است اما باعث ایجاد درد نمی­شود

اگر در قسمت جلویی پا یا یا زانو احساس درد می کنید، این می تواند یکی از نشانه های مشکلی در ساق پاهای تان باشد که اغلب بر اثر استفاده بیش از حد از آن به وجود می آید. اول اینکه نمک کمتر مصرف کنید، پاهایتان را آویزان نکنید و با پزشکان آنلاین ماما در پذیرش ۲۴ تماس بگیرید تا شما را برای رفع مشکل راهنمایی کنند. بسیاری از موارد درد پا را میتوان در خانه و بدون مراجعه به پزشک برطرف کرد. تاندون چهار سر ران یکی از اعضای مکانیزم بازکننده زانو است و باعث ایجاد ارتباط بین عضلات اصلی مسئول کشش پا در مفصل زانو و کشکک میشود. درد پا در شب ممکن است نشانه ای از فاسیایت پاستار و همچنین سایر مشکلات احتمالی باشد. ۳- آتل شب : ممکن است پزشک توصیه کند که هنگام خواب آتل بپوشید که ساق پا و قوس پا را کشیده نگه دارد۰.

استراحت کردن: پزشک شما ممکن است استراحت و محدود کردن فعالیتهای بالای سر را پیشنهاد کند. معایب درمان غیر جراحی عبارتند از: افزایش اندازه پارگی با گذشت زمان و محدود شدن فعالیتها. با این حال، برای همه بیماران به یک اندازه مفید نیست. درمان درد پا بستگی به علت ریشهای این مشکل دارد و اغلب میتواند در خانه درمان شود. جراح ارتوپدی در مورد بهترین روش برای تأمین نیازهای سلامت فردی، تصمیم گیری خواهد کرد. پارگی روتاتور کاف گزینههای درمانی مختلفی دارد و بهترین گزینه برای هر فرد با توجه به شرایط او متفاوت است. چند گزینه برای ترمیم پارگیهای روتاتور کاف وجود دارد. اگر پارگی روتاتور کاف دارید و با وجود افزایش درد به استفاده از آن ادامه میدهید، ممکن است به آن آسیب بیشتری وارد کنید. جراحی برای ترمیم روتاتور کاف پاره شده اغلب شامل اتصال مجدد تاندون به سر استخوان بازو (استخوان بالای بازو) است.

هنگام بلند کردن دستها، خارها بر روی تاندون روتاتور کاف ساییده میشوند که به این وضعیت، گرفتگی شانه گفته میشود و با گذشت زمان تاندون ضعیف شده و احتمال پاره شدن آن بیشتر میشود. سن بالای ۴۰ سال: از آنجا که بیشتر پارگیهای روتاتور کاف به دلیل ساییدگی و پارگی طبیعی همراه با افزایش سن ایجاد میشوند، افراد بالای 40 سال در معرض خطر بیشتری هستند. پارگی روتاتور کاف با گذشت زمان بزرگتر میشود. یک پارگی بزرگ (بیش از 3 سانتیمتر) وجود دارد در حالی که کیفیت بافت اطراف آن خوب است. ضعف و کاهش عملکرد قابل توجهی در شانه وجود دارد. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی: داروهایی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن درد و تورم را کاهش میدهند.

مزیت اصلی درمان غیر جراحی این است که از خطرات عمده جراحی مانند عفونت، سفتی دائمی، عوارض بیهوشی و بهبودی طولانی مدت جلوگیری میکند. عامل اصلی خطرساز در مورد پارگی تاندونِ عضله چهار سر ران، افزایش سن است این پارگی به ندرت در افراد زیر ۴۰ سال اتفاق میافتد. در برنامه ریزی برای درمان، پزشک سن، سطح فعالیت، سلامت عمومی و نوع پارگی را در نظر میگیرد. افرادی که مرتباً فعالیتهایی دارند که با بلند کردن وزنه یا بالا بردن دستها همراه است مانند ورزشکاران تنیس و بیسبال یا افرادی مانند نقاشان، نجاران و سایر افرادی که کارهای بالای سر انجام میدهند نیز شانس بیشتری برای پارگی تاندون دارند. پرده یا ( فاشیای) کف پای شما به شکل یک زهی است به کمان متصل است ، این پرده باعث ایجاد قوس پای شما می شود و هنگام راه رفتن ضربه هایی که به پا وارد میشود را جذب می کند.اگر تنش و فشار روی این زه بیش از حد زیاد شود ، ممکن است ترک های جزئی در فاشیا ایجاد شود.درست مانند زه کمان که بیش از حد کشیده شود.