برای پا درد به چه دکتری مراجعه کنیم کلینیک ارتوپدی تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

اگر تمرینات را اشتباه انجام دهید، ممکن است احساس درد بیشتری کنید. تمرینات انعطاف پذیری: این تمرینات باعث بهبود حرکت آرنج و مچ دست میشوند و ممکن است در کوتاه مدت به تسکین علائم کمک کنند. این التهاب خصوصاً هنگام مشت کردن دست، چرخاندن مچ دست، گرفتن یک وسیله یا چنگ زدن به چیزی باعث ایجاد درد و حساسیت در دست و مچ دست میشود. درد و بی حسی پا ممکن است با حالت یا فعالیتهای خاصی مانند ایستادن طی طولانی مدت، راه رفتن، بالا رفتن از پلهها یا در حالت ایستادن افزایش پیدا کند. در صورت مشاهده درد و خستگی در پای خود در حین راه رفتن طولانی از ادامه پیاده روی اجتناب کنید و کمی استراحت کنید.

تمرینات تقویتکننده: نوع خاصی از ورزش تقویت کننده، معروف به «تمرینات اِکسِنتریک» (Eccentric Strengthening)، مؤثرترین راه برای درمان تاندینوپاتی آرنج است. این تاندونها در یک لایه نازک و نرم (سینوویوم) پوشانده شدهاند که آنها را قادر میسازد تا به راحتی از داخل غلاف تاندون عبور کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. «زنجیره جنبشی» (Kinetic Chain): اگر ورزشی را انجام میدهید که نیاز به قدرت بازو دارد (مانند تنیس یا گلف)، وزنه نیم تا یک کیلویی را در دست بگیرید و با حرکت دادن مچ و آرنج زنجیره حرکتی ایجاد کنید. در صورت تب داشتن، پا درد احتمالاً پیآمد عفونت یا التهاب است. در برخی از موارد، درد پا ممکن است از عضو دیگری از بدن، مانند کمر، نشأت بگیرد. اما، در اغلب موارد برای حل کردن یا برداشتن لخته جهت جلوگیری از از دست دادن پا، باید فوراً به اورژانس مراجعه کرد.

استفاده بیش از حد از دست و کار کشیدن زیاد از آن یک عامل شایع در التهاب دست و مچ دست است. گرم و سرد کردن متناوب: ممکن است روشهای درمانی با استفاده از یخ و گرما برای کمک به تسکین علائم استفاده شود. برای درمان این التهاب، اجتناب از فعالیتهایی که باعث درد و تورم میشوند کافی بوده و نیازی به درمان برای کاهش علائم نیست. پیچ خوردگی مچ پا: پیچ خوردگی مچ پا زمانی اتفاق می افتد که مچ پا به روشی ناگهانی و با فشار زیاد، چرخانده شود و از دامنه حرکتی طبیعی عبور می کند. التهاب تاندونِ دست زمانی رخ میدهد که تاندون تحریک، ملتهب یا متورم شده و باعث تورم سینوویوم اطراف تاندون شود، شکل محفظه غلاف تاندون را تغییر داده و حرکت صحیح تاندونها را دشوار کند. سیندریک تاکید می کند: سیگار کشیدن نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارد چرا که این بیماری در افراد سیگاری بسیار بیشتر از افراد غیرسیگاری شایع است.بنابراین با ترک سیگار شروع کنید، یک عادت ورزشی ساختاریافته را شروع کرده و با پزشک خود برای مدیریت این عوامل خطرساز همکاری کنید.

لیمو به تنظیم سطح PH بدن کمک میکند و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و از این طریق میتواند درد را تسکین دهد. هدف مطالعه تعیین تاثیر ماساژ بازتابی کف پا بر درد قفسه سینه، اضطراب، کیفیت خواب، خستگی و شاخص¬های فیزیولوژیک در بیماران مبتلا به انفارکتوس قلبی حاد به دنبال درمان با استرپتوکیناز می¬باشد. کریستالها در مفاصل انگشتان پا جمع شده و باعث درد شدید و تورم میشوند و انگشت بزرگ را اغلب تحت تأثیر قرار میدهند. بونون ها: در این مورد درمان پا درد شدید شما به دو صورت انجام می شود. 4. و در نهایت اگر با استراحت کردن و درمانهای خانگی درد تسکین نیافت حتما برای پیدا کردن علت آن با پزشک مشورت کنید. اگر هر کدام از این موارد را در کودکتان مشاهده کردید میتوانید از درمانهای مختلفی برای تسکین این درد استفاده کنید.