است اما باعث ایجاد درد نمی­شود

پزشک احتمالاً ران پا و مفاصل و عضلات اطراف آن را نیز معاینه کرده، ران پا را لمس، قدرت بیمار را بررسی و راه رفتن و طرز حرکت او را تماشا میکند. و نیاز به بررسی اورژانسی داشته باشد. راه کارهای درمانی فیزیوتراپی و درمان فیزیکی متعددی برای توانبخشی پاشنه پا و بهبود درد وجود دارد از جمله حرکات کششی و ورزشی مخصوص بهبود آسیب ها و دردهای پاشنه پا که در این مقاله برخی از آنها را بررسی می کنیم. مداخله دوم: به مدت 20 دقیقه ماساژ بازتابی کف پا در پای راست، پاشنه (منطقه شکم و لگن) انجام می¬شود. مداخله سوم: اقدامی صورت نمی¬گیرد، البته در کل مدت 20 دقیقه محقق کنار بیمار حضور خواهد داشت.

در صورت لزوم از کوسن برای راحتی کمر استفاده کنید. در صورت لزوم به خم شدن، از مفصل لگن و نه کمر خم شوید. موقع کار کردن روی میز به آن بچسبید تا مجبور نباشید خم شوید. موقع ایستادن کاملاً صاف و با زانوهای صاف بایستید. پا درد را می توان به عنوان درد در ناحیه بین مچ پا و ناحیه کمر تعریف کرد که به دلیل بی تحرکی طولانی مدت یا ایستادن طولانی مدت نیز قابل مشاهده است. معمولا لیگامنتی که به پا ومچ پا متصل شده است دچار کشیدگی میشود. این عارضه در میان پسران بسیار شایع تر از دختران است ممکن است این عارضه در کودکان باعث تغییر شکل دائمی سر استخوان ران تعیین میشود و معمولا شامل ارزیابی ساده، فیزیوتراپی، آتل بندی، و جراحی است. علت پا درد می تواند به رگ های خونی، اعصاب، عضلات، مفاصل، بافت های نرم یا استخوان ها مربوط شود.

انرژی رادیوفرکانسی بافت رگ را گرم میکند. در این روش با اعمال گرما به داخل رگ آن را مسدود میکنند. این رگ به رگ شدن به عنوان علت درد کف پا می تواند درجاتی داشته باشد. این دیسک می تواند رشته های عصبی موجود در ستون فقرات را تحت تنش قرار داده و باعث احساس درد در ناحیه ی دست و پاها شود. از آن جایی که فشار دادن برخی نقاط در مچ پا و دست باعث تحریک رحم می شود و برخی روغن های ماساژ برای خانم های باردار مضر است باید ماساژور تخصص کافی را برای خانم های حامله داشته باشد. پس سعی کنید فعالیت های روزانه ای را که موجب افزایش درد شما میشود را کاهش دهید. موقع شستن ظرف یک پا را روی طبقه زیر آن بگزارید و سعی کنید ارتفاع سینک را مناسب خود بسازید.

موقع بلند شدن خود را به جلوی صندلی بکشید و در حالیکه کمر صاف است با کمک دسته صندلی بلند شوید. موقع کار با ماشین لباسشویی یا موارد مشابه با عقب بردن یک پا خم شوید نه خم کردن کمر. اگر هر کدام از این موارد را در کودکتان مشاهده کردید میتوانید از درمانهای مختلفی برای تسکین این درد استفاده کنید. اغلب علت پا درد بدلیل چندین فاکتور مختلف است و درمانهای متنوعی مانند ورزشها و چندین حرکات تقویت کننده، کفش طبی وحرکات کششی ممکن است تجویز شود. درمان درد پا و همسترینگ اغلب شامل درمان تاندونی، آزادسازی میوفاشیال و درمان تریگرپوینت است که در همهی آنها از امواج شوکی رادیویی استفاده میشود. تصاویری که به کمک مصرف آنتی بیوتیک خوراکی و وریدی درمان میشود. در تکنولوژی رزونانس مغناطیسی از مگنتها، رادیوفرکانسی و کامپیوتر برای تصویربرداری استفاده میشود.