دردهای کمر عصبی کمر و پاها و سر – دکتر حمیدرضا ترابی

درمان درد پا به تشخیص انجام شده بستگی دارد. اگرچه با دارو یا فیزیوتراپی امکان درمان وجود دارد اما برای تشخیص بهتر است به پزشک مراجعه کنید زیرا در برخی موارد ممکن است جراحی لازم باشد. جراحت ممکن است خود را به عنوان تومور یا شکاف قابل تشخیص در این محل احساس کند یا احساس “درد” در آن نقطه ناشی از التهاب داشته باشید. آن را حتی در هنگام استفاده از یخ و هنگام خواب بلند نگه دارید. در صورت امکان، یخ را به صورت متناوب 15 تا 20 دقیقه روی محل آسیبدیده قرار داده و 15 تا 20 دقیقه از محل آسیبدیده دور کنید.

یخ: هرچه سریعتر بتوانید بستههای یخ یا کمپرس سرد را روی ناحیه آسیبدیده قرار دهید، بهتر است. در این وضعیت، باید بتوانید وزن بدن خود را روی مبل وارد کنید و زانوهای خود را خم کنید تا پاهای شما آزادانه حرکت کنند. کفی ها و کفش های طبی می توانند موقعیت و حرکات کف پای شما را کنترل کنند. به عارضه ای گفته می شود که در طی آن، سرخرگ ها به دلیل تجمع چربی و کلسترول سفت و تنگ می شوند. رباط پا یا مچ پا هنگامی رخ می دهد که رباط هایی که استخوان ها را نگه می دارند آسیب ببینند. در غیر اینصورت در صورت بروز اختلالات دیگر از جمله آسیب در اثر ورزش و یا نشانه هایی که در بالا به آنها اشاره شد، می توانید به متخصص پا یا ارتوپد مراجعه کنید. بالا نگه داشتن: ناحیه آسیبدیده را بالاتر از قلب خود قرار دهید.

فشار دادن به وسیله بانداژ: ناحیه آسیبدیده را با یک باند کشسان بپیچید، مراقب باشید که آن را خیلی سفت نکنید، . اگر آنها ملتهب شوند، به خصوص زمانی که آن مفصل را حرکت میدهید، میتواند بسیار آسیب ببیند. اگر تورم بیش از حد وجود داشت اندکی باند را شُل ببندید. این تفاوت در وجود علائم، به دلیل سه مرحلهای بودن تجمع رسوبات کلسیم است، در مرحله اول بیمار هیچ علائمی ندارد بلکه محلهایی که تمایل به رشد کلسیفیکاسیون دارند، دچار تغییرات سلولی میشوند که بافتها را مستعد ایجاد رسوبات کلسیم میکنند. در صورت عدم وجود ضربه یا علائم دیگر ، درد پا معمولاً به دلیل گرفتگی عضلات ایجاد می شود که به آن اسب اسب چارلی نیز گفته می شود. جریان خون ضعیف، گرفتگی عضلات، بیماری شریان محیطی و مشکلات عروقی پا از جمله علت های درد ساق پا در خواب محسوب می شوند.

هر کسی که خواب رفتن پا یا ساق پا و بازگشت تدریجی آنها به وضعیت نرمال را تجربه کرده باشد میتواند تصور کند که بی حسی پا چگونه است. برای بیماران مبتلا به این بیماری، درمان با فیزیوتراپی برای تسریع فرایند درمان، تضمین نتیجه مطلوب و کاهش احتمال بازگشت بیماری، ضروری است. در موارد خفیف، پزشک ممکن است ترکیبی از داروها و فیزیوتراپی یا یک روش غیر جراحی را به بیمار توصیه کند. این روش را به مدت 48 تا 72 ساعت پس از آسیب استفاده کنید. عصا کمک میکند تا از قرار دادن وزن بر روی مچ پا که ممکن است باعث آسیب بیشتر شود جلوگیری کنید. نوروپاتی محیطی: باعث درد، سوزش، یا بیحسی میشود که میتواند از پا به سمت بالا در اندام تحتانی گسترش پیدا کند. این نوع درد کف پا، ممکن است فقط باعث ترک خوردن استخوان پاشنه نشود، بلکه میتواند منجر به شکستگی شود. اگرچه این اتفاق میتواند در هر نقطه از بدن رخ دهد، اما معمولاً در روتاتور کاف رخ میدهد.