اوزونتراپی، شکلی از پزشکی ترمیمی است

این عارضه معمولاً در عضلات بزرگ بدن مانند عضلات چهار سر ران عضله ساق پا یا ایجاد میشود. این عارضه معمولاً مفاصل موجود در زانوها و لگن را درگیر می کند. پا درد در کودکان بسیار شایع است و به دلایل مختلفی هم رخ میدهد. درمان این دلایل شایع درد در پاهای شما بعد از ورزش معمولاً میتواند به راحتی در منزل انجام شود. معمولاً این نوع خاص از درد در عضلات بهصورت موضعی به وجود میآید و درد آن پس از ماساژ ناحیه بهبود مییابد. گرفتگی عضلات (اسب چارلی) که معمولاً به دلیل خشکی پا و یا استفادهی بیش از اتفاق میافتد.

به رژیم غذایی کودک توجه ویژهای داشته باشید. اگر درد پای کودک شما ناشی از چنین آسیبهایی است لازم است بلافاصله به دنبال کمکهای پزشکی مشابه برای این گونه موارد باشید. در نتیجه ممکن است منجر به بروز درد پای کودک شود. در نتیجه منجر به دپا درد در کودکان و ناراحتی در پای آنها شوند. این شرایط در اثر رشد استخوان پاشنه کودک به سمت بیرون بروز پیدا میکند. اگر تحت شرایط حادی که به وجود آمده است پزشک استفاده از عصای زیر بغل را توصیه کرد میتوان از آنها نیز استفاده کرد. اگر درد ناشی از وجود فشار مضاعف و مداوم روی پاها است بهتر است از فرایندی با نام I.C.E استفاده کنید. در هر صورت، فاسیا (رباطی که در امتداد کف پا قرار دارد) ممکن است تحریک و دچار درد شود. اگر مشکل شدید شود، ممکن است در اثر ایستادن یا نشستنهای طولانی، دچار درد در پاها شوید.

درد شما ممکن است احساس درد ، سوراخ شدن یا سوزن سوزن شدن کند. هنگامی که کودک احساس میکند حالش بهتر شده است و درد پایش فروکش کرده است تشویقش کنید فعالیتهای فیزیکی سبک رو به متوسط داشته باشد. این فرایند ۴ گانه ممکن است به مدت چند ساعت در تسکین و درمان درد پای کودک تاثیرگذار باشد. حمام آب ولرم به آرام شدن ماهیچههای خسته بدن کمک کرده و درد را تسکین میدهد و نیز سبب خواب بهتر در کودک میشود. هر گونه آسیب وارده به پای کودک از قبیل رگ به رگ شدن، پیچ خوردن، ترک برداشتن استخوان پا یا آسیبهایی از این دست ممکن است سبب بروز درد پای کودک شوند. یا پوشیدن کفشی که به پاهایش خیلی تنگ است. کودک درد شدیدی در ناحیه پاشنه پاهایش حس خواهد کرد.

این شیوهی درمانی با تمرکز بر توانایی بازآموزی مغز بیمار، محرکهای منفی را با مثبت جایگزین خواهد کرد. بیحسی یا گزگز پا ممکن است بر اثر فشار به عصبها، نوروپاتی، ابتلا به ام.اس یا آسیب به مغز ایجاد شود. اگر مساله به نظر پیچیدهتر میرسد پزشک ممکن است به شما توصیه کند که کودک را نزد متخصص ببرید. این مساله سبب قرمز شدن رنگ و زخم شدن پوست اطراف ناخن می شود. این زگیلها از لایههای زیرین پوست ریشه میزنند و ممکن است سبب بروز درد شدید و ناراحتی در پای کودک به هنگام راه رفتن شوند. چه علائم و نشانه های دیگری ممکن است درد پا را همراه داشته باشد؟ بیشتر بخوانید: زمین خوردن کودک در چه مواردی خطرناک است و بعد از آن چه باید کرد؟