است اما باعث ایجاد درد نمی­شود

ترومبوز معمولا پشت ران رخ میدهد و سبب تورم در پای درگیر میشود. ترومبوز عمقی رگ معمولا یکی از پاها را درگیر میکند و در پای چپ بیشتر دیده میشود. اگر درد پای کودک حتی بعد از گذشت چند روز یا بیشتر فروکش نکرد به پزشک مراجعه کنید. در غیر اینصورت در صورت بروز اختلالات دیگر از جمله آسیب در اثر ورزش و یا نشانه هایی که در بالا به آنها اشاره شد، می توانید به متخصص پا یا ارتوپد مراجعه کنید. از جمله این دلایل میتوان به ضعف ماهیچهها و عضلات و ترشح اسید لاکتیک حین ورزش اشاره کرد. اگر تحت شرایط حادی که به وجود آمده است پزشک استفاده از عصای زیر بغل را توصیه کرد میتوان از آنها نیز استفاده کرد. فایل دیجیتال بدست آمده از اسکن کف پای شما، ذخیره شده و امکان سفارش مجدد یک یا چند جفت دیگر از کفی و کفش طب را فراهم میکند.

هر گونه نشانهای از عفونت روی پای کودک که ممکن است شامل تب، چرکی شدن هر قسمت از پا، قرمزی، درد شدید و غیره میشود. پوشیدن کفش های پاشنه بلند آن هم به مدت طولانی و خصوصا در میان کسانی که کف پاهای شان صاف است می توانند از عوامل بروز چنین عارضه ای باشد. حمام آب ولرم به آرام شدن ماهیچههای خسته بدن کمک کرده و درد را تسکین میدهد و نیز سبب خواب بهتر در کودک میشود. برخی از تمرینات ورزشی مخصوص پا، و تمرینات کششی یوگا میتوانند به کنترل یا درد کودک و تسکین درد کمک کنند. تقویت عضلات و افزایش پذیری آنها با انجام تمرینات ورزشی میتواند به افزایش قدرت و توانایی بدن برای بهبود موضوع آسیب دیده و اصلاح عدم تعادل عضلات کمک کند. این بیماری را نباید نادیده گرفت و نیاز به بررسی بیشتر و حتی دارو درمانی دارد. استفاده از صندلی های جایگزین می تواند جذب انرژی را افزایش داده و حمایت از پا را افزایش دهد.

مخصوصا به نوع فعالیتی که بر شدت یا طول مدت درد پا موثر است توجه کنید. چاقی یکی دیگر از عوامل موثر در ایجاد واریس در پاها است. در صورتی که این درمانها موثر نباشند میتوانید برای تسکین درد استامینوفن مصرف کنید. این فرایند ۴ گانه ممکن است به مدت چند ساعت در تسکین و درمان درد پای کودک تاثیرگذار باشد. در صورتی که متوجه شوید پای کودک در وضعیت اصلی خود نیست یا به نظر میرسد که پیچ خورده است. به منظور تعیین عامل اصلی بروز درد در پای کودک بهتر است نخست به پزشک مراجعه شود. اگر پزشک داروهایی جهت درمان درد پای کودک تجویز کرده است اطمینان حاصل کنید که کودکتان داروهایش را سر وقت مصرف کند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای بررسی دقیق پا می توان آن را اسکن نمود. در برخی موارد، ممکن است شکستگی با ثابت نگه داشتن (گچ گرفتن) و جلوگیری از تحمل وزن برای مدت زمانی، شروع به بهبودی کند و در مواردی دیگر، شکستگی ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

با افزایش سن حاملگی و بالا رفتن وزن و تورم در ناحیه پاها و تغییر وضعیت بدنی نیز فشار روی مفاصل بیشتر شده و درد در ناحیه پا بروز می کند که معمولا طبیعی است. کودکانی که به دلایل ناشناخته دچار تورم مفصل میشوند باید توسط متخصص روماتولوژی مورد ارزیابی قرار گیرند، از آنجایی آرتریت التهابی جوانان منجر به التهاب قرینه و کاهش بینایی می-شود، باید حتما کودک را نزد متخصص چشم پزشک برد. اگر مساله به نظر پیچیدهتر میرسد پزشک ممکن است به شما توصیه کند که کودک را نزد متخصص ببرید. کشیدگی عضله : یک نوع آسیب دیدگی شایعه است که به علت کشیدگی بیش از حد عضله و پارگی فیبرهای عضلانی ایجاد میشود. درد ساق پا زمانی ایجاد میشود که استخوانها، بافتها، عضلات، مفاصل و اعصاب تحت تأثیر قرار گیرند.