اوزونتراپی، شکلی از پزشکی ترمیمی است

متخصصین طب فیزیکی بهترین شیوههای برخاستن و راه رفتن، تمریناتی برای تقویت و کشش بخش پایین کمر ، پاها و عضلات شکم را به شما یاد خواهند داد. 4. داروهای ضدافسردگی. در موارد پیچیدهتر که گزگز پاها کمی بیشتر است، ممکن داروهای ضدافسردگی مانند آمیتریپتیلین تجویز شود. انگشت چکشی زمانی ایجاد میشود که انگشت دوم، سوم یا چهارم در مفصل میانی خم می شود و ظاهری چکش مانند ایجاد می کند. عموما افرادی که به بیماری آرتروز مبتلا هستند شب ها خصوصا در طی خواب شبانه به این نوع درد دچار می شوند. در مواردی ساق پا ورم میکند. در آزمونهای عصبی که دکتر وریانی انجام میدهد، علائم شما را بهطور دقیق تر بررسی میکند.

مورمور و سوزن سوزن شدن، بی حسی یا درد ممکن است بر آثر آسیب به گیرندههای حسی در پوست، یا آسیب به عصبهایی که از پوست به طرف مغز میروند و یا حتی آسیب به خود سلولهای مغزی، ایجاد شود. 1. بیحسی: آسیب به عصبهای حسی که اطلاعات حسی را از پوست به مغز میفرستد. 3. درد: آسیب به عصبهای حسی که اطلاعات حسی را از پوست به مغز میفرستد. 2. گزگز و مورمور یا سوزن سوزن شدن: آسیب به عصبهای حسی که اطلاعات حسی را از پوست به مغز میفرستد. دقیقا کدام عصب و در کجا آسیب میبیند؟ سیاتیک همچنین ممکن است باعث تغییر احساس در مسیر ریشه عصب ملتهب شود. سیاهرگ ها در این عارضه به صورت متورم و برآمده دیده شده و می توانند باعث ایجاد درد شوند.

ادامه ورزش در حین آسیب دیدگی خطر را افزایش می دهد. آسیب به میلین موجب مختل شدن ارتباط بین سلولهای عصبی میشود و بنابراین عملکردهایی که توسط این عصبها کنترل میشوند نیز دچار مشکل میشوند. و همینطور چک میکند که این علائم در هر دو طرف بدن هستند یا خیر و این که احساس درد یا گزگز تنها در سطح پوست است یا در رفلکشهای عصبی نیز تاثیر دارد. استروئیدها می توانند در عرض 24 ساعت درد را از بین ببرند. با فرکانس پایین روی ماهیچه های پا و کف پای بیمار اثر گذاشته و به بهبود جریان خون در نواحی مشخص شده کمک می کند . به علاوه بیماران مبتلا به آسم، فشار خون بالا، ازکارافتادگی کلیه و ناراحتی قلبی باید پیش از مصرف مسکنهای ضدالتهاب حتماً با پزشک مشورت کنند.

اگر درد و تورم زانویتان به دارو جواب نداد یا با وجود راهکارهای خانگی بدتر شد، باید به پزشک مراجعه کنید. درمان سوزن سوزن شدن زانو با توجه به علت آسیبدیدگی و سوزش انجام میشود. شایعترین علائم نوروپاتی عبارتند از: سوزن سوزن شدن و خارش، بیحسی، احساس سوزش در پاها، فلج، اختلالات تکلم، و اختلال در عملکرد عصبهای مغزی. این گرفتگیهای غیراختیاری دردناک عضله در اغلب اوقات هنگامی که فرد دراز کشیده است روی میدهد. به آرامی پای خود را حرکت داده و مچ پا را در خلاف جهت باند کششی، کشیده و تا آنجا که ممکن و راحت و بدون درد است، ساق پای خود را منقبض کنید. 2. PNS یا سیستم اعصاب محیطی که شامل شاخههای عصبی میشود که در دستها و پاها و ارکانهای داخلی قرار دارند.