برای درمان پا درد و درد پشت ماهیچهٔ ساق پا چه باید کرد؟

کفی تجویزی: کفی فانکشنال یا عملکردی معمولاً از پلاستیک یا گرافیت تهیه می شود و می تواند مشکلات ناشی از حرکت غیرعادی را درمان کند. در بعضی از موارد، پا درد با علائم دیگری ظاهر می شود که نشان دهنده یک بیماری وخیم یا تهدید کننده زندگی است. بیماری شریان محیطی (PAD). کفش طبی با تحریک کردن نقاط مختلف بدن موجب بهینه شدن گردش خون می شود. در برخی موارد تنها یک دلیل موجب ایجاد درد در کف پا و انگشتان پا می شود؛ اما در بیشتر موارد چندین عامل مختلف در به وجود آوردن این درد دخیل هستند. سعی کنید در حالیکه پاشنه شما روی زمین بی حرکت است با انگشتانتان ملحفه را به سوی خودتان چین داده و به عقب بیاورید و سپس برعکس، سعی کنید با انگشتان خود حوله را صاف کنید. قد کف کفش تا سقف آن باید به اندازه کافی بالا یا انعطاف پذیر باشد تا موقعیت انگشتان داخل کفش را مختل کند.

برای جلوگیری از آسیب و درد، قبل از شروع یک تمرین، مسائل زیر باید مورد توجه قرار گیرد. نکته مهمی که هنگام خرید کفش طبی باید به آن توجه کنید، این است که بهترین نوع کفش را با توجه به مشکل خاص پایتان تهیه کنید. قبل از هر چیز باید به قوس کف کفش توجه کنید، قوس کف کفش باید به گونه ای طراحی شده باشد که از قوس طبیعی کف پا حمایت کند. التهاب فاشیای پلنتارعلت شایع درد پاشنه پا است که در هر دو جنس دیده می شود. پینه روش محافظت پوست از خود، در برابر هر فشاریست که به آن وارد می شود.

زمانی که کودک رشد می کند، استخوان های بدن او هم بزرگ تر می شوند و با این اتفاق به تاندون ها فشار وارد و باعث درد می شود. تمام این عارضه ها به نوعی با هم مرتبطند و نیرویی که به کف پا وارد می شود، در نهایت به کمر و ستون فقرات منتقل می شود. این سبک طراحی شیوه تماس و تعامل کف پا و پا را با زمین تغییر می دهد. در درد پاشنه پا به دلیل التهاب فاشیای پلنتار به دلیل کشیدگی فاشیا در محل چسبندگی اش به استخوان کالکانئوس (پاشنه پا) پریوست استخوان تحریک و ملتهب شده و در نتیجه در زیر این پرده استخوانی خونریزی و استخوان سازی نابجا ایجاد می شود. آسیب، استفاده بیش از حد از پا یا هرچیزی که باعث التهاب یکی از استخوانها ، رباطها یا تاندون های پا شود می تواند علت درد پا باشد.آرتروز یکی از علت های معمول درد پا است .

همچنین ممکن است همین آسیب دیدگی تاندون آشیل پاهای تان نیاز به عمل جراحی داشته باشد. در این حالت، وضعیت به عنوان اختلال عملکرد تاندون تیبیال خلفی (PTTD) شناخته میشود. کفش طبی به گونه ای طراحی شده است که حفاظت و حمایت حداکثری را از پا ارائه دهد، قدرت پا را افزایش دهد و به این ترتیب به برطرف شدن درد و فشار کمک کند. انعطاف پذیری کم پاشنه پا که سبب وارد شدن فشار زیادی به فاشیای پلنتار می شود. چاقی و اضافه وزن فشار زیادی بر روی پاها وارد می کند. اگر سبک زندگی یا کارتان ایجاب می کند که ساعت های طولانی بایستید، کفش نامناسب باعث خواهد شد که فشار بسیار زیادی به یک ناحیه خاص وارد شود و در نتیجه پا و کمرتان درد بگیرد.