درد کف پا، بیماری های درد کف پا

سایر شرایطی که باعث درد عصب سیاتیک می شود می تواند شامل تنگ شدن کانال نخاعی، تشکیل زائده های استخوانی به خاطر ابتلا به آرتروز و گاز گرفتن اعصاب در نتیجه تغییرات ایجاد شده در ستون فقرات باشد. پزشکان به والدین توصیه میکنند که درد پای کودکان خود را تنها نشانهای از رشد استخوانها قلمداد نکنند و آن را هشداری برای ابتلا به بیماریهای استخوانی و یا خطر بروز مشکلات مرتبط با زانو در آینده در نظر بگیرند. پس از تشخیص علت سوزش زانو متخصص طب فیزیکی بر اساس تشخیص خود به شما درمانهای مختلفی را توصیه میکند. با استفاده از روش های صحیح میتوان ناحیه آسیب دیده را با ناحیه سالم مقایسه کرد و اختلال در این مفصل را تشخیص داد. این تصویر مجازی از کف پا، امکان بررسی دقیق پستی بلندیهای کف پای شما (بدست آمده توسط اسکن کف پا) را برای ما فراهم میکند و میتواند برای طراحی دقیق کفی و کفش متناسب پای شما بکار رود.

ضمن اینکه با اسکن کف پا، یک تصویر سه بعدی دقیق با رزولوشن بالا از کف پای بیمار بدست میآید که به کامپیوتر و از آنجا به نرم افزار طراحی کفی طبی منتقل میشود. فایل دیجیتال بدست آمده از اسکن کف پای شما، ذخیره شده و امکان سفارش مجدد یک یا چند جفت دیگر از کفی و کفش طب را فراهم میکند. درد سیاتیکیکی از شایعترین علل پا درد شدید است. اما در مواردی که درد و یا تغییر شکل پا شدید باشد عمل جراحی پیشنهاد می شود. دلایل دیگر درد پاها اغلب در خانه قابل درمان است، اما اگر درد ناگهانی، شدید یا مداوم باشد یا علائم دیگری وجود داشته باشد، ممکن است مراقبت های پزشکی لازم باشد. در این بیماری، معمولاً به دلیل باریک شدن شریانها، خون کافی وارد پاها نمیشود. برای برخی افراد، لخته شدن خون در رگهای پا ممکن است رخ دهد و در صورت نشستن به مدت چند ساعت میتواند باعث بروز ترومبوز ورید عمقی گردد.

همچنین این درد میتواند در اثر لخته شدن خون، واریس یا گردش ضعیف خون ایجاد شود. شکستگیها، لخته شدن خون در وریدها، نوریت (عفونت عصب) و آرتریت عفونی (عفونت مفصل). استفاده تکنیکهای مختلف فیزیوتراپی مانند کفی و کفش طبی، ورزشهای مناسب و ماساژ پا میتواند از مهمترین عوامل برطرفکننده درمان پا درد در بارداری باشد. بورسیت زانو زمانی اتفاق می افتد که کیسه های پر از مایع یا بورسا اطراف مفصل زانو ملتهب می شوند. درد پا علامت شایعی است که اغلب به دلیل ضربه یا بیماری ایجاد می شود. هنگامی که عصب تحت فشار قرار می گیرد، عملکرد عادی آن دچار اختلال شده و این شرایط ایجاد ضعف در عضلات، بی حسی ، ضعف ساق پا یا احساس سوزش کف پا و کمر را به همراه دارد. در این بیماری، رگ ها بر اثر تراکم چربی دچار التهاب و ضعف می شود. در صورتی که این مشکل به موقع تشخیص داده شده و درمان شود، علائم بیماری معمولاً در طول چند ماه پس از شروع درمان عصب سیاتیک از بین می رود.

درد کف پا دلائل مختلفی دارد ارزیابی صحیح و تشخیص علل درد کف پا در انتخاب بهترین روش درمان درد کف پا بسیار موثر است. در مرکز ارتوپدی فنی آرمان علاوه بر این ارزیابی بیومکانیک پای بیمار توسط اسکن سه بعدی اسکن شده و فایل سه بعدی کف پا در نرم افزار مخصوصی مور د طراحی قرار می گیرد و کفی طبی توسط دستگاه تراش کامپیوتری ساخته می شود. درمان درد کف پا با کم کردن فشارهایی که بر پاها وارد می شود، کم کردن وزن،فعالیت نداشتن بر روی سطوح سخت، استفاده از کفی طبی مناسب، حرکات کششی غیر فعال،استفاده از گرما و سرما، مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی. همچنین در برخی موارد استفاده از ساقبندهای طبی نیز توصیه می شود. در صورتی که درد و ورم ساق پای شما زیاد است و باردار هستید، چند توصیه به شما داریم.