درد کف پا، بیماری های درد کف پا

در واقع درد در ناحیه کف پا دلایل زیادی دارد و البته نکته ای که به آن باید توجه کرد این است که درد کف پا می تواند نشان دهنده بیماری های مختلفی باشد که در صورت تدام، باید به پزشک مراجعه کرد. وزن زیاد فشار زیادی را به فاشیای پلانتار وارد میکند. هدف از استفاده از آنها حمایت از قوس کف پا است بطوریکه فشار کمتری به فاشیای پلانتار وارد شود. فاشیای پلانتار آزرده شده باید مدتی استراحت کند تا بتواند بتدریج خود را بازسازی کرده به حالت اول برگردد. در این حالت استخوان اضافی کنار انگشت پا و یا بافت متورم برداشته می شود. برخی از پلیس ها یا کارگران ساختمانی که مجبور به استفاده از کمربندهای سنگین هستند عمدتا از درد در ناحیه ران خود شکایت دارند. بسیار اهمیت دارد که به صدای بدن خود گوش دهید. اگر درد در ناحیه زانوهای تان افزایش پیدا کرده و زمانی که حرکت می کنید یا به آن فشار می آورید بیشتر هم می شود یا در ناحیه زانو قرمزی وجود دارد، این احتمال وجود دارد که به «اماس کیسه های مفصلی» مبتلا شده باشید.

همچنین درد در قسمت شست پا ممکن است از بیماری هالوکس ریجیدوس یا انحراف شست پا باشد. همچنین توصیه می شود که اگر عادت دارید که زانو بزنید، بهتر است بالشتکی را در زیر زانوی خود قرار دهید. توصیه میشود بیمار بمدت ۸-۶ هفته از دارو های ضد التهابی مانند بروفن یا سلکوکسیب که موجب کاهش درد و التهاب میشوند استفاده کند. اگر میخواهید اینکار را روزی یکبار انجام دهید بهترین وقت آن قبل از خوابیدن است ولی توصیه میشود سرد کردن پاشنه را روزی ۴-۳ بار انجام دهید. در ادامه مقاله راجع به انواع نرمش هایی که به درمان درد پاشنه کمک میکنند صحبت میشود. زمانی که درد شدید باشد و یا درمان های انجام شده موثر نباشد، برای تشخیص علت درد کف پا، بیمار باید مجددا بررسی شود و در صورت لزوم جراحی شود تا درد کف پا به طور کامل درمان شود. برای راه رفتن در اطراف، برای ایستادن یا ورزش کردن به آنها نیازمندید.

دو قاشق غذا خوری سرکه به آن اضافه کنید. اگر مشکل شما این بیماری باشد باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. در این بیماری هر کیلوگرم کاهش وزن با ارزش است. این بیماری یکی از شایع ترین دلایل درد پا در قسمت پاشنه است که چنین مشکلی معمولا صبح ها پس از بیدار شدن از خواب رخ می دهد. پا درد ممکن است به دلیل فشردگی عصب سیاتیک رخ دهد که طولانی ترین و وسیع ترین عصب در بدن انسان در ناحیه لگن است. این کفی ها درست زیر پاشنه پا قرار میگیرند و هدف از استفاده از آنها اینست که زیر توبرکل پاشنه که بیشترین محل احساس درد است نرم باشد و فشار کمتری به آن قسمت وارد شود.

در زیر هر دو پاشنه خود کفی بگذارید حتی اگر یک پاشنه شما درد دارد. بیماریهای مزمن مانند دیابت، سرطان و کمبود ویتامینها (مثل کمبود ویتامین12B که سبب کم خونی کشنده میشود) نیز ممکن است موجب درد عصبی شود که اغلب هر دو پا را درگیر میکند. 4. بیمار به صورت ایستاده، هر دو دست را روی دیوار قرار دهد. به طور معمول با کاهش فشار به کمر می توان این درد را نیز کم کرد. با مصرف میزان کافی «ویتامین دی» نیز می توانید از شکستگی های استخوانی جلوگیری به عمل آورید. چنین دردی را سرسری نگیرید و اگر هنوز آن درد را دارید به انجام ورزش های سخت و پیاده روی های طولانی ادامه ندهید چرا که با این کار ممکن است باعث پاره شدن تاندون های این ناحیه شوید.