درد پا : علت پا درد + انواع و راهکار های موثر درمانی آن

اثرات طولانی مدت شامل فشار بر سایر اعضای بدن با تغییر راه رفتن برای جبران درد است. این مسافت معمولاً برای آموزش دویدن در مسافتهای طولانی به طور منظم استفاده میشود و باعث ایجاد آسیبهای احتمالی در ناحیه پا میشود. کفشهای پاشنه بلند باعث ایجاد مشکل در ستون فقرات، لگن و زانو نیز می شوند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند ، کفش های تخت که پاشنه ندارند ، کفش های نوک تیز ، مشکلاتی برای پا ایجاد می کند و فرد را دچار پادرد می کند پس کفش مناسبی را انتخاب کنید و تنها به مد توجه نکنید. اشیا را با انگشتان پای خود جمع کنید و آن ها را به سمت دیگر منتقل کنید. با کشیدن انگشتان میتوانید در تمام قسمتهای پا کشش را احساس کنید.

انجام تمریناتی که انعطاف ماهیچه ها را افزایش میدهد وباعث بهبود ونگهداری ماهیچه ها شود.انعطاف پذیری ماهیچه ها به افزایش قدرت وجلوگیری از آسیب دیدگی در آنها کمک میکند . آرتروز اغلب مفاصل زانو و باسن را تحت تأثیر قرار میدهد. این فشار به طور معمول با راه رفتن بیش از حد، دویدن و یا فعالیتهای پرشی (مانند افزایش شدت تمرینات و یا دویدن) رخ میدهد و اغلب در دوندهها و فوتبالیستها دیده میشود. حمل وزن زیاد منجر به افزایش فشار بر روی رباط ها، ماهیچه ها و مفاصل می شود. در هنگام مصرف این داروها باید به دوز و مقدار مصرف آنها دقت کنید که بیش از مقدار مشخص شده روی برچسب راهنمای دارو نباشد. در مورد زمان بروز علائم، شدت آنها در طول روز و طول شب، چگونگی شکلگیری و بروز علائم از ابتدا، محل دقیق احساس درد و غیره از شما سوال میشود. در جلسهی ملاقات با پزشک، دکتر وریانی در مورد علائمی که دارید از شما سوال میکند.

آسیبهای ویژه مانند آسیبهای ورزشی را میتوان توسط آزمایشهایی نظیر تصویربرداری سونوگرافی، اشعهی ایکس، سیتی اسکن، امآرآی و اسکن استخوان بیشتر مورد بررسی قرار داد. صافی کف پا میتواند احتمال بروز این عارضه را افزایش دهد. پرده یا ( فاشیای) کف پای شما به شکل یک زهی است به کمان متصل است ، این پرده باعث ایجاد قوس پای شما می شود و هنگام راه رفتن ضربه هایی که به پا وارد میشود را جذب می کند.اگر تنش و فشار روی این زه بیش از حد زیاد شود ، ممکن است ترک های جزئی در فاشیا ایجاد شود.درست مانند زه کمان که بیش از حد کشیده شود. برای مقابله با این سفتی، پاهای خود را کشش دهید. بااینحال، اگر کودکی درد قابلتوجهی در پاهای خود تجربه کند باید معاینه شود تا مشخص گردد منشأ درد چیست. علاوه بر استرس ناشی از افزایش وزن، هورمون های بارداری باعث می شوند که رباط ها که پاهای شما را تثبیت می کنند، آزاد شوند.

گاهی اوقات این علائم می توانند آنقدر شدید باشند که زندگی شما را مختل کنند. برای دور نگه داشتن دردپا، کفش های شما باید اندازه و شکل درستی داشته باشند. با قوزک پایتان شکل دایره بزنید. در حالی که ایستاده اید، روی پنجه پایتان بلند شوید و پاشنه تان را از زمین بلند کنید. بهطور خلاصه، ما میدانیم که گزگز، بیحسی، ضعف در پاها و درد اکثرا علائم مربوط به آسیب به عصبها هستند، اما محل بروز آسیب، شدت آن و علت اصلی ان است که نحوهی درمان را تعیین میکند. برای اطمینان از تشخیص صحیح نیز میتوانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کرده و تحت نظر متخصصانی حاذق معاینه و درمان شوید.