این حرکت را ۳ بار تکرار کنید

گرفتگی عضلانی که در طول کار سخت یا ورزش رخ میدهد را “کرامپ حرارتی” مینامند. آرتروز یک اختلال اتوایمیون است و اغلب در سنین بالای ۵۰ سال زمانی که مفصل آسیب دیده است رخ میدهد. درد ساق پا زمانی ایجاد میشود که استخوانها، بافتها، عضلات، مفاصل و اعصاب تحت تأثیر قرار گیرند. فتق دیسک : زمانی بروز میکند که یکی از دیسک های بین مهره ای از جای خود خارج شود دیسک لغزش یافته میتواند اعصاب ستون فقرات را تحت فشار قرار دهد. بر اساس منشاء، درد پا میتواند به طور گستردهای به ۳ دسته طبقه بندی شود: عروقی (وابسته به خون)، عصبی (اعصاب) و اسکلتی عضلانی (استخوانها و عضلات). بر روی یک صندلی راحتی نشسته و پای خود را برای سه دقیقه در آب گرم غوطه ور کنید. ۶- از یخ استفاده کنید: یك بسته یخ را در داخل حوله پیچیده و آن را روی محل درد به مدت 15 دقیقه سه یا چهار بار در روز نگه دارید.

همچنان که استخوان کودک رشد میکند، تاندون عضلات دچار کشش میشود که باعث درد در محل اتصال به استخوان میشود. فرد مبتلا به استئوآرتریت ممکن است درد پای خود را به عنوان سفتی مفصل و درد حاد توضیح دهد که در صبح بدتر از طول روز احساس میشود. کشیده شدن یا رگ به رگ شدن همسترینگ باعث درد ناگهانی و شدید در پشت ران میشود. درد پا میتواند احساس سوزن سوزن شدن یا درد سوزشی ایجاد کند. درد به وجود آمده میتواند حالات متفاوتی از جمله شدید، مبهم، سنگین، ثابت و یکنواخت یا سوزان داشته باشد. شکستگیها با تورم شدید، درد و تغییر شکل در ناحیه آسیب دیده تشخیص داده میشوند و باید در اوایل بروز خود درمان شوند.

قبل از انجام ورزش های شدید، نرمش و حرکات کششی انجام دهید. راه حل دراز مدت این است که وزن کمربند را کاهش دهید تا فشار روی عصب هم کم شود. اگر می خواهید ماساژ را برای کاهش درد پا بزنید, باید روی نقاط تحریکی متمرکز شوید. ممکن است پا درد آنها به این خاطر باشد که کمربندها باعث ایجاد فشار روی عصبی میشوند که اطراف ران قرار دارد. به علت کشش بیش از حد عضلات و بافتها، ممکن است که رگ به رگ شدن رخ دهد. ترومبوز ورید عمقی باعث ایجاد درد در پا می شود و در صورت عدم درمان سریع می تواند به لخته شدن خون در ریه تبدیل شود. گردش خون ضعیف میتواند موجب بروز درد پا به علت بیماری شریانی محیطی گردد. در موارد شدید این بیماری میتواند باعث مرگ شود. به آرامی مشتی از برگهای مریم گلی را بین دو دست خود بمالید و سپس آن ها را در یک قابلمه با کمی کم تر از یک فنجان سرکه سیب قرار دهید.

برای تسکین، حدود 20 دقیقه پاهای خود را در این محلول قرار دهید. این کار را چندین بار طی 2 روز اول انجام دهید. پاها را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن قرار دهید و بعد از آن خشک کنید. پای آسیب دیده خود را پشت پای سالم قرار داده و زانوی آن را خم کنید. همیشه علائمی ایجاد نمیکند، اما ممکن است درد و تورم در پای خود داشته باشید و امکان دارد گرم و قرمز باشد. سندرم پای بی قرار، تکان دادن پاها، نوروپاتی و درد عصب سیاتیک متعلق به این دسته هستند. درد ناشی از ترومبوز ورید عمقی، رگهای واریسی، عفونت، سلولیت و بیماری شریانی محیطی متعلق به این دسته است. این دسته از درد پا متعلق به درد عضلانی اسکلتی است. درد در هر قسمت از پا ممکن است رخ دهد.