انواع پادرد؛ از درد رشد تا سیاتیک – Www.oipf.ir

اگر کفشی بسیار باریک، تنگ و پاشنه بلند بپوشید که پا را فشرده کند، باعث اصطکاک و ضخیم شدن عصب می شود. روش خود مراقبتی: اگر پا درد ناشی از عصب سیاتیک باشد می توان با حرکات کششی ملایم، مصرف مسکن، کمپرس سرد و گرم و ماساژ آن را برطرف نمود. در صورتی که پا درد باعث نگرانی شما شده است و مراجعه کنید. متخصص ارتوپد بعد از مشخص شدن نتایج این آزمایشات اگر به این نتیجه برسد که درد شما ارجاعی است و دلایل مهم دیگری دارد، شما را به متخصص مربوطه ارجاع خواهد داد تا درمانهای بهتری برایتان انجام شود. اگر متخصص ارتوپد شما بعد از معاینات کامل و بررسی علائم تشخیص دهد که شما دچار فتق دیسک شدهاید، بهاحتمالزیاد شما را به یک متخصص ستون فقرات ارجاع خواهد داد تا با روشهای درمانی تخصصی و مناسب، به درمان پا درد شما کمک کند.

میتوانند پا را درگیر کنند. داروهایی نظیر استامینوفن یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) میتوانند به تسکین درد کمک کنند. اگر این اقدامات نیز درد را تسکین نداد و یا اینکه اوضاع را بدتر کرد، باید حتما به پزشک مراجعه شود. • احساس کنید وقتی بخشی از پای خود را لمس میکنید، بیشازحد سرد است. اگر تمرینات شما شدید است و بیش از یک ساعت در روز ورزش میکنید، یک نوشیدنی ورزشی مفید خواهد بود. مخصوصاً وقتی شما خیلی سریع، شدت تمرینات یا فعالیت بدنی خود را افزایش میدهید، ممکن است دچار شین اسپلینت شوید. همچنین اگر مشکلات دیگری ازجمله بیماریهای مزمن مانند آرتروز و یا بیماریهای مربوط به آسیبهای عصبی باعث پادرد شما شده باشند، شما را به متخصص مغز و اعصاب یا اورولوژیست ارجاع میدهند. • علائمی مانند ضعف و بیحسی که معمولاً به دلیل آسیبهای عصبی شدید، ایجاد میشوند. ازآنجا که بیشتر مشکلاتی که پا درد را ایجاد میکنند مربوط به رشته ارتوپدی است، در قدم اول بهترین پزشک متخصص ارتوپد در یک مرکز معتبر ارتوپدی است.

این درد میتواند حاد (کوتاه مدت) یا مزمن (بلند مدت) باشد و بر اساس میزان شدت آن از سطح ملایم تا شدید طبقه بندی شود. اطلاع یافتن از آنچه قبل و پس از شروع پادرد رخ میدهد اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا این امر به انتخاب بهترین روش درمانی کمک میکند. افرادی که قبل از ورزش یا هر فعالیتی بهخوبی گرم نمیکنند یا بیشازحد از ماهیچههای خود کار میکشند، دچار این مشکل میشوند. • دردهای شدید و ناگهانی که قابل تحمل نباشند. طیف گستردهای از دردهای پا را میتوان با استفاده از لیزردرمانی مداوا کرد. این شیوهی درمانی (شاکویوتراپی) برای افرادی که از دردهای شدید و مزمن رنج میبرند، نتایج بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت. التهاب سیاهرگ همراه با لخته شدن خون در آن احساس سنگینی و درد و سوزش زیر پوست را ایجاد میکند. در صورتی که درد سیاتیک ناشی از فتق دیسک، آبسه یا تومور باشد پزشک معمولا انجام جراحی را به فرد پیشنهاد می دهد.

درد مبهم در ساق پا به دلیل استفاده بیشازحد نیز معمولاً بعد از یک دوره استراحت، بخصوص اگر بتوانید در طول استراحت پاها را بالا نگه دارید بهتر میشود. درصورتیکه شما با چنین شرایطی روبرو شدید، باید حتماً در اسرع وقت به یک مرکز ارتوپدی معتبر مانند مجموعه ما که هم از لحاظ تجهیزات پزشکی مجهز باشد و هم متخصصان ارتوپدی متبحری در آن فعالیت داشته باشند، مراجعه کنید؛ زیرا این درد میتواند نشانهای از یک بیماری و آسیب جدی باشد و سهلانگاری در پیگیری تشخیص و درمان آن میتواند وضعیت شما را بدتر کند. گاهی آسیبهایی مانند شکستگی و دررفتگی در استخوانهای پا و مچ پا به حدی شدید هستند که نیازمند پیگیری و مراقبتهای اورژانسی میباشند و علاوه بر درد ممکن است علائمی مانند تورم، کبودی و حتی خونریزی در صورت آسیب به پوست ناشی از استخوان شکسته شده را نیز مشاهده کنید؛ اما گاهی آسیبهای ناگهانی برای شما رخ نداده ولی چند روزی است که حتی با مراقبتهای خانگی و استراحت، درد پای شما بهبود نمییابد یا بدتر میشود.