درد پاشنه پا چگونه درمان میشود

گچ مخصوص: گچ یا بوتهای مخصوص راه رفتن، برای آسیبهایی نظیر شکستگی در استخوانها. درد پا میتواند ناشی از شکستگیهای استخوانهای متاتارس باشد، این استخوانها در بالای پنجه پا قرار دارند. هنگامیکه درد زیادی دارید تفکر دربارهی بازیابی مجدد تواناییها و ورزش کردن میتواند برایتان کمی تولید اضطراب کند. با برداشتن قدمهایی در خانه، محل کار و در حین انجام فعالیت برای بهبود و محافظت از تاندونها، میتوانید از ایجاد یا عود مجدد آسیب تاندون یا تاندینوپاتی جلوگیری کنید. گاهی اوقات این درد با ورزش کردن ایجاد می شود. به اندازه کافی خوابیدن و ورزش کردن برای حفظ سلامت و تناسب اندام مهم است اما بهتر است ورزشهایی را انجام دهیدکه ناحیه آسیبدیده را تحت فشار قرار ندهد. کشش عضلات پاشنه و پا را انجام دهید. در این حال شما یک احساس کشش را در عضلات پشت ساق و کف پای خود میکنید.

فلج چندگانه یا ام.اس: فلج چندگانه یا ام.اس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن خود شما به عصبها و خصوصا غلافهای میلین حمله میکند. معمولاً، درد سیاتیک پا فقط یک طرف بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این بیماری نوعی اختلال در تاندونهای بدون غلاف است که در اثر فعالیتهای مکرر یا طولانی مدت، اعمال فشار شدید، حالتهای نشستن و ایستادن نامناسب و لرزش یا تنش مکانیکی موضعی، فیبرهای تاندونها مانند یک طناب از بین رفته و پاره میشوند. Neuroma مورتون ناشی از ضخیم شدن بافت اطراف عصب بین انگشتان پا می تواند باعث بی حوصلگی و درد شود و همچنین ممکن است این درد با کفش های نامناسب مانند بسیاری از نقاط ضعف پا مانند چکمه ها، انگشتان پا و پناهگاه ها تشدید شود. همچنین طبق اعلام انجمن بارداری آمریکا ، ممکن است فشاری که جنین در حال رشد به عروق و اعصاب در پاهای مادر وارد میکند، باعث گرفتگی و درد بدن شود.

NSAID ها همچنین هر التهابی که ممکن است در تاندون یا اطراف آن داشته باشید (تاندونیت) را کاهش میدهند. شاکویوتراپی یا ESWT از انرژی آکوستیکی استفاده میکند که به سمت نواحی درمانی هدف مانند پا هدایت میشوند. در این روش برای درمان درد ناشی از تاندینیت کلسیفیک به سمت تاندون آسیبدیده شوک یا موج هدایت میشوند. اثر این روش در همه بیماران یکسان نبوده و ثابت شده نیست. در این روش خون از بیمار گرفته میشود، با سرعت زیاد میچرخد (سانتریفوژ میشود) تا سلولهای خونی موسوم به پلاکت جدا شوند و سپس پلاکتها در محل آسیبدیده به بدن تزریق میشوند.

دکتر جان پل رو متخصص جراحی ارتوپدی ورزشی گفت: اسپاسم یا گرفتگی در عضلات ساق پا که در عرض چند ثانیه آرام نشود ممکن است به خاطر استفاده بیش از حد یا کم آبی بدن باشد. اگر گرفتگی به دلیل ضعف عضلات اتفاق می افتد. اگر به درمانهای آزمایشی علاقه دارید با پزشک خود صحبت کنید. با پزشک خود درباره راه های کاهش درد صحبت کنید. از استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کنید. اگر استفاده از ابزاری برای شما مشکل است، سعی کنید دستان خود را عوض کنید یا نحوه گرفتن ابزار را تغییر دهید. اگر خانم بارداری دچار واریس شده باشد، پزشک درباره تأثیر بارداری بر واریس برای او توضیح داده و ممکن است از او بخواهد از جوراب واریس استفاده کند.