درد پا : علت و درمان – کلینیک درد ماهان

پدهای گرم کننده یا کیسههای یخ روی مفاصل دردناک میتوانند درد و تورم را کاهش دهند. برخی از افراد میتوانند PAD را با تغییرات عادت، مانند ترک سیگار مدیریت کنند. برای درمان نقرس، استراحت، کمپرس یخ، مصرف داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID)، پردنیزون، کلشی سین یا آلوپورینول و پرهیز از خوردن برخی مواد غذایی میتواند موثر باشد. بروز درد پا پس از آسیبدیدگی امر شایعی است، اما این درد میتواند به دلیل برخی عارضهها یا دلایل غیرتروماتیک (غیرضربهای) نیز رخ دهد. مشخصه ی این دردها اغلب گرفتگی در پشت ساق ها، به ویژه در قسمت تحتانی ران و ساق پا است. اگر گرفتگی از نوع کرامپ حرارتی (گرفتگی طی ورزش در یک روز گرم) بود، به مقدار زیادی آب و نوشیدنی مصرف کنید و علاوه بران عضلات را تحت کشش قرار داده و از کمپرس یخ استفاده نمایید. ممکن است او را از خواب بیدار کند. پزشک ممکن است داروهای ضد درد بدون نسخه یا فیزیوتراپی را توصیه کند.

سیاتیک همچنین ممکن است باعث تغییر احساس در مسیر ریشه عصب ملتهب شود. علاوه بر این ممکن است اعصاب در طول مسیر پا دچار آسیبدیدگی و در نهایت منجر به نوروپاتی محیطی و پا درد شود. بروز پا درد در هر قسمتی از پا مانند انگشتان، کف پا، پاشنه، مچ پا، ساق پا یا ران ممکن است شرایط نامناسبی را برای نشستن، ایستادن یا حرکت کردن به وجود بیاورد. حرکات کششی که روی ماهیچه های ساق پا، همسترینگ و عضلات چهار سر ران متمرکز هستند، زانوها را تحت فشار قرار می دهند. در صورتی که درد و ورم ساق پای شما زیاد است و باردار هستید، چند توصیه به شما داریم. پزشک امکان دارد به شما دارویی بدهد تا از تشکیل، رشد یا شکستن لختهها جلوگیری کند.

همیشه علائمی ایجاد نمیکند، اما ممکن است درد و تورم در پای خود داشته باشید و امکان دارد گرم و قرمز باشد. اگر روی اعصاب پاهای شما تاثیر بگذارد، ممکن است احساس خارش یا گزگز داشته باشید یا بی حس یا ضعیف شوند. بعضی بیماریهای خاص، شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به مشکلات پا قرار میدهند. البته اگر پوست شما حساس است یا بریدگی در آن وجود دارد، میتوانید سه قطره از آن را با یک قاشق روغن زیتون و نارگیل مخلوط کنید، سپس با روغن به دست آمده عمل ماساژ را انجام دهید. مراقبت منظم از پا نقش بسیار مهمی در کاهش درد شدید پا دارد.

پد چربی در پا برای کمک به وزن تحمل و جذب اثر وجود دارد. تنگی ستون فقرات مشکلی است که بر اثر آن عصبهای نخاعی توسط آناتومی استخوانی ستون فقرات فشرده میشوند. امکان دارد به دلیل لغزش یا فتق دیسک، لغزش مهره، اسپاسم عضلات باسن یا تنگی ستون فقرات پدید بیاید. امکان دارد احساس سردی کند و رنگ عجیبی داشته باشد. لیمو به تنظیم سطح PH بدن کمک میکند و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و از این طریق میتواند درد را تسکین دهد. دلایل بسیاری وجود دارد که پا درد رخ دهد و شناخت علت درد راهی است که افراد را به درمان پا درد راهنمایی میکند. پزشک آزمایشهای تصویر برداری مانند ام ار ای یا سی تی اسکن را برای پیدا کردن علت درد پا انجام می دهد. این فرایند در زمانی که درمانهای پزشکی مانند شیمیدرمانی را نیز دریافت میکنید اتفاق میافتد.