اگر احساس کسالت و ناخوشی میکنید

درد ناشی از سندرم باند ایلیوتیبیال معمولاً با افزایش فعالیت شدیدتر و با استراحت بهتر میشود. یک حوله و یا باند سفت و محکمی را دور پای خود قرار دهید. سعی کنید در تمام طول ورزش کف پای شما روی زمین باشد و پاشنه شما از زمین بلند نشود. سعی کنید نمک اپسوم را به آب اضافه کنید تا یک افکت آرامش بخش به آن بدهد. سعی کنید ورزش هایی را انتخاب نمایید که فشار کمتری بر بدن وارد می کنند. بیماران مبتلا به ضعف رفتن پا نمیتوانند بر روی پاشنه پای خود راه بروند، قوزک پای خود را خم کنند و با الگوی معمول راه بروند. در حالت کشش باند، پا و مچ پای خود را به سمت سر خود (شکل 4) نگه دارید. توصیه میشود به محض برخاستن از خواب ابتدا مچ پا ها را ده مرتبه به بالا و پایین حرکت داده و سپس نرمش یا نرمش ها را انجام دهید.

با استفاده از یک آتل یا اسپلینت در هنگام خواب که به پا و ساق بسته میشود مچ پا در حالت ۹۰ درجه نگه داشته شده تا کشش فاشیای پلانتار در حین خواب حفظ شود. در این روش که به توسط متخصص فیزیوتراپی انجام میشود با تاباندن اشعه اولترا سونیک به ناحیه پاشنه روند ترمیم آسیب های فاشیای پلانتار تسریع میشود. ورزشدرمانی و فیزیوتراپی به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن فعالیتهای خود را از سر بگیرید و از آسیب مجدد پیشگیری میکند. اختلالات درونریز و متابولیک مانند بیماری کمکاری تیروئید و دیابت ممکن است منجر به آسیب عضلانی و عصبی در پاها شود که در نهایت درد و بی حسی را به همراه خواهد داشت. انواع 1 و 2 دیابت می توانند سبب بروز درد عصبی در پا و انگشتان آن شوند.

علت های مختلفی برای پا درد وجود دارد که منشاء آن ضربه یا بیماری است، این مقاله به بررسی انواع… این مشکل معمولاً در اثر دیابت در قسمت های تحتانی پا به وجود می آید. در این مورد مقاله جداگانه ای وجود دارد که میتوانید به آن مراجعه کنید. درمان اولیه برای دیسک کمر استراحت (از جمله استراحت در رختخواب) ، یخ درمانی و داروهای ضد التهابی و ضد درد است. دوره و روش درمان بستگی به علت درد پا دارد. چگونه پزشک علت درد پا را تشخیص میدهد؟ سپس شست دست دیگر را بر روی کف پا قرار داده و نوار سفت کف آن را به آرامی ماساژ میدهیم تا کش بیاید.

مقداری مارچوبه را برای مدت زمان کمی پخته و سپس آنها را میل کنید. همچنین باید به این نکته توجه داشت که همیشه میزان کشش باید به اندازه ای باشد که بیمار در تاندون، عضله یا فاشیایی که باید کشیده شود تنها کمی احساس کشیدگی داشته باشد. این روش گرچه کمی ناراحت کننده است ولی موثر است. این روش درمانی از موثرترین روش های از بین بردن درد و التهاب پاشنه است. بین زمان خواب و شام حداقل سه ساعت باید فاصله باشد. بهبودی و از بین رفتن درد ممکن است به چند هفته تا چند ماه زمان نیاز داشته باشد. احساس کشیدگی زیاد موجب میشود چند روز پس از شروع نرمش ها میزان درد افزایش یابد. توجه به این نکته ضروری است که برای درمان این بیماری ندرتا نیاز به عمل جراحی پیدا میشد و اگر درمان به درستی انجام شود اکثر قریب به اتفاق بیماران بعد از چند ماه خوب میشوند.