این حرکت را ۳ بار تکرار کنید

عفونت در استخوان یا بافت های پا می تواند باعث تورم، قرمزی یا درد در ناحیه آسیب دیده شود. در این شرایط ممکن است کمی قرمزی و تورم در ناحیه اطراف وجود داشته باشد. اگرچه هیچ درمانی برای آرتروز وجود ندارد، اما ورزش و تناسب اندام ممکن است در بهبود شرایط مفید باشد. این ورزش باعث بهبود گردش خون در پاها شده و برای تمام علل متفاوت درد پا مفید است. ماساژ درمانی همچنین به بهبود گردش خون و رفع گرههای عضلانی و تنش کمک میکند و باعث کاهش درد ران میشود. معمولا آسیبهای جزئی نیازی به درمان نداشته و با درمانهای ساده خانگی مشکل برطرف میشود. این شکستگی ها اغلب به عنوان شکستگی های مارچ شناخته می شوند، زیرا اغلب ناشی از تنش های غیر متمایز و جزئی از پیاده روی بیش از حد (راهپیمایی) به جای یک ضربه شدید است. آنها اغلب در ساق پا و مچ پا ایجاد می شوند.

درد اسکلتی عضلانی: به عنوان مثال می توان به کرپیتوس اشاره کرد که با صدای ترکیدن یا ترک خوردن در زانو تشخیص داده می شود، یا آرتریت، یک بیماری خود ایمنی که مفاصل لگن، زانو یا مچ پا را تحت تاثیر قرار می دهد. دوش آب گرم بگیرید و سپس به آرامی عضلات خود را بکشید. یک حوله را دور پای آسیب دیده خود پیچیده و انتهای آن را در دستان خود بگیرید. حداقل چهار بار در روز یخ را روی ناحیه آسیب دیده پای خود قرار دهید. علل آسیب زا می تواند شامل آسیب های ورزشی باشد یا به رگ های خونی، اعصاب، ماهیچه ها، مفاصل، بافت های نرم یا استخوان ها مربوط شود. گاهی، تحقیقات بیشتر مانند اشعه ایکس، سونوگرافی، اسکن استخوان، سی تی اسکن، MRI و یا تست فشار کمپارتمان برای کمک به تشخیص و رد احتمال عوارض دیگر مانند سندرم کمپارتمان و یا شکستگی استرسی استخوان درشت نی انجام میشود.

تشخیص و درمان سریع برای هر بیماری زمینه ای ممکن است از بدتر شدن درد جلوگیری کند. درد پا دلایل متفاوتی دارد. دلایل زیادی برای پا درد وجود دارد. از دیگر دلایل پا درد شدید در این افراد، می توان به افسردگی، چاقی و بیماریهایی مانند آرتروز و دیابت اشاره کرد. علل درد ساق پا ممکن است در استخوان، مفصل ، عضله یا تاندون باشد و یا ممکن است علت درد در لیگامان ها، عروق، اعصاب یا حتی پوست باشد. پایین بودن انعطافپذیری، تعادل یا قدرت عضلات بدن: که بر عضلات اندامهای تحتانی و ساق پا نیز تأثیر میگذارد. بالا رفتن از پله ها و انجام فعالیت های زیاد روی عضله ساق پا، سبب ایجاد این نوع از درد ها می گردد که ممکن است برای مدت طولانی نیز ادامه یابد. علائمی که میتواند با درد پا به علت عفونت و التهاب همراه شوند عبارتند از سرخی پوست، تورم پا، تب، تورم مفصل، درد مفصل، کمردرد و غدد لنفاوی متورم در ناحیه کشاله ران.

برای درد پاشنه پا باید چکار کرد؟ اگر شما دچار کمبود وزن در پا هستید، باید از کورچ ها استفاده کنید. در صورتی که نمیتوانید راه بروید و وزن خود را به پاهای تان منتقل کنید. تا حد امکان به پای خود استراحت دهید و پای خود را با بالش بلند کنید. جوراب فشرده یا جوراب ساق بلند بپوشید. اگر درد پای شدید یا مداوم دارید به پزشک مراجعه کنید. سرطان تخمدان نیز از عواملی است که می تواند منجر به درد و تورم در پاها شود. آسیبی که در حین بازی ورزشی یا تصادف ایجاد می شود معمولاً حاد و آسیب زا است. همچنین خوردن غذاهای سرشار از پتاسیم مانند موز و مرغ برای جلوگیری از آسیب دیدگی عضلات پا و تاندون ها مفید است.