درد ساق پا، علت و علائم آن – کلینیک درد راد

علاوه بر این یکی از موارد رایج دیگر در مورد درد پای مرتبط با ستون فقرات کمری این است که درد مربوطه تنها در یک سمت از بدن ظاهر می شود. همچنین بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا سایر موارد را رد کند. تورم در هر دو پا به همراه مشکلات تنفسی، رنگ پریدگی پا و سرد بودن پا به صورت غیر معمول هم جز علائمی است که مراجعه به پزشک را ضروری می کند. اما همیشه باید قبل از اینکه آسیب دیدگی تاندون بدتر شود، ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرد. استفاده مناسب از مچ پا و پشتیبانی پا ممکن است ، آسایش و پشتیبانی را به منطقه آسیب دیده ارائه دهد. اگر نتوانید از عهده تقاضای انرژی بدن خود برآیید، بدن با استفاده از روشی که به اکسیژن نیاز ندارد به تجزیه کربوهیدرات برای تأمین انرژی متوسل میشود. بهترین درمان این است که به پاهای خود استراحت دهید، چند بار در روز بستههای سرد را به مدت 20 دقیقه روی آنها بگذارید و در صورت نیاز از مسکن استفاده کنید.

ممکن است لازم باشد این نوع داروها را برای چند هفته مصرف کنید تا به طور کامل التهاب طولانی مدت پا را از بین ببرید. استفاده از این روغن ممنوعیتی ندارد و استفاده به شکل چند مرتبه در روز مجاز است. برای کمک به پا درد و بهبود گردش خون میتوانید از ماساژ برای پاهای خود استفاده کنید. استفاده از نوارهای مقاومتی یا وزنه برای ایجاد قدرت در پاها کمک بزرگی برای شما است. فرآیند بهبود طبیعی به کمک پلاسمای غنی از پلاکت بر تلاش بدن برای افزایش سطح پلاکت در موضع مورد نظر کمک خواهد کرد. حتما قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید. تکیهگاههای قوس یا ارتز میتوانند پاهای شما را در هنگام ایستادن یا راه رفتن ثابت نگه دارند و درد را از بین ببرند. سرخرگ ها،رگ های خونی هستند که وظیفه ی حمل خون غنی از اکسیژن را در سرتاسر بدن بر عهده دارند.

به بالا رفتن کلسترول بد LDL که در دیواره های عروق خونی تشکیل می شود، باعث باریک شدن عروق خونی می شود که جریان خون را مسدود می کند. افزودن نمک اپسوم به حمام پا میتواند درد عضلات شما را تسکین و حتی ممکن است تورم پاهای شما را کاهش دهد. میتوان علائم را با داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن یا ایبوپروفن کاهش داد. معمولا کمآبی بدن، خستگی عضلات و سطح پایین مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، سدیم و منیزیم باعث انقباض غیرارادی عضلات میشوند. داروهایی مانند استامینوفن میتوانند درد را هدف قرار دهند، همچنین ضدالتهابهای غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن سدیم میتوانند برای پا درد و التهاب مفید باشند.

ممکن است پزشک داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن را پیشنهاد کند. میتوانید آنها را در فروشگاه خریداری کنید یا آنها به صورت سفارشی توسط پزشک برای شما تهیه شود. پیادهروی منظم برای ورزش در واقع بهترین راه برای داشتن پاهای سالم به شمار میرود. آنها میتوانند باعث احساس سنگینی، سوزش، ضربان یا گرفتگی پاهای شما شوند. در انتظار شماست. بعضی از آسیبهای ایجاد کننده این درد مانند فتق دیسک نیز از بیماریهای پیشرونده هستند که اگر بهموقع تشخیص داده نشده و درمان نشوند، میتوانند عوارض خطرناکی مانند بیحسی در پا و حتی فلج پا را ایجاد کنند. کفشهایی که قوسهای مناسبی را ارائه میدهند میتوانند به پاهای شما جان تازهای ببخشند. گام شمار ممکن است راهی باشد برای اطمینان از اینکه به اندازه کافی راه میروید و پاهای خود را فعال نگه میدارید.