اگر احساس کسالت و ناخوشی میکنید

ترومای تکراری به استخوان ها، عضلات و رباط ها می تواند باعث افزایش استخوان های اضافی به نام اسپور ها یا اکستوز ها شود. Fasciitis پایدار (شایع ترین علت درد پاشنه)، ناشی از کشش میکروتروما به رباط بزرگ است که به نام فستیو پاستار شناخته می شود. درد پاشنه پا که اغلب به دلیل التهاب فاشیای پلانتار رخ می دهد از دردهای شایع پا است. در درد پاشنه پا به دلیل التهاب فاشیای پلنتار به دلیل کشیدگی فاشیا در محل چسبندگی اش به استخوان کالکانئوس (پاشنه پا) پریوست استخوان تحریک و ملتهب شده و در نتیجه در زیر این پرده استخوانی خونریزی و استخوان سازی نابجا ایجاد می شود. زمانی که شخص پاشنه پای خود را از روی زمین بلند می کند تا وزن از عقب پا به پنجه ها منتقل شود این فاشیا کشیده و سفت شده و با کشیدگی آن استخوان های پا به بالا منتقل می شود و در پی آن قوس ها طبیعی کف پا نیز عمیق تر می شوند.

فاشیای پلانتار از قسمت جلویی استخوان پاشنه پا شروع شده و به قسمت های کناری متصل می شود. پاها یکی از پرکارترین اندام های بدن هستند که روزانه انسان را از نقطه ای به نقطه ای دیگر جا به جا می کنند؛ از این رو یک عضو مهم در بدن هستند که نیاز به مراقبت های خاصی دارد اما با این وجود معمولا تا زمانی که در این اندام دردی احساس نشود به آن توجه نمی شود و همه ما زمانی که درد پا شدت می گیرد تازه به دنبال راهکاری برای خلاصی از این نوع درد ها هستیم. اما به یاد داشته باشید که این کفش ها برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند. اگر سبک زندگی یا کارتان ایجاب می کند که ساعت های طولانی بایستید، کفش نامناسب باعث خواهد شد که فشار بسیار زیادی به یک ناحیه خاص وارد شود و در نتیجه پا و کمرتان درد بگیرد.

در این حالت تاندونهایی که در پنجه پا وجود دارند و پا و انگشتان را به سمت بالا میکشند، ملتهب میشوند و درد زیادی برای فرد ایجاد میکنند. پوشیدن کفشهای پاشنهبلند و کار کشیدن زیاد از پا، خصوصاً در افرادی که کف پایشان صاف است، میتواند سبب این آسیب شود. هنگامی که کفش های پاشنه بلند و نامناسب به پا داریم، خط تحمل وزن به سمت جلو است بنابراین عضلات چهار سر باید بیشتر کار کنند تا زانو خم نشود و صاف بماند، که قرار گرفتن در این حالت موجب درد زانو میشود. کفی تطبیقی نرم تر است و بیشتر برای ارائه حمایت و محافظتی که برای درمان عارضه های دردناک پا مورد نیاز است، به کار برده می شود و برای درمان کمر درد چندان کاربرد ندارد. کفی طبی با طراحی خاص: کفی طبی به دلیل ارائه حمایت بیشتر از کف پا به تسکین کمر درد برخی بیماران کمک می کند.

قبل از هر چیز باید به قوس کف کفش توجه کنید، قوس کف کفش باید به گونه ای طراحی شده باشد که از قوس طبیعی کف پا حمایت کند. کفش مینیمال: کفش مینیمال به گونه ای طراحی شده است که به جای پاشنه پا، بخش جلویی یا میانی پا به زمین برخورد کند. در نهایت چون گردش خون و مایعات مختل می شود، پاها ورم می کند.اما کفش طبی به گونه ای طراحی شده است که گردش خون را در تمام قسمت های پا و کف پا بهبود دهد. کفش طبی به گونه ای طراحی شده است که حفاظت و حمایت حداکثری را از پا ارائه دهد، قدرت پا را افزایش دهد و به این ترتیب به برطرف شدن درد و فشار کمک کند. مطمئن شوید کفش به خوبی از قوس کف پا حمایت می کند.می توانید در داخل کفش خود از کفی طبی استفاده کنید.