خار پاشنه و علائم و راه های درمان خار پاشنه

تشخیص کالبدشناختی صحیح علت سندرم هر درد خاص از جمله علت ضعف رفتن پاها لازمه درمان موفقیتآمیز است. دکتر وریانی برای تشخیص علت اصلی ضعف رفتن و بیحسی یا گزگز شدن پای شما، بهطور کامل وضعیت بدن شما و از جمله وضعیت پاها، مچ پا، پا و رانها را معاینه و ارزیابی میکند و پس از تشخیص علت بروز این علائم، بهترین راه حل و درمان را به شما پیشنهاد میدهد. حرکات کششی و ماساژ نیز درمان های خانگی مناسبی برای گرفتگی عضلانی و درد کشاله ران هستند. گرفتگی عضلات: علت اصلی پا درد گرفتگی یا اسپاسم عضلانی است. گرفتگی عضلانی: اغلب دردهای مختصر (1 تا 15 دقیقه) به دلیل اسپاسم های عضلانی (گرفتگی) میباشد.

گرفتگی عضلات یا اسپاسم عضلانی علت اصلی پا درد است این درد شدید، تیر کشنده و ناگهانی با انطباق عضلات پا شروع میشود. با بالا رفتن سن احتمال گرفتگی و درد نهایت درد شدید در ماهیچه های پا در طول شب بسیار است. تا حد امکان استراحت کنید و پای مورد نظر خود را بالا ببرید. در صورتی که رگ های واریسی دارید و بر این باور هستید که آنها منبع درد پا ی شما هستند، در حین استراحت سعی کنید پای مورد نظر را بالا بگیرید. 10 تا 20 حرکت را با استراحت بین حرکات انجام دهید. در این حالت با کمی استراحت یا با درمانهای خانگی مانند کمپرس یخ مشکل برطرف میشود. در صورتی که درد نتیجه فعالیت فیزیکی بیش از حد باشد، ابتدا بر روی پای خود یخ قرار دهید. شما باید در چند روز اولی که درد پا ظاهر می شود روزی چهار مرتبه یا بیشتر بر روی پا باید یخ قرار دهید.

دارو: پزشکان اغلب در ابتدا دارو تجویز می کنند. ناراحتی خفیف اغلب در کوتاه مدت از بین می رود و با درمان های خانگی تسکین می شود. فیزیوتراپی: در روش فیزیوتراپی تلاش می شود که عضلات ساخته یا بازسازی شوند و به شما این امکان را می دهد تا درد پا کمتری را تجربه کنید و طبیعی تر حرکت کنید. باایجاد هرگونه آسیب دیدگی دربدنتان حرکت بدنتان تغییرمیکند . در طول معاینه فیزیکی پا درد، پزشک در مورد جراحی های قبلی، آسیب دیدگی لگن، یا فعالیت های مکرر که باعث التهاب عصب می شوند، سوالاتی می پرسد. علائم دیگری که همراه پا درد ظاهر می شوند به بیماری یا اختلال بوجود آورنده آن بستگی دارد.

در بعضی از موارد، پا درد با علائم دیگری ظاهر می شود که نشان دهنده یک بیماری وخیم یا تهدید کننده زندگی است. وقتی علت پا درد را بدانید، به بهترین شکل می توانید درمان درد ران پا را انجام دهید . درمان سوزن سوزن شدن زانو با توجه به علت آسیبدیدگی و سوزش انجام میشود. آسیب به میلین موجب مختل شدن ارتباط بین سلولهای عصبی میشود و بنابراین عملکردهایی که توسط این عصبها کنترل میشوند نیز دچار مشکل میشوند. درد گاهی ناگهانی آغاز می شود و با تورم و گرما همراه است و یا پا رنگ پریده و سرد می شود که در این حالت نیز سریعا باید به پزشک مراجعه نمود.