درد ساق پا: درمان، علائم و علت

یکی از حالت های ناراحت کننده در بارداری درد در ناحیه پا بخصوص در هنگام خواب و شب می باشد. مداخله اول: به مدت 20 دقیقه ماساژ بازتابی کف پا در کف پای چپ در ناحیه قلب (مرکز بال پا) انجام می¬شود. مداخله دوم: به مدت 20 دقیقه ماساژ بازتابی کف پا در پای راست، پاشنه (منطقه شکم و لگن) انجام می¬شود. این مداخله 3 روز متوالی انجام می¬شود و مقادیر به همین ترتیب ارزیابی خواهند شد. در هنگام گرفتن این تصمیم، باید برای پیدا کردن دکتر ارتوپدی که مناسب وضعیت شما باشد باید با جراحان متعددی مشورت کنید. دکتر برای آزمایش التهاب تاندون عضله منبسط، از بیمار می خواهد تا پا را به سمت پایین خم کند و سپس در همان حال انگشتان پا را به سمت بالا بکشد. موقع شستن ظرف یک پا را روی طبقه زیر آن بگزارید و سعی کنید ارتفاع سینک را مناسب خود بسازید.

به طور متناوب، ترکیبی از مقدار مساوی سرکه و آب را در دو ظرف قرار دهید. پزشک راهکارهایی را برای بهبود درد پای شما ارائه خواهد کرد که در ادامه بیان میشوند. 4. و در نهایت اگر با استراحت کردن و درمانهای خانگی درد تسکین نیافت حتما برای پیدا کردن علت آن با پزشک مشورت کنید. بنابراین باید استراحت کنید تا بهتر شوید. بنابراین اگر درد دارید سعی کنید استراحت کنید و کمتر راه بروید یا روی پا بایستید. هر سه ربع تا یکساعت یکبار چند دقیقه پیاده شوید و راه بروید. گاهی شاید وسوسه شوید محصولات دیگری مانند جوش شیرین را در پای خود امتحان کنید، اما این ماده بیشتر از درد یا تورم، بیماریهای مرتبط با پوست را هدف قرار میدهد. موقع کار کردن روی میز به آن بچسبید تا مجبور نباشید خم شوید. آنچه مهم است این است که در صورت وجود درد پایدار بعد از چند روز حتماً برای مشخص شدن علت آن و دریافت درمان مناسب به یک مرکز ارتوپدی خوب مراجعه کنید.

اما، در اغلب موارد برای حل کردن یا برداشتن لخته جهت جلوگیری از از دست دادن پا، باید فوراً به اورژانس مراجعه کرد. بنابراین باید موادغذایی بیشتری مصرف کرد. احتمالاً تا زمانی که در پاشنه پا دردی احساس نکنید هرگز به فاشیای پلانتار توجه زیادی نخواهید کرد. فاشیای پلانتار یک رباط نازک است که پاشنه را به قسمت جلویی پا متصل می کند. این سبک طراحی شیوه تماس و تعامل کف پا و پا را با زمین تغییر می دهد. این وضعیت میتواند سبک پیاده روی شخص را که موجب بروز مشکلات طولانی مدت میشود، تغییر دهد. بسیاری از افراد در پاشنه پا درد و ناراحتی را تجربه می کنند.

گاهی این حالت برای افراد غیرباردار نیز اتفاق می افتد که به دلیل بد نشستن می باشد و بعد از تغییر حالت نشستن، جریان خون به حالت قبل برمی گردد. گاهی اوقات باریک شدن شریان ها باعث گرفتگی های عضلانی و درد می شود. برای سوار شدن به خودرو پشت به صندلی ایستاده و با کمک بدنه بنشینید سپس به داخل بچرخید. فشرده شدن اعصاب در ستون فقرات نیز باعث پادرد می شود. این مسئله باعث انسداد جریان خون و پادرد بیشتر می شود. این مشکل در سه ماهه دوم بارداری شروع می شود و دائما هم بدتر خواهد شد. فیزیوتراپیست شما میتواند زمان مناسب برای شروع تمرینات اولیه را به شما اعلام کند و بهتدریج تمرینات را به سطح متوسط و پیشرفته برساند. اگر دیابت دارید و هرگونه ناهنجاری در پاهای خود را تجربه میکنید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا این میتواند نشانه یک بیماری جدی باشد.