برای پا درد به چه دکتری مراجعه کنیم کلینیک ارتوپدی تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

علاوه بر این، امکان سخت و ضخیم شدن لایه زیر پوست انگشتان پا (اپیدرم) نیز وجود دارد. ممکن است پا درد آنها به این خاطر باشد که کمربندها باعث ایجاد فشار روی عصبی میشوند که اطراف ران قرار دارد. کارگران ساختمانی، افسران پلیس و افراد دیگری که کمربندهای سنگین میپوشند اغلب از پا درد خاص ناحیه ران شکایت دارند. دکتر رو میگوید: این درد در ران منتشر میشود. مشکلات عضلانی همانند گرفتگی ، اسپاسم یا سایر آسیب های عضلانی ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد ( یا وارد شدن ضربه خفیف) از پا باشد که بعضی اوقات همراه با عفونت است.همچنین مشکلات عضلانی میتواند ناشی از عوارض جانبی برخی داروها باشد که علت درد پا از زانو به پایین میشود. استفاده از کفش پاشنه بلند و فعالیت زیاد میتواند موجب این آسیب دیدگیها شود بخصوص برای آنهایی که کف پایشان صاف است.

متخصصان روش های درست راه رفتن و نشستن، بلند کردن اجسام را آموزش می دهند و همچنین تمرین های مخصوصی برای تقویت و کشش عضله های پا، شکم و کمر به فرد آموزش می دهند. زمانی که ماهیچه های شما آرام شدند، زمان مناسبی برای استراحت کردن است. رایحه درمانی برای کنترل درد پا در کودکان: اسانس های چوب گل رز، اسطوخودوس و بابونه دارای اثر آرامبخش و ضد درد هستند؛ بنابراین، والدین می توانند برای تسکین درد، فرزندان خود را با این روغن ها حمام گرم کنند. در انتظار شماست. بعضی از آسیبهای ایجاد کننده این درد مانند فتق دیسک نیز از بیماریهای پیشرونده هستند که اگر بهموقع تشخیص داده نشده و درمان نشوند، میتوانند عوارض خطرناکی مانند بیحسی در پا و حتی فلج پا را ایجاد کنند. گرفتگیهای معمول عضله معمولا در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه با گرما، استراحت و کشش خوب میشوند اما لازم است که تفاوت میان آنها و ترومبوز سیاهرگی عمقی را مشخص کنیم.

در بعضی موارد علت درد پا را نمیتوان مشخص کرد و در بسیاری موارد مانند آسیبهای ورزشی میتواند به آسانی تشخیص داده شود و درمان گردد. بسیاری از افراد خیلی خوب شدت آن درد و اینکه رفع آن چقدر سخت بود، بخاطر میآورند. البته بسیاری دیگر از انواع پا درد فقط نشانه استفاده بیش از حد از پا و پاسخ ضد التهابی بدن به داروهای مسکن است. یخ، مسکن و کشش میتواند این دردهای شدید را کاهش دهد. پزشک با تجویز داروی مسکن سعی میکند درد را کاهش دهد. وی توصیه میکند به هنگام بروز مشکل به پاهای خود استراحت دهید از یخ برای کاهش ورم پا استفاده کنید و مسکنهای ضد التهاب بخورید. پس از آن برای تخصص به شهر خود اصفهان بازگشتند و در طی دوران تخصص علاوه بر کارهای تحقیقاتی، طراحی و تکمیل وسیلهای برای بازگرداندن حرکات زانو را شروع کردند؛ که منجر به ثبت اختراع این وسیله همراه با دو نفر از همکاران ایشان در دانشگاه صنعتی اصفهان گردید.

اندازه پاهای شما با افزایش سن تغییر میکند، بنابراین همیشه قبل از خرید کفش باید پای خود را اندازه گیری کنید. این عارضه علل مختلفی دارد؛ از جمله دویدن روی سطوح سفت، پوشیدن کفش نامناسب، گرم نکردن بدن و تمرینهای سخت ورزشی. پوشیدن کفشهای ورزشی که اندازه پا نیستند یا نامناسباند و بنابراین پا و مچ را هنگام دویدن حمایت نمیکنند. از جمله عواملی هستند که در برخی افراد موجب گرفتگی و درد شدید در ماهیچه پا می شوند. علائم درد پا میتوانند از درد کم تا درد ناگهانی و شدید باشند. دکتر هامبیرد میگوید: افراد باید به بدن خود گوش دهند و به علائم هشدار دهنده توجه کنند. بعضی شرایط پزشکی مانند آرتریت روماتوئید (رماتیسم مفصلی)، بورسیت، شکستگی و آسیب اندامهای زیرین میتوانند درد متوسط تا شدیدی را ایجاد کنند.