درد پا : علت پا درد + انواع و راهکار های موثر درمانی آن

3. اگر شدت درد طی یک دورهی زمانی بیشتر شده است. استفاده از کفش نامناسب: کفش نامناسب که پا در آن راحت نباشد و بهخصوص اگر با آن کار کنید یا ورزش کنید، حتما شما را بادرد ساق پا مواجه خواهد کرد. از داروهای مسکن نیز برای درمان درد ران استفاده میشود. یکی از روشهای درمان استفاده از روغنهای موضعی برای ماساژدادن محل درد است. از آیسپک یا بستههای یخی استفاده کنید و یا یخ خرد شده را در یک کیسه پلاستیکی بریزید آن را با یک حوله بپوشانید تا از پوست محافظت شود. لوسیون و روغن به روانشدن پوست کمک کرده و ماساژ را راحتتر میکنند.

صافی کف پا میتواند احتمال بروز این عارضه را افزایش دهد. معمولا آسیب دیدگی در کف پا ایجاد میشود و به تدریج به ساق میرسد. اسکن MRI نیز گاهی اوقات برای تمییز قائل شدن بین درد ساق پا و شکستگی فشاری به کار برده میشود. تمرینات اصلاحی برای بهبود وضعیت بدن نیز ممکن است مفید باشد. خستگی عضلانی و کمبود آب نیز ممکن است باعث گرفتگی عضلات پا به خصوص عضلات ساق پا شوند. بسیاری از افراد حتی کودکان و نوجوانان نیز گاهی دچار پادرد می شوند . بورسیت زانو زمانی اتفاق می افتد که کیسه های پر از مایع یا بورسا اطراف مفصل زانو ملتهب می شوند. درمان به دلایل مختلفی بستگی دارد و شیوه های درمان گوناگونی مطرح می شود.

بیماری فاشیای پلانتار: استفاده از مسکن، اسپلینت شبانه و فیزیو تراپی در این مورد برای درمان پا درد شدید توصیه می شود. در مواردی هم پزشک توصیه میکند بیمار از ساقبند طبی استفاده کند. 4. و در نهایت اگر با استراحت کردن و درمانهای خانگی درد تسکین نیافت حتما برای پیدا کردن علت آن با پزشک مشورت کنید. اگر ناراحتی شدیدباشد، قرار دادن یخ باید بلافاصله قطع شود. 2. اگر کف پای شما صاف است. کسانی که کف پای صاف یا قوس بلند دارد به هنگام فعالیت با درد ساق پا مواجه میشوند. این کفیها با کنترل پرونیشن کف پا (چرخش پا به طرف پایین) و محدود کردن چرخش داخلی پاها به کاهش کشش بیش از حد و پیچخوردگی عضلات ساق پا کمک میکند. مصرف روزانه دو مرتبه آبلیمو و عسل درد را کاهش میدهد. برای استفاده از آن چند قطره روغن خردل را روزی دو مرتبه روی محل درد ماساژدهید.

همیشه در محیط بیرون برای حفاظت پاها از کفش استفاده کنید. قسمتهای پایینی پاها و زانوها بیشترین فشار فعالیتهای روزمره را تحمل میکنند با این وجود دردهای همیشگی در پاها امری طبیعی نیست. ورم پاها یکی از مشکلات شایع دوران بارداری است که بهعلت تجمع مایعات در بدن ایجاد میشود. ماساژ نقاط ماشه ای، شامل یافتن نقاط حساس در پای بیمار است و درحالی که پا را خم و می کشند آن نقاط را فشار می دهند. گروه اول: دلیلی که متخصصان طبسنتی برای درد ساق پای شبانه مطرح میکنند سوءهاضمه است. پای آسیب دیده را عقب برده و پای سالم را خم کنید بعد پای آسیب دیده را جلو بیاورید و پنجهی آن را به دیوار تکیه دهید طوری که کشش را در عضلههای ساق پا احساس کنید. ممکن است درد در حین انجام تمرینات ورزشی یا بعد از انجام تمرینات باشد.