اوزونتراپی، شکلی از پزشکی ترمیمی است

صاف بایستید و عضلات شکم خود را سفت کنید. تاندون آشیل کمک میکند تا هنگام راه رفتن پای خود را به سمت پایین حرکت دهید، روی انگشتان پا بلند شده یا پای خود را فشار دهید. پزشک چند ساعت پس از جراحی بیمار را تحت نظر خواهد داشت، هنگامی که بیمار بعد از بیهوشی ناشی از عمل از خواب بیدار میشود، احتمالاً مچ پای خود را قرار گرفته در یک آتل میبیند که برای جلوگیری از حرکت تاندون است. چه زمانی لازم است به پزشک مراجعه کنیم؟ تاندون آشیل: این تاندون در قسمت پشت پا دقیقاً بالای پاشنه قرار دارد و محلی است که عضله ساق پا به پاشنه پا (استخوان پاشنه) متصل میشود.

پارگی آشیل معمولاً در حدود 6 سانتیمتری نقطه اتصال تاندون به پاشنه پا رخ میدهد. ورزشهای تفریحی: آسیبهای تاندون آشیل بیشتر در هنگام ورزشهایی که در آنها دویدن، پریدن و شروع و توقف ناگهانی وجود دارند (مانند فوتبال، بسکتبال و تنیس) رخ میدهد. ورزش شدید و مداوم، به ویژه در ورزشهایی که نیاز به پریدن است. این گروه از عضلات که اغلب چهار سر نامیده میشود، برای کشیدن پا در ناحیه زانو استفاده میشود و به راه رفتن، دویدن و پریدن کمک میکنند. این جراحی اغلب یک عمل سرپایی است و بیمار میتواند همان روز به خانه برود. بعد از جراحی، به خصوص در چند روز اول مقداری درد وجود خواهد داشت. راه رفتن بر روی تردمیل بدون شیب در صورتی که راستای طبیعی ستون فقرات حفظ شود پس از 6 هفته از جراحی منعی ندارد مگر آنکه دچار درد شدید یا تیر کشنده به اندامها شوید که در آنصورت با جراح خود یا پزشک متخصص پزشکی ورزشی مشورت کنید.استفاده از دستگاههای اسکی فضایی و پله را حداقل تا سه ماه بعد از جراحی به تاخیر بیندازید.

چون گردش خون در این ناحیه ضعیف است احتمال پارگی در آن بالاست، همچنین بعد از پارگی روند بهبود کند خواهد بود. درد مداوم: این نوع پا درد معمولاً در ناحیه باسن حس میشود، بنابراین عملاً درد پا محسوب نمیشود اما ممکن است با یکی از گونههای متفاوت پا درد همراه باشد و گاهی درد لگن تا زانو و بصورت درد ساق پا نیز منتشر میشود. این نوع پا درد عموما در ناحیه باسن احساس میشود و عموما در عمل پا درد نیست، اما همراه با دردی است که در پاها احساس میشود مانند دردر لگن تا زانو. عضلات دوسر: عضله دو سر بازو به عنوان خمکننده آرنج عمل میکند. پارگیهای تاندون این قسمت به دو صورت پروگزیمال (نزدیک شانه) یا دیستال (نزدیک آرنج) طبقهبندی میشوند. در صورت تحلیل رفتن تاندون، ممکن است جراح قسمت آسیب دیده تاندون را برداشته و بقیه تاندون را با بخیه ترمیم کند. به طور کلی افراد جوان و فعال به ویژه ورزشکاران، تمایل به انتخاب روش جراحی برای ترمیم تاندون آشیل کاملاً پاره شده دارند در حالی که افراد مسن بیشتر درمان غیر جراحی را ترجیح میدهند.

در این مواردی برای درمان درد کف پا فرد ممکن است به پزشک متخصص معرفی شده و علاوه بر درمان های گفته شده از فیزیوتراپی ، تزریق داروهای بی حس کننده و ضد التهابی ، آتل های شبانه از نوع سخت و همچنین آتل غیر ثابت برای راه رفتن استفاده کند. اگرچه درمانهای دیگر خطرات مرتبط با جراحی مانند عفونت را به همراه ندارند و مطالعات اخیر نتایج مطلوبی را در افرادی که بدون جراحی تحت درمان زودرس قرار میگیرند نشان میدهد اما یک روش غیر جراحی ممکن است شانس پارگی مجدد را افزایش دهد و همچنین مدت زمان بهبود طولانیتر شود.