درد کف پا – جراحی دیسک کمر و گردن،درمان درد پا،زانو، لگن و سرطان

درد سوزشی: برخی از بیماران مبتلا به پا درد از درد سوزشی و داغ کنندهای رنج میبرند که گهگاه از کمر تا باسن و پایین پا نیز منتشر میشود، حال آن که گروهی دیگر از درد ادواری تیر کشندهای شکایت دارند که از کمر تا پایین پا و گاهی انتهای پا را دربرمیگیرد. بیماران این پا درد سوزشی را با واژگان منتشر شونده یا تیر کشنده توصیف میکنند و آن را شبیه یک شوک برقی میدانند. این نوع درد سوزشی معمولاً در اثر تحریک عصب مهرههای کمری بروز مییابد و غالباً از آن با اصطلاح سیاتیک یاد میشود. دیسک در نتیجه تحلیل رفتن کوچک میشود و حرکت میکند و در پیامد آن فضای کافی برای ریشههای اعصاب باقی نمیماند و عارضهای موسوم به تنگ شدن کانال نخاعی فورامینال بروز مییابد.

پا درد ناشی از تحلیل رفتن دیسک از تحت فشار قرار گرفتن ریشه عصب نیز نشأت میگیرد. فرسایش دیسک کمر: دیسکهای بینمهرهای به موازات بالا رفتن سن خشک میشوند (آب خود را از دست میدهند)، تحلیل میروند، انعطافپذیری و دامنه حرکتیشان کاهش مییابد و در نتیجه دردی در دیسک بروز مییابد که گاهی تا پایین پا و ساق پا نیز منتشر میشود. پا درد موقعیتی یا وضعیتی: پا دردی و بی حسی پا که هنگام نشستن، ایستادن یا راه رفتن به طور قابل ملاحظهای تشدید شود، میتواند نشانه وجود مشکل در بخش خاصی از کالبدشناسی کمر باشد. پا درد ناشی از التهاب و تحت فشار قرار گرفتن ریشه عصب معمولاً انفجاری و تیر کشنده بصورت دردی از لگن تا ساق پا و یا دردی که از کمر شروع می شود و در پا منتشر می شود، است. این دارو هماکنون بدون نیاز به نسخه پزشک و با مشورت دکتر داروساز قابل تهیه بوده و در داروخانههای سراسر کشور در دسترس بیماران قرار دارد.

در برخی شرایط لخته ممکن است خود به خود از بین برود، اما اگر فرد دچار سرگیجه و تنگی نفس ناگهانی شود، یا اگر خون سرفه کند، نیاز به مداخله فوری پزشکی خواهد داشت. داروسازی دکتر عبیدی با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موثر و مورد نیاز برای ارتقای سطح سلامتی جامعه، همواره و در هر شرایطی در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر درباره این محصول، از جمله موارد احتیاط یا نحوه صحیح مصرف به وبسایت داروسازی دکتر عبیدی مراجعه کنید. داروسازی دکتر عبیدی، نخستین داروسازی ایران با هفتاد و پنج سال سابقه درخشان، میراثدار کیفیت و نوآوری در صنعت داروسازی کشور محسوب میشود. داروی ادوالژین ای آر (Advalgin ER) مورد تایید سازمان غذا و داروی ایران است. در صورتی که درد پا در هنگام نشستن، ایستادن یا خوابیدن شدیدا وخیم شد، این نشان دهنده مشکلی در قسمت پایین کمر است.

همانطور که میدانید پا از قسمتهای مختلف شامل قسمت بالایی مانند ران، قسمت زانو، ساق پا و پایین پا که به نام خود پا شناخته میشود، تشکیل شده است. ضعف درهنگام انقباض مفاصل ،اشکال در استحکام قسمت های مختلف بدن ودرد از علائم مشکلا ت ماهیچه ها میباشد. علائم این بیماری شامل سوزش پا، تیر کشیدن، سوزن سوزن شدن، بی حسی و ضعف پنجه پا میشود. تمام گونههای پا درد ناشی از مشکل کمر به شیوهای مشابه نمود نمییابند و غالباً با علائم دیگری چون گزگز و ضعف رفتن ساق پا ، درد ماهیچه ساق پا یا بیحسی پا، درد انتهای پا و نوعی درد پا همراه هستند که در هر بیمار متفاوت با دیگری است. در نهایت اگر شرایط بیمار به گونهای است که هیچ کدام از این درمانها برای او مفید واقع نشد، متخصص طب فیزیکی بیمار را به جراح متبحر ارجاع میدهد.