درد پا : علت و درمان – کلینیک درد ماهان

اگر سطح قند خون به مدت چند سال کنترل نشود، عروق خونی و اعصاب بدن عملکرد خود را از دست خواهند داد. خستگی عضلات عضلانی و از دست دادن آب بدن میتواند باعث بروز گرفتگی پا به ویژه در ناحیه ساق شود. یک حمام گرم پا ممکن است راهی برای کاهش پا درد باشد. منعطف و قوی نگه داشتن پاها کلید جلوگیری از پا درد است. درد پا بیشتر از همه به دلیل استفاده بیش از حد پاها و آسیبهای جزیی رخ میدهد. استراحت. استراحت برای پیشگیری از آسیب بیشتر توصیه می شود و اجازه می دهد تا زمان بهبودی تورم را کاهش دهد. اگر درد بیش از دو ماه طول بکشد، پزشک ممکن است داروهای تجویزی قویتری را توصیه کند.

حتی وزن بدن میتواند در تمرینات مقاومتی به شما کمک کند. استفاده از لوسیون یا روغن میتواند به روان شدن پوست شما کمک کرده و ماساژ پا را آسانتر میکند. استفاده از این روغن ممنوعیتی ندارد و استفاده به شکل چند مرتبه در روز مجاز است. با چند مرتبه تکرار شرایط تسکین را برای خود فراهم میکنید. نشانههای دیگری که همراه با درد پا اتفاق میافتند کدامند؟ 2. دستان خود را روی میز قرار داده و پاشنه یک پا را به سمت عقب و انگشتان همان پا را به سمت داخل (تا حدی که احساس راحتی داشته باشد و دردی احساس نکند) فشار دهد. سندرم کمپارتمان مزمن: بروز این سندروم رایج نیست ولی علائم آن بسیار شبیه درد ساق پا است و علت آن افزایش فشار بین عضلات است. این یک آسیب استفاده بیش از حد است که معمولاً در اثر فشار ایجاد می شود.

درد ران که با تغییر شکل استخوان (دفرمیتی) همراه است. شکایت از درد پا معمولاً پدیدهای شایع است. در برخی از موارد، درد پا میتواند نشانهای از یک عارضهی جدی و یا تهدیدکنندهی زندگی باشد. از استعمال دخانیات دوری کرده و یا آن را ترک کنید. البته امکان دارد مفید باشد که با یک پزشک صحبت کنید تا بفهمید چه مدت میتوانید یکی از این داروها را مصرف کرده و از عوارض جانبی جلوگیری کنید. بهترین درمان این است که به پاهای خود استراحت دهید، چند بار در روز بستههای سرد را به مدت 20 دقیقه روی آنها بگذارید و در صورت نیاز از مسکن استفاده کنید. آنها میتوانند باعث احساس سنگینی، سوزش، ضربان یا گرفتگی پاهای شما شوند.

کشش ها، کبودی ها و شکستگی ها ممکن است به علت یک یا ترکیبی از تنش ها به پا باشد. همچنین میتوانید تمرینات مقاومتی را برای تقویت پا و جلوگیری از درد در آینده امتحان کنید. چندین داروی بدون نسخه وجود دارد که میتوانید برای درد و التهاب امتحان کنید. آتلهای شبانه پاهای شما را در طول شب در حالت قفل نگه میدارند تا در حالتی نخوابید که پاهایتان صاف باشد. ممکن است متوجه شوید که استفاده از یک دارو به صورت موضعی روی پای شما به درمان پا درد کمک میکند. گاهی که احتمال شکستگی یک استخوان وجود دارد و یا مفصل ورم زیادی دارد بهتر است سریعا به پزشک مراجعه شود. اگرچه پا درد عموماً پیآمد بروز سانحه و صدمه دیدن است، اما گاهی درد پا در ابتلا به عارضهها یا دلایل غیر تروماتیک (بدون ضربه دیدن) ریشه دارد.