درد کف پا، بیماری های درد کف پا

در صورتی که انجام “اسکلروتراپی” برای درمان واریس به صورت اصولی و توسط متخصص و با رعایت دقیق تکنیکهای تزریق صورت بگیرد، مشکلی پیش نمی آید. در بیماران مبتلا به لنگش با انجام تمرینات ورزشی درد بروز میکند، و همچنان که در طول زمان رگهای خونی تنگتر میشوند، مقدار فعالیت مورد نیاز برای بروز درد کمتر میشود. پاشنه ها را به آهستگی و سه برابر زمانی که برای بالا بردن آن طول کشید، بروی زمین بگذارید. بدون این که دیگر نیاز به پوشیدن جوراب و تحمل جوراب در طول روز داشته باشید می توانید به این درد چیره شوید. در موارد بسیار کمی، برای تنظیم استخوان متاتارس، شاید نیاز به جراحی باشد.

پوشیدن این موارد باعث فشار مضاعف به ورید ها میشود. پوشیدن جوراب واریس مخصوص که مطابق سایز و شکل اندام بیمار تجویز شده باشد میتواند از بروز درد واریس جلوگیری کند . این شرایط میتواند درد شدیدی ایجاد کند و ممکن است یک توده عضلانی سفت را زیر پوست احساس کنید. 4 – درزمان خواب بیماران واریسی ممکن است تکان های شدید در پا که به نام سندرم پای بی قرار شناخته می شود و نیز از گرفتگی عضلات شکایت داشته باشند . این عارضه معمولا بعد از استراحت طولانی مدت به دلیل معلولیت و یا بستری در خانه و بیمارستان ایجاد شده و منجر به التهاب و گرفتگی و درد عضلات میشود. اینکار هم برای کاهش درد و سنگینی پا ها بعد یک روز کاری کمک میکند هم اگر بیمار بخاطر واریس دچار گرفتگی عضله، در خواب است، میتواند با این راهکار مشکل را تسکین دهد.

3 – درد واریس به صورت سنگینی و خستگی پا هم توصیف می شود این احساس ناخوشایند در ساعات پایانی روز تشدید میشود . متخصصین، معاینات بالینی را انجام داده تا ریشه علتهای درد و سنگینی پا مشخص شود. نوبت بعدی تزریق 2 تا 4 هفته بعد میباشد. بهتر است قبل از انجام اسکلروتراپی افراد به مدت یک هفته از مصرف آسپیرین، بروفن و ویتامین “ای” خودداری کنند، احتمال بروز حساسیت کم است، ولی اگر به ماده ای حساسیت دارید پزشکتان را مطلع کنید. این فرایند غالباً همراه با رادیوفرکانسی، لیزر درمانی اندوونوس یا عمل جراحی برداشتن ورید صافن بزرگ انجام میشود. 5 – در مواردی که درد چند وقتی تداوم می یابد ممکن است با نشانه های دیگر مثل ورم پا به خصوص در قسمت مچ پا و نیز تغییر رنگ پوست همراه شود.

ممکن است برای انجام این فرایند از بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده شود. عصبی به نام عصب تیبیای خلفی ممکن است گیر افتاده باشد، و باعث تحریک و علائم دردناک شود. درد ساق پا به خصوص در هنگام خواب یکی از شایع ترین مشکلات پا در خانم ها محسوب می شود. یک علت شایع درد پا، یک انگشت در حال رشد است. بعد از چند هفته و با مصرف دارو های ضد التهاب این مشکل برطرف میشود که بروز این مورد نادر است و همچنین در برخی مواقع بعد از تزریق تیره رنگ شدن محل تزریق ایجاد میشود و بعد از مدتی محو میشود و به علت التهاب جدار عروق به وجود می آید و به ندرت بیش از چند ماه باقی میماند.