درد پاشنه پا چگونه درمان میشود

ارتزهای مخصوص با جذب فشار و نیروهای وارده به کف پا می تواند به بهبود وضعیت پا کمک کند. درمان درد پاشنه پا با مدالیته های فیزیوتراپی همچون شاک ویو تراپی و تمرین درمانی می تواند بدون داشتن عوارض جانبی به بهبود وضعیت پا کمک کند. انجام برخی حرکات کششی ملایم یا ماساژ دادن عضلاتی که دچار گرفتگی شده اند، ممکن است به بهبود درد کمک نماید. ممکن است برای بررسی سایر بیماریهایی که میتوانند مشکلاتی برای پاها ایجاد کنند، از جمله دیابت و کم خونی نیز آزمایشاتی انجام شود. این مساله بیشتر میان کودکانی شایع است که فعالیتهای ورزشی یا سایر فعالیتهای بیرون از خانه دارند. آنها بیشتر وقت خود را صرف دویدن به این طرف و آن طرف در خانه و بیرون از خانه میکنند.

دویدن زیاد میتواند از علت درد پا باشد. گاهی مواقع درد پای کودک ممکن است ناشی از پوشیدن کفش نامناسب پیادهروی یا دویدن باشد. شاخص فشار خون مچ پا و بازو – اندازهگیری فشار خون در بازو و مچ پا در زمان استراحت و پس از پیادهروی. بخش داخلی کفش نباید بیش از حد لغزنده ویا سخت باشد، باید از ساختار طبیعی پا و مچ پاها حمایت کند. ازکیسه های یخی موجود در بازار استفاده نکنید ،چرا که معمولا بیش از حد سرد می شوند. آنچه مهم است این است که در صورت وجود درد پایدار بعد از چند روز حتماً برای مشخص شدن علت آن و دریافت درمان مناسب به یک مرکز ارتوپدی خوب مراجعه کنید.

رگ های واریسی به دلیل عملکرد نامناسب دریچه ها ، اغلب در پاها بزرگ می شوند و در صورت مشاهده ی آنها باید به متخصص ارتوپد خوب مراجعه نمایید. بنابراین در صورت مشاهده هر یک از این موارد، فوراً باید به پزشک مراجعه کرد، زیرا در صورت جدا شدن لخته و رسیدن به ریهها یک عارضه جدی به نام آمبولی ریوی ایجاد میشود. در این وضعیت اسپور پاشنه پا و التهاب فاشیای پلنتار با هم رخ داده و سبب بروز علائم یکسان می شوند، به همین دلیل به صورت مشابه نیز درمان می شوند. درد پاشنه پا که اغلب به دلیل التهاب فاشیای پلانتار رخ می دهد از دردهای شایع پا است.

التهاب فاشیای پلنتارعلت شایع درد پاشنه پا است که در هر دو جنس دیده می شود. بهترین زمان برای خرید کفش ،شب است.زیرا پاها در طول روز به دلیل انجام کارهای روزمره سبب تورم شده اند .به همین دلیل کفش هایی که در هنگام شب خریداری می شوند باعث می شوند که فرد در طول روز احساس راحتی بیشتری داشته باشد. ارتفاع. پا را بالاتر از سطح قلب بردارید تا گرانش به تخلیه کمک کند، این کار تورم و درد را کاهش دهد. فشار روی عصب را (با سبک کردن کیف پول) کاهش دهید و درد در اغلب اوقات تسکین مییابد. رشد استخوان پاشنه به سمت بیرون یا همان خار پاشنه میتواند منجر به درد پای کودک آن هم از نوع جدی شود. آرتریت روماتوئید می تواند التهاب دردناکی در مفاصل پا ایجاد کند، همراه با تغییرات هماهنگی که منجر به ناهنجاری های پا می شود.