درد پا : علت پا درد + انواع و راهکار های موثر درمانی آن

یک ماساژخوب پا می تواند به داشتن احساس بهتری در پا کمک کند. یک آسیب شایع است که در طی آن، الیاف های عضلانی در اثر کشیده شدن بیش از حد پاره می شوند. پا عضوی از بدن است که پررنگترین نقش را در توانایی انجام فعالیت های ما دارد .درد ساق پا نشانه چیست؟ تراپیست میتواند به شما بیاموزد که برای از بین بردن فشار عصب فشرده و بازیابی تحرک طبیعی چه کاری باید انجام دهید. لخته شدن خون در قسمت پایین ساق پا یا ران نیز ممکن است باعث درد ران پا شود که معمولاً با افزایش حرارت، تورم و قرمزی ران همراه است. اگر از علت ایجاد درد ران پا اطمینان ندارید یا با گذشت زمان و مصرف دارو درد کاهش نمییابد، برای تشخیص صحیح به پزشک مراجعه کنید. فیزیوتراپیست می تواند به شما نحوه ی صحیح راه رفتن و بلند کردن اجسام را آموزش داده و تمریناتی را برای شما تجویز کند تا به وسیله ی آن ها عضلات پا، کمر و شکم خود را بکشید.

برخی از داروها مخصوصاً داروهای ادرارآور و استاتین ها نیز می توانند در برخی از افراد باعث گرفتگی عضلات پا شوند. تاندونیت آشیل جدی ناگهانی و یا حتی تاندون آشیل پاره شده ممکن است عارضه برخی از آنتی بیوتیکها مانند لووفلوکساسین یا سیپروفلوکساسین باشد. شاک ویو تراپی اکستراکوپورال(ESWT) یک روش غیر تهاجمی است که برای درمان دردهای مزمن پاشنه پا، التهاب رباط کف پا، سندورم خار پاشنه، التهاب تاندون آشیل و دیگر مشکلات پا به کار می رود. عموما افراد پیر برای انجام یک دوره فعالیت بدنی کوتاه مدت دچار چنین مشکلاتی می شوند. پوشیدن کفش های پاشنه بلند ، کفش های تخت که پاشنه ندارند ، کفش های نوک تیز ، مشکلاتی برای پا ایجاد می کند و فرد را دچار پادرد می کند پس کفش مناسبی را انتخاب کنید و تنها به مد توجه نکنید. پا را به آرامی به سمت دیوار خم کنید و به مدت 15 ثانیه نگه دارید.

خوشبختانه، بیشتر دردهای ران پا ناشی از وضعیتهای خطرناک نیستند و کاملاً با موفقیت کنترل میشوند. بسیاری از افراد مبتلا به درد ران پا بدون مداخله پزشکی میتوانند مشکل را برطرف کنند اما گاهی برای درمان درد ران پا باید به متخصص مراجعه کنید؛ بنابراین چگونه میتوان فهمید که مراجعه به پزشک برای درمان درد ران پا ضروری است؟ بسیاری از افرادی که کف پای صاف دارند احساس می کنند که وقتی روی پا می ایستند یا راه می روند خیلی زود خسته می شود و همین عامل موجب می شود شبها در هنگام خواب فرد به دردهای در کف پا دچار شود. سرد کردن ناحیه درد ،نباید بیش از 20 دقیقه ادامه یابد و یخ را می توان در یک کیسه پلاستیکی یا در یک حوله بپیچید.

گاهی اوقات کشیدگی عضلات ممکن است یک یا دو روز بعد از ورزش اتفاق بیفتد. اولتراسوند: برای نشاندادن عروق و رگهای اطراف ران ممکن است از این آزمایش نیز استفاده شود و برای رد یا تأیید لخته شدن خون به عنوان علت درد ران پا استفاده میشود. لخته خون باید سریعاً تشخیص داده شده و کنترل شود زیرا اگر لخته از رگ خارج شود، به سمت ریهها حرکت میکند و به آمبولی ریوی تبدیل میشود که اغلب کشنده است. اگر تنها به مدل کفشتان اهمیت می دهید ، باید بدانید که رفته رفته دچار پادرد نیز خواهید شد . همچنین وجود آب برای گردش بهتر موادمغذی در بدن ضروری است با کم شدن آب مورد نیاز بدن عضلات از مواد مغذی محروم می مانند و همین مساله موجب درد پا در شب می شود. درد پا و گرفتگی عضلات پا ممکن است به علت از دست رفتن آب بدن و یا کاهش میزان پتاسیم، سدیم، کلسیم یا منیزیم خون باشد بنابراین برای درمان پا درد آب بیشتری بنوشید و به تغذیه خود توجه نمایید.