برای پا درد به چه دکتری مراجعه کنیم کلینیک ارتوپدی تخصصی فوق تخصصی دکتر میر

اما به گفته این پزشک متخصص، نباید این نوع گرفتگی عضلانی با عارضه ای به نام DVT اشتباه گرفته شود. DVT بیشتر زمان هایی که به طور مداوم می نشینید و بدن متورم می شود به وجود می آید. زمانی که درد شدید باشد و یا درمان های انجام شده موثر نباشد، برای تشخیص علت درد کف پا، بیمار باید مجددا بررسی شود و در صورت لزوم جراحی شود تا درد کف پا به طور کامل درمان شود. اگر درد در ناحیه زانوهای تان افزایش پیدا کرده و زمانی که حرکت می کنید یا به آن فشار می آورید بیشتر هم می شود یا در ناحیه زانو قرمزی وجود دارد، این احتمال وجود دارد که به «اماس کیسه های مفصلی» مبتلا شده باشید.

بسیاری از افرادی که کف پای صاف دارند احساس می کنند که وقتی روی پا می ایستند یا راه می روند خیلی زود خسته می شود و همین عامل موجب می شود شبها در هنگام خواب فرد به دردهای در کف پا دچار شود. اگر خانم بارداری دچار واریس شده باشد، پزشک درباره تأثیر بارداری بر واریس برای او توضیح داده و ممکن است از او بخواهد از جوراب واریس استفاده کند. تغییرات بیومکانیک طولانی مدت و غیرقابل اصلاح ممکن است منجر به تغییرات مکانیکی ثانویه شود که دردناک و دشوار است و ممکن است منجر به پیش آگهی ضعیف و احتمالا بهبودی آهسته یا ناقص از علائم شود.

برخی دیگر از انواع دردهای پا، به علت استفاده بیش از اندازه از آنها، پاسخی به سرما و یا مصرف داروهای ضد تورم است. با مصرف میزان کافی «ویتامین دی» نیز می توانید از شکستگی های استخوانی جلوگیری به عمل آورید. عصب سیاتیک غالباً با استراحت، کمپرس سرد یا گرم، ماساژ، مصرف مسکن و حرکتهای کششی ملایم بهبود مییابد. این عمل ممکن است به روش سنتی یا با روشهای جدیدتر جراحیهای داخل وریدی (endovenous) انجام شود. سادهترین راه انجام این روش، پوشیدن جوراب، ساق یا جوراب شلواریهای مخصوص واریس است. ماهیچه های سفت شده پا باعث ناراحتی یا درد متوسط و شدید در آن ناحیه می شوند که بیمار از داشتن یک خواب راحت باز می دارد. برای جلوگیری از واریس در اثر افزایش سن، کار زیادی نمیتوان انجام داد ، خصوصاً اگر کسی از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به واریس باشد.

اگر در تامین خون پاها مشکلی وجود نداشته باشد، فشردهسازی ممکن است روش مناسبی برای کاهش ورم و علائم واریس در پاها باشد. طب سوزنی ممکن است به کاهش درد پا در برخی موقعیتها کمک کند. بنابراین بهتر است از پزشک تان بخواهید که برای تان آزمایش سنجش این ویتامین را نیز تجویز کند. یک حوله را به ترکیب تشکیل شده از آب گرم آغشته کنید و مایع اضافی آن را بگیرید. آب داغ را در یک فنجان ریخته و سپس مقداری زنجبیل خرد شده را به آن اضافه کنید و پس از حدود ۵-۱۰ دقیقه آن را صاف کنید. فرد مبتلا به استئوآرتریت ممکن است درد پای خود را به عنوان سفتی مفصل و درد حاد توضیح دهد که در صبح بدتر از طول روز احساس میشود.