این حرکت را ۳ بار تکرار کنید

طب سوزنی / ماساژ درمانی: برخی افراد برای کمک به درمان درد ران از طب سوزنی استفاده میکنند. ۳- ترمیم بافت اولتراسونیک: این روش کم تهاجمی از تصویربرداری اولتراسوند برای هدایت کاوشگر یا پروب سوزنی به داخل بافت فاشیای کف پا استفاده می کند. با استفاده از انرژی اولتراسوند ، نوک پروب به سرعت مرتعش می شود تا بافت آسیب دیده شکسته شود ، سپس ساکشن یا مکش می شود و بافت های خراب از کف پا بیرون کشیده میشود تا فاسیا ترمیم شود. شدت را می توان در مقیاس 1 تا 10 یا از خفیف تا شدید ارزیابی کرد.

از علل شایع پادرد میتوان به آرتریت اشاره کرد. نوعی آرتریت است که معمولا زمانی رخ میدهد که اسید اوریک، به مقدار بسیار زیادی در بدن جمع شود. تروما از یک آسیب حاد یا از آسیب تکراری تجمعی، علل بسیار رایج درد پا است. با بالا رفتن سن احتمال گرفتگی و درد نهایت درد شدید در ماهیچه های پا در طول شب بسیار است. بالش پاشنه نیز میتواند تاثیر ضربههای وارد شده به پاشنه را جذب کند و فشار وارد شده بر پاشنه و قوزک پا را در زمان راه رفتن یا دویدن کاهش دهد و درنتیجه از درد در پاشنه پا جلوگیری نماید.

تغییر درالگوی راه رفتن به عنوان راهی برای تسکین درد فاسییت کف پا ممکن است منجر به مشکلات پا ، زانو ، مفصل ران یا کمر شود. عدم درمان ورم کف پا ممکن است منجر به درد مزمن پاشنه شود که مانع فعالیت های منظم شما شود. غالباً درد تاندون آشیل نتیجه ضربه تکراری به تاندون است که میتواند منجر به تاندونیت مزمن آشیل شود. بیماریهای مزمن کمر و پشت بدن نیز میتواند علت پا درد و کرختی پا باشد. برای افرادی که با احتمال افتادن مواجه هستند، استفاده از عصا یا واکر میتواند سودمند باشد. هنگامی که در فعالیت های طبیعی خود با درد پا مواجه می شوید باید به پزشک معالج خود مراجعه نمایید. پس از انتخاب ورزش یا فعالیتی که مایل به شرکت در آن هستید، آمادگی مناسب به حداقل رساندن درد و آسیب اولیه آن فعالیت کمک می کند. ۲- انواع خاصی از ورزش: فعالیت هایی که استرس زیادی به پاشنه و بافت متصل شده شما وارد می کنند – مانند دویدن در مسافت های طولانی ، رقص باله و رقص هوازی – می توانند در بروز ورم مفصل کف پا موثر باشند.

برخی از انواع درد پا را می توان در مشکلات در قسمت تحتانی ستون فقرات مشاهده کرد. پزشک حرفه ای بررسی خواهد کرد که عملکرد عضلات پای شما چگونه است. با استفاده از تصویربرداری سونوگرافی ، می توان پلاسمای غنی از پلاکت را که از خون خود بیمار به دست می آید ، تزریق کرد تا باعث بهبودی بافت شود. دیابت باعث تنگ شدن عروق خونی و بروز علائمی مانند بیماری سرخرگ محیطی و لنگی بیمار میشود. دکتر نه تنها درد پا را درمان می کند بلکه به بیمار کمک می کند تا علت درد را فهمیده و از تکرار دوباره آن در آینده جلوگیری کند.