درد کف پا، بیماری های درد کف پا

• پارگی و کشیدگی تاندون و لیگامنتها: آسیب وارده به یک لیگامنت که به آن پیچخوردگی گفته میشود زمانی رخ میدهد که فیبرهای لیگامنت کشیده شده و یا کل یا بخشی از آنها پاره شود. تصویربرداری امآرآی: تصاویری از بافت نرم اطراف ران را نشان میدهد و مشخص میکند که پارگی عضله یا تاندون علت درد ران است یا خیر. هنگامی که تاندونهای اطراف آنها آسیب دیده و ملتهب میشوند، فرد به سزاموئیدیت مبتلا میشود. نوروم مورتون (گزگز و درد کف پا) باعث ضخیم شدن بافت اطراف عصبهای انگشتان پایه پا (معمولاً بین انگشتان سوم و چهارم) میشود. روش خود مراقبتی: اگر پا درد ناشی از عصب سیاتیک باشد می توان با حرکات کششی ملایم، مصرف مسکن، کمپرس سرد و گرم و ماساژ آن را برطرف نمود. درد پاشنه، کبودی، تورم یا مشکل در راه رفتن علائم اصلی ناشی از آن هستند. درد ناشی از این مشکل، مانند راه رفتن بر روی سنگریزه است و به تدریج از بین میرود.

تحریک الکتریکی به کاهش درد کمک کرده و بر ماهیچه ها اثر می گذارد. دکتر پس از تشخیص درد پا، براساس آن از درمانهای مختلفی برای کاهش درد و افزایش عملکرد بیمار استفاده می کند. کفش نامناسب علت اصلی آن است. پلانتار فاشئیت، شایع ترین علت درد کف پا است. سلامتی پا همچون سایر اعضای بدن مسئله بسیار مهمی است. افرادی که دارای پاهایی صاف یا با قوس بسیار هستند، به احتمال زیاد درد ناشی از خار پاشنه پا را تجربه میکنند. اما یکی از مواردی که درد بسیار شدید ایجاد میکند، شکستگی است. اما ممکن است فرد از طریق فعالیت شدید مانند دویدن یا پریدن به آن دچار شده باشد. می پردازیم و علل آن را به طور کلی بررسی میکنیم.

در این حال انگشت پا به سمت دیگر انگشتان متمایل می شود. این درد و التهاب را در توپی کف پا احساس میکنید. به طور معمول احساس درد یا احساسی عجیب و بی حسی نسبت به توپی کف پا خواهید داشت. آرتروز مفصل ران و مرالژی پارستتیکا نیز از دیگر دلایل درد ران پا است. این نوع پا درد عموما در ناحیه باسن احساس میشود و عموما در عمل پا درد نیست، اما همراه با دردی است که در پاها احساس میشود مانند دردر لگن تا زانو. شروع اضافه وزن در دوران بارداری باعث پا درد می شود. به نظر می رسد که رگ های واریسی، به شکل خطوطی پیچ خورده و به رنگ آبی تیره یا بنفش هستند که در اثر ضعیف بودن دریچه ها و دیواره های رگ ها ایجاد می شوند.

اما، در اغلب موارد برای حل کردن یا برداشتن لخته جهت جلوگیری از از دست دادن پا، باید فوراً به اورژانس مراجعه کرد. برای کاهش فشار روی عصب، از کفی کفش استفاده کنید. از یک کفی کفش سفارشی که در کفش قرار میگیرد استفاده کنید. از کفی ضربه گیر استفاده کنید. برای محافظت از استخوان پاشنه از آتل استفاده کنید. همچنین با قرار دادن یک بالش در انتهای تخت، فضای راحتتر و بیشتری را برای پاها فراهم کنید. یک پد مخصوص پا را در زیر انگشت پا در یک کفش راحت قرار دهید. انگشت بزرگ شصت پا را برای ثابت نگه داشتن مفصل و اجازه برای بهبودی ببندید. در موارد شدید که مشکلات بیمار با روش های ذکر شده قابل کنترل نباشد جراحی برای آزاد کردن فاشیای پلنتار و خارج کردن خار های استخوانی ایجاد شده انجام می گیرد. برای فاشئیت پلانتر مزمن، تزریق با مخلوطی از استروئید و بی حسی موضعی میتواند مفید باشد.