آیا علت درد عصبی پا در ستون فقرات است؟

لیزردرمانی در مجموع پیامهای عصبی دردناک را کاهش داده و حس شما از درد پا را کمتر میکند. امروز با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، روش جراحی زانو نیز از این پیشرفتها بهرهمند گردیده است و روش آرتروسکوپی بعنوان روشی محبوب، کمتر تهاجمی و کمعارضه شناخته میشود. به طور معمول انگشتان پا خوب و صاف هستند، اما هنگامی که انگشت پای چکشی داشته باشید، انگشت شما تقریباً مانند پنجه می ماند و وسط آن خمیده است. محل درد شما می تواند به تعیین علت آن کمک کند. یوگا و ورزش: در ورزش یوگا تمرینات کششی و حرکات مختلفی وجود دارد که به تسکین و کنترل درد پا در کودکان کمک می کند. آسیب مانند رگ به رگ شدن لیگامنت ، کشیدگی ماهیچه ها ، کبودی و شکستگی که معمولا تصادفی اتفاق می افتد.

اما در نوع عمقی آن ممکن است زخمهای پوستی هم دیده شود و لخته خون درون رگ در صورت کنده شدن میتواند به ششها رفته و باعث مرگ شود. رگ به رگ شدن عضلات در پاها به ویژه در افرادی شایع است که فعالیتهای ورزشی شامل دویدن و توقف و سپس شروع ناگهانی حرکت دارند. در این موارد پزشک ابتدا وضعیت بالینی بیمار را بررسی میکند و سپس ممکن است برای بررسی میزان مواد معدنی درخواست آزمایش کند. با استفاده از این تکنولوژی نقاط کم فشار، پرفشار و نوع انحرافات مشخص می شود، سپس با توجه به اطلاعات به دست آمده اقدام به ساخت کفی و کفش طبی مخصوص بیمار می کنند.علاوه بر این در کلینیک ارتوپدی فنی امید پای بیمار توسط اسکن مورد ارزیابی بیومکانیکی قرار می گیرد و فایل کف پا در نرم افزار مخصوصی طراحی می شود و کفی طبی با استفاده از دستگاه تراش کامپیوتری ساخته می شود.

پوشیدن زانوبند ممکن است رگها را فشرده و با کم کردن جریان خون، درد پا را بیشتر کند. پا درد یکی از شکایات شایع در میان کودکان است. برخی از این آسیبها نیازمند پیگیری و درمان فوری هستند. پا درد علامتی است که طیف گستردهای از آسیبها و بیماریهای مربوط به پا و بیماریهایی که در خود پا ایجاد نمیشوند را در بر میگیرد. ممکن است برای دورههای کوتاهی، ماساژدرمانی، اولتراسوندتراپی، دیاترمی، گرمادرمانی و کششدرمانی برای شما توصیه شوند. برای موارد جدی تر، پزشک ممکن است جراحی را برای رفع علت توصیه کند. گاهی درد خفیف در پا هم میتواند جدی باشد. همه این مواردی که گفتیم، شرایطی بودند که اگر به متخصص ارتوپد دسترسی سریع نداشتید میتوانید برای کاهش علائم انجام دهید؛ اما گاهی شرایطی پیش میآید که مراجعه به پزشک متخصص را ضروری میکند. چنین شرایطی در حین دویدن، باعث اصطکاک یا ایجاد پینه های دردناک می شود.

ماساژ باعث جریان بهتر خون و دستگاه لنفاوی و کشیدگی ماهیچه ها شده و به انعطاف بیشتر پاها کمک می کند. در ابتدا با کمک یک معاینه ی فیزیکی دقیق، نوع و علت مشکل مشخص شده و یک برنامه ی درمانی برای آن طراحی می شود. بنابراین درصورتیکه شما دچار آسیب ناگهانی مانند ضربه ناشی از تصادف شدید، حتی اگر فکر میکنید مشکلی پیش نیامده برای چکاب به متخصص ارتوپد مراجعه کنید و در شرایط دیگر نیز اگر پا درد شما بیش از چند روز طول کشید، حتماً برای تشخیص و درمان به یک مرکز ارتوپدی خوب مراجعه نمایید تا دچار عوارض آن نشوید. درد میتواند در هر نقطه از طول تاندون وجود داشته باشد. این درد موقتی که می تواند روزها و هفته ها طول بکشد چرا که ریشه های عصبی برای بهبودی احتیاج به زمان دارد. در این حالت بهتر است پا را بالا ببرید و استراحت دهید تا بهبودی حاصل شود و سعی کنید از بانداژ فشاری استفاده کنید.