درد ساق پا نشانه چیست؟

عوارض معمولاً جزئی و قابل درمان هستند و بعید است بر نتیجه نهایی جراحی تأثیر بگذارند. اگرچه تورم در تاندون همیشه مشهود نیست، اما در برخی از انواع تاندینیت دست و مچ دست قابل مشاهده است. معمولا راه رفتن باعث بهبود درد پاشنه در بزرگسالان میشود، اما این امر در مورد کودکان صادق نیست. در حالی که اگر کفش مناسب و بدون پاشنه پا کرده باشید، عضلات ران برای حفظ ثبات و راست نگه داشتن زانو، تحت فشار قرار نمیگیرند. التهاب تاندونِ دست زمانی رخ میدهد که تاندون تحریک، ملتهب یا متورم شده و باعث تورم سینوویوم اطراف تاندون شود، شکل محفظه غلاف تاندون را تغییر داده و حرکت صحیح تاندونها را دشوار کند.

گفتنی است بیماری شریان محیطی در مراحل اولیه خود هیچ علامتی ایجاد نمی کند. گرفتگی عضلات معمولا خود به خود از بین میرود و معمولا نشانهای از هیچ مشکلی برای سلامتی نیست، اما اگر اغلب آنها را دارید با پزشک خود صحبت کنید. به طور معمول انگشتان پا خوب و صاف هستند، اما هنگامی که انگشت پای چکشی داشته باشید، انگشت شما تقریباً مانند پنجه می ماند و وسط آن خمیده است. التهاب تاندون زانو (استخوان کشکک) نوعی آسیب دیدگی در تاندونی است که کلاه زانو (کشکک) را به استخوان ران متصل میکند. عدم تعادل عضلانی. اگر برخی از عضلات پاها بسیار قویتر از سایرین باشند، عضلات قویتر میتوانند به شدت بر روی تاندون کشکک شما تاثیر بگذارند. درد معمولاً بین کشکک و جایی که تاندون به استخوان درشتنی متصل میشود، اولین علامت تاندینیت زانو است. بسیاری از افراد مبتلا به درد ران پا بدون مداخله پزشکی میتوانند مشکل را برطرف کنند اما گاهی برای درمان درد ران پا باید به متخصص مراجعه کنید؛ بنابراین چگونه میتوان فهمید که مراجعه به پزشک برای درمان درد ران پا ضروری است؟

اگرچه بیشتر دردهای التهابی در نهایت به خودی خود بهبود مییابند، اما رفع آنها ممکن است ماهها به طول انجامد. ممکن است در ناحیه ی درگیر، مقداری قرمزی و تورم نیز دیده شود. داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs): داروهایی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن ممکن است به تسکین درد، التهاب و تورم کمک کنند. درد ممکن است به تدریج یا ناگهانی ظاهر شود و به مناطق دیگر دست، مچ یا بازو سرایت کند. به علاوه کفش طبی از آسیب دیدن استخوان، پا و عضلات در آینده جلوگیری می کند. بسیاری از تاندونها در دست و مچ دست از طریق تونلهایی عبور میکنند (غلاف تاندون) که آنها را سازمانیافته و کاملاً در جای خود و نزدیک استخوان نگه میدارند. درد پا ممکن است به سادگی تحریک کننده و ناراحت کننده باشد ، یا آنقدر ناتوان کننده باشد که نتوانید روی پایتان بایستید یا راه بروید. التهاب تاندون زانو، که به آن زانوی جهنده نیز گفته میشود، بیشتر در ورزشکارانی که ورزش آنها شامل پرشهای مکرر است (مانند والیبال و بسکتبال) دیده میشود.

انواع این روشهای درمانی که میتوانند در خانه نیز انجام گیرند شامل موارد زیر هستند. گرم و سرد کردن متناوب: ممکن است روشهای درمانی با استفاده از یخ و گرما برای کمک به تسکین علائم استفاده شود. درد در جلو و عقب شانه و داخل بازو که یه صورت ناگهانی یا تدریجی ایجاد شود از علائم این نوع تاندونیت است. شکستگیهای فشاری، شکستگیهای کوچک (شکاف) در استخوان است که اغلب به دلیل استفاده بیش از حد ایجاد میشود. پس از جراحی هنگامی که راحتی و قدرت دست به یک ثبات نسبی رسید، استفاده از دست از سر گرفته میشود. این بیماری همچنین میتواند با بارداری و آرتروز التهابی مانند بیماری آرتریت روماتوئید همراه باشد که در دست یا مچ دست ایجاد میشود. آتل: ممکن است جراح ارتوپدی استفاده از آتل را برای تأمین حمایت و استراحت شست و مچ دست در هنگام بهبودی تجویز کند. فیزیوتراپی: فیزیوتراپی می تواند به بیمار کمک کند تا درد خود را تسکین دهد و بتواند مانند گذشته به فعالیت بپردازد.