آیا علت درد عصبی پا در ستون فقرات است؟

این کار سنگینی دردناک ناشی از التهاب همراه با لخته سیاهرگی را نیز کاهش میدهد. کشیدگی پا اصطلاحی کلی برای دردهای شدید پا در اثر کار بیش از حد آن است. همیشه آسیبدیدگی اولین گمان برای درد پا است. اما فقط در دردهای ناشی از آسیبدیدگی یخ بهکار ببرید، چون یخ درد بیماریهای عروقی را تشدید میکند. گذاشتن کیسه یخ روی پا برای چند روز، جهت تسکین درد ناشی از آسیبدیدگی مؤثر است. برای تسکین درد التهاب همراه با لخته سیاهرگی، پوشیدن جوراب واریس خوب است. بنابراین درصورتیکه شما دچار آسیب ناگهانی مانند ضربه ناشی از تصادف شدید، حتی اگر فکر میکنید مشکلی پیش نیامده برای چکاب به متخصص ارتوپد مراجعه کنید و در شرایط دیگر نیز اگر پا درد شما بیش از چند روز طول کشید، حتماً برای تشخیص و درمان به یک مرکز ارتوپدی خوب مراجعه نمایید تا دچار عوارض آن نشوید.

برای پیشگیری از درد ساق پا میتوان عواملی را که سبب ایجاد آن میشود را با رعایت موارد زیر کنترل کرد. درد میتواند در هر نقطه از طول تاندون وجود داشته باشد. درد میتواند شدید باشد به این معنا که به صورت ناگهانی شروع شود و مدت کوتاهی طول بکشد یا اینکه مزمن باشد و مدت بیشتری طول بکشد. تمرینات قدرتی که تمرکز زیادی بر روی عضلات چهار سر ران و عضله همسترینگ دارد، می تواند درد را کاهش دهد و به افراد کمک کند تا آرتروز و سایر مشکلات ساختاری زانو را بهتر تحمل کنند. خود پا هم ممکن است گرفتار فشردگی عصب شود که ایجاد سوزش، گزگز، کرختی و ضعف می کند. ورزش خود را تغییر دهید. پا را مثل قلب خود بدانید. همچنین ممکن است تشکیل زخم در سطح پا به دلیل آسیب عصبی رخ دهد. مخصوصا به نوع فعالیتی که بر شدت یا طول مدت درد موثر است توجه کنید.

درد پا می تواند نشانه بیماری رگ های خونی باشد. علاوه بر این سیگار کشیدن یکی از عوامل اصلی است که میتواند باعث ابتلا به بیماریهای مربوط به رگهای خونی شود و به همین خاطر باید از آن به طور جدی اجتناب گردد. شاک ویو تراپی یکی دیگر از راه های درمان برخی از علت های پا درد است. خطر دیابت در بارداری ها با اضافه وزن یکی از عواملی است که باعث ایجاد درد شدید در پاها می شود. آب داغ را در یک لگن بریزید و سپس حدود نیمی از فنجان جوش شیرین را به آن اضافه کنید. اگر درد پا مرتبا شما را آزار میدهد، میتوانید از شروع آن جلوگیری کنید. اگر بافتهای ساق پا اکسیژن کافی دریافت نکنند، این امر میتواند منجر به درد ساق پا، به ویژه در عضلات پشت ساق آن شود. پزشک حرفه ای بررسی خواهد کرد که عملکرد عضلات پای شما چگونه است.

پا درد به دلیل سندرم پای بی قرار ، که در بین بیماری های سیستم عصبی کاملاً شایع است ، با حرکت دادن پا یا راه رفتن کاهش می یابد. از آنجاییکه در بسیاری از مشکلات اسکلتی عضلانی یا اختلالات پا بر روی مفاصل بالاتر مثل زانو و ستون فقرات اثر می گذارد و باعث پا درد می شوند، و یا وضعیت مفاصل بالاتر بر روی پا اثر می گذارد می توان با استفاده از کفی طبی و یا گاها کفش طبی اقدامات درمانی را انجام داد.از جمله مشکلات شایع می توان به راه رفتن روی لبه داخلی و یا خارجی پا -چرخش پنجه به د اخل و یا خارج که در کودکان بیشتر دیده می شود و .. از جمله اختلالات پا و اندام تحتانی می باشد که به کمک کفی طبی و کفش طبی می توان نقش اصلاحی ایجاد کرد و در مواردی مانند آرتروز های زانو که همراه با بد شکلی های زانو می باشد و یا در کمر دردها هدف از استفاده از کفی طبی کاهش درد می باشد.