درد پا در کودکان: درمان، علائم و علت – کلینیک تخصصی درد امید

با این حال، کشش بیش از حد یا کشش عضلات به طور قابل توجهی فراتر از محدوده حرکتی طبیعی آنها، میتواند منجر به آسیب شود. از آنجا که کشش بیش از حد در اثر فشار آوردن بر عضلات، تاندونها و رباطها فراتر از حد طبیعی آنها است، بهترین راه برای جلوگیری از کشیدگی شدید و دردناک این است که توانایی انعطاف پذیری خود را حفظ کنید. با گرمشدن کامل قبل از ورزش یا شروع تمرینات دیگر، میتوانید خطر کشش بیش از حد را کاهش دهید. مسکنها: در صورتی که حساسیتی به دارو یا سابقه زخم نداشته باشید، میتوانید برای تسکین درد از داروی ایبوپروفن استفاده کنید.

درد در ناحیه انتهایی ساق پا یکی از اولین علائم هشدار دهنده التهاب تاندون آشیل (زردپی اشیل) است. درد در جلو و عقب شانه و داخل بازو که یه صورت ناگهانی یا تدریجی ایجاد شود از علائم این نوع تاندونیت است. این تفاوت در وجود علائم، به دلیل سه مرحلهای بودن تجمع رسوبات کلسیم است، در مرحله اول بیمار هیچ علائمی ندارد بلکه محلهایی که تمایل به رشد کلسیفیکاسیون دارند، دچار تغییرات سلولی میشوند که بافتها را مستعد ایجاد رسوبات کلسیم میکنند. کشیدگی همسترینگ که اغلب همراه با دویدن است، می تواند منجر به درد حاد در پشت عضله ران شود، که معمولاً به دلیل پارگی جزئی است. استامینوفن (تیلنول) به کاهش درد کمک می کند در حالی که یک ضد التهاب غیرواقعی (NSAID) مانند آسپیرین، ایبوپروفن (Motrin) یا ناپروکسن (Naprosyn) می تواند به کاهش درد کمک کند و همچنین التهاب را کاهش دهد.

ولی اگر درد به ناحیه جلوی پا و یا پنجه و همچنین ساق پا انتشار داشته باشد امکان دارد درد به علت آسیب نخاع کمری باشد. تاندونها در تمام سطوح کف پا قرار دارند و میتوانند باعث درد در این ناحیه و در بسیاری از مناطق مختلف شوند. این مسئله باعث انسداد جریان خون و پادرد بیشتر می شود. بسیاری از بیماری ها که مفاصل را تحت تأثیر قرار می دهند – معمولاً یک یا دو مفاصل را تحت تأثیر قرار می دهند و بندرت باعث آسیب سیستماتیک و درد در مفاصل ، بازوها و پاها می شوند. عصا کمک میکند تا از قرار دادن وزن بر روی مچ پا که ممکن است باعث آسیب بیشتر شود جلوگیری کنید.

در صورت لزوم، یک معاینه کامل فیزیکی ممکن است برای ارزیابی هرگونه آسیب دیگر انجام شود. وقتی علت پا درد را بدانید، به بهترین شکل می توانید درمان درد ران پا را انجام دهید . درد خفیف ساق پا را میتوان با داروهای خانگی درمان کرد. عملکرد تاندونها را میتوان به دو دسته تقسیم کرد: انتقال نیروی کششی و ذخیره و آزادسازی انرژی الاستیک در حین حرکت. این روشهای درمانی مراقبتی را میتوان در مطب پزشک انجام داد که هر کدام در ادامه توضیح داده شدهاند. اگرچه با دارو یا فیزیوتراپی امکان درمان وجود دارد اما برای تشخیص بهتر است به پزشک مراجعه کنید زیرا در برخی موارد ممکن است جراحی لازم باشد. داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) اولین خط درمان محسوب میشوند. اگر فکر میکنید دچار کشیدگی یا پیچ خوردگی شدید اولین کاری که باید انجام دهید این است که فعالیتی را که هنگام آسیبدیدگی انجام میدادید متوقف کنید و استراحت کنید.