درد کف پا، بیماری های درد کف پا

تزریق داروهای کورتیکواستروئیدی در پاشنه در صورتیکه به توسط پزشک جراح متبحر انجام شود میتواند به کاهش تورم و درد کمک شایانی کند ولی در انجام آن نباید افراط کرد. در صورتی که فکر می کنید رشدی مثل رشد تومور منبع فشار است، پزشک از شما درخواست می کند تا ام آر ای یا سی تی اسکن بگیرید. دمای سرد بهطور موقت انتهای عصب را در ناحیه دردناک بیحس میکند و همچنین تورم را نیز کاهش میدهد و به شما در درمان پا درد کمک میکند. اگر بعد از ورزش احساس درد شدید در عضلات پا یا ساق پای خود دارید، بهتر است برای درمان با پزشک خود مشورت کنید.

بین 3 تا 5 روز بعد از جراحی (بسته به صلاح دید پزشک) اجازه دارید به حمام بروید ولی برای شستت و شو حتماً از شامپوی بچه استفاده کنید. بیماران بسته به وسعت جراحی و نوع بیماری زمینه ای که دارند یک تا چند روز پس از عمل در بیمارستان بستری میمانند. روش دیگر استفاده از یک پکیج حرارتی مثل شوفاژ یا بخاری و یک بسته یخ است که ابتدا پای خود را نزدیک پکیج حرارتی به مدت 5 دقیقه قرار میدهید تا گرم شود و سپس به مدت 2 دقیقه یخ را روی منطقهای که درد میکند قرار دهید این کار را چند بار تکرار کنید. روش دیگر مقدار 2 قاشق سرکه به یک ظرف آب گرم و ظرف آب سرد اضافه کنید و ابتدا یک حوله را به آب گرم آغشته کرده و سپس به مدت 5 دقیقه روی پای خود قرار دهید و سپس حوله دیگری را به آب سرد آغشته کرده و به مدت 5 دقیقه روی پای خود قرار دهید، این کار را 5 بار در روز تکرار کنید.

روش دیگر نصف قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز در نصف سطل آب گرم و سپس پای خود را چند دقیقه درون آن قرار دهید و بهعنوان تسکیندهنده به درمان پا درد شما کمک میکند. اگر پوست حساس دارید، 3 قطره روغن گل میخک را با یک قاشق چایخوری روغنزیتون مخلوط کرده و ماساژ دهید. روغن گل میخک در درمان سردرد، درد مفاصل، قارچ ناخن و نیز درمان پا درد به دلیل افزایش گردش خون بسیار مؤثر است. برای تسکین سریع، پای خود را با روغن گل میخک بهآرامی ماساژ دهید، این کار جریان خون را تحریک و ماهیچههای شمارا آرام میکند، این کار چندین بار در روز انجام دهید.

اسکن کف پا در واقع جزئیات دقیق تری از پا را به ما می دهد. ورزش کردن: فشار بیش از حد به ساق پا در اثر دویدن و یا فعالیت کردن در سراشیبی و زمین ناهموار یا رکاب زدن با دوچرخه یا وسایل ورزشی، شرکت کردن در ورزشهای با شروع و پایان ناگهانی علت درد ساق پا است. بر خلاف کشدگی عضله که باید برای کاهش درد ناشی از آن به تمرین و فعالیت خود ادامه دهید، اگر درد شما ناشی از اسپلینت ساق پا باشد باید استراحت کنید و تا زمانی که درد شما برطرف نشود از ورزش خودداری کنید. درد پا ممکن است ناشی از بسیاری از بیماری های مختلف، ناهنجاری ها، شرایط بیومکانیک، کفش های نامناسب یا آسیب ها باشد.