برای پا درد به چه دکتری مراجعه کنیم کلینیک ارتوپدی تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

اگر علائم شما با درمان های خانگی بهبود نیافته است برای بهبود و کنترل بیماری حتما به پزشک مراجعه کنید. درد کف پا گاهی اوقات با داروهای خانگی مانند ماساژ با یخ و استراحت قابل درمان است. گاهی اوقات استخوان های ناوی یا میانی پا به دلیل فشاری زیاد و دائمی دچار شکستگی می شوند. اگر دچار شکستگی تنشی هستید ، به احتمال زیاد در طول روز نیز احساس درد خواهید کرد. علائم این بیماری هنگام صبح بدتر و شدید­تر می­شود البته بر خلاف فاسیت پلانتار، اگر تاندونیت آشیل دارید، در طول روز نیز احساس درد یا ناراحتی خواهید کرد. در اغلب موارد علت درد کف پا در صبح به دلیل تاندونیت آشیل بدون جراحی قابل درمان است. اگر درد تاندون آشیل را نادیده بگیرید، ممکن است این تاندون را پاره کنید و این آسیبی خواهد بود که به عمل جراحی نیاز دارد.

۴- عمل جراحی خار پاشنه : تعداد کمی از افراد برای جدا کردن فاشیای کف پا ازاستخوان پاشنه پا به عمل جراحی نیاز دارند.این فقط به عنوان یک گزینه تنها در مواردی است که درد شدید باشد و سایر درمان ها با شکست مواجه شوند. پیش تر درباره نقش رباط ها توضیح دادیم. ساختار رباط ها در کف پا به گونه ای است که ممکن است حین فشار یا به دلیل استاندارد نبودن حرکات، دچار پیچ خوردگی و به اصطلاح رگ به رگ شوند. تداوم این فشار یا حرکات غیر استاندارد ممکن است به پارگی رباط نیز منجر شود. هالوکس ریجیدوس (سفتی شست پا) شایعترین محل آرتروز در پا ، قسمت ابتدایی انگشت شست یا مفصل متاتارسوفالنژیال (MTP) می باشد. روبروی یک دیوار ایستاده و پای سالم خود را جلوتر قرار داده و کمی آن را از محل زانو خم کنید.

گاه خفیف، گاه متوسط و گاه ضعیف است اما در هر صورت باید آن را جدی گرفت زیرا پا عضوی مهم، حساس و دائما در کار است؛ در نتیجه تحت فشار مداومی قرار دارد که ممکن است حالت خفیف را به شدید تبدیل کند. نوروپاتی در دوره بارداری هم میتواند بروز کند، زیرا در این دوره فشار رحم میتواند باعث ملتهب شدن عصب و پا درد در دوران بارداری گردد. عصبهای حرکتی. این عصب اطلاعات را از مغز به عضلات و به غدهها ارسال میکند. فیزیوتراپیست این تغییرات را بررسی میکند و به شما کمک میکند تاحرکات صحیح انجام دهید. این وضعیت غضروف درشت نی را از جایی که به استخوان میچسبد، دچار کشش میکند و به دلیل حساسیت و تورم اطراف زانو باعث ایجاد یک توده دردناک در زیر زانو میشود. علت درد پا از زانو به پایین در شب چیست؟ در این شرایط فرآیند خون رسانی به عضلات پا دچار محدودیت میشود.

اگر در صبح دچار احساس درد و یا گزگز در کف پا به همراه علائم کم کاری تیروئید هستید ، پزشک ممکن است آزمایش خون را برای بررسی تیروئید شما توصیه کند. این کار به افزایش جریان خون حاوی مواد تقویت کننده و اکسیژن به بافت کمک کرده و مواد سمی را از آن ناحیه دور می کند. برای چند دقیقه کمی مارچوبه را بپزید و بعد آن را بخورید. قرار دادن یخ روی پا، مسکن OTC مصرف کنید، از لنت پا به منظور جلوگیری از ساییده شدن استفاده کنید، پاهایتان را استراحت دهید. برای آغاز این تمرین، یک باند کششی را دور پا خود قرار دهید. روش دیگر درمان پا درد شدید در این حالت، داروهای از بین برنده کالوس و یا قرار دادن پدهایی درون کفش است. در صورت پیاده روی یا دوچرخه سواری ممکن است عضلات ران شما سفت شود و این باعث بروز درد ناخوشایندی در پاهای شما میشود.