درمانهای خانگی ساده، اما موثر در تسکین فوری پا درد

داروسازی دکتر عبیدی با رعایت دقیق عوامل موثر بر کیفیت دارو و ارائه راهکارهای درمانی موثر و مورد نیاز برای ارتقای سطح سلامتی جامعه، همواره و در هر شرایطی در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود. برای هر نوع درد در ناحیه کف پا، درمانی خاص تجویز میشود، اما بیشتر دردها ناشی از پوشیدن کفش نامناسب و انجام فعالیتهای ورزشی سنگین و خشن است. ممکن است برای رهایی از اسپاسم، یک شلکنندهی عضلانی تجویز شود. این وضعیت اغلب دردناک است و ممکن است منجر به عفونت شود. این ساختارهای بافت نرم به عنوان یک واحد عمل می کند به عنوان یک مکانیسم دفاعی اولیه از خطرات خارجی مانند عفونت و تروما جلوگیری می کند. درد با هر شدتی از خفیف گرفته تا شدید، یک احساس ناخوشایند است و موجب افت کیفیت زندگی می شود. مزمن بودن درد، تحمل آن را بسیار دشوارتر می کند چرا که فرد، لحظه های زیادی از زندگی خود را با آن سپری می نماید.

در صورت بروز ، تشدید و استمرار این دردها باید از داروهای تسکین دهنده و ضد التهاب استفاده کرد زیرا، عدم کنترل دردهای مزمن علاوه بر کاهش کیفیت زندگی افراد، اثرات منفی بر ذهن بیمار دارد و در نهایت می تواند منجر به افسردگی شود . درمان دستی کایروپراکتیک برای پادرد و سیاتیک با پیدا کردن محل عصب درگیر انجام میشود و میتوان فشار روی عصب را تسکین داد و به بدن اجازه داد تا خود را بهطور طبیعی ترمیم کند. در یک لگن پر از آب داغ، دانههای خردل خرد شده را اضافه کنید؛ سپس پای آسیب دیده خود را در مخلوط قرار داده و حدود ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید. استراحت کنید، یخ بزارید و پای خود را بالا ببرید.

استراحت دادن پای آسیب دیده طوری که امکان التیام آن وجود داشته باشد، ممکن است لازم باشد از یک ابزار ثابت کننده،آتل یا پروتز برای محدود کردن حرکت پا استفاده کنید همچنین ممکن است گاهی لازم باشد از وارد کردن فشار روی پا برای حداقل 48 ساعت اجتناب کنید و براساس صلاحدید پزشک،فعالیتهای معمول خود را دنبال نمائید. کلینیک امید در مواجه با بیماریها، رویکرد پلکانی دارد و استفاده از درمانهای سادهتر را در اولویت خود قرار میدهد متخصصین طب فیزیکی این کلینیک ابتدا درمانهای ساده و کم تهاجمی را به بیماران پیشنهاد میدهند. برخی از شکستگی ها به راحتی و بلافاصله قابل مشاهده هستند، با کبودی شدید، تورم و تغییر شکل. اکثر موارد پادرد در اثر استفاده ی بیش از حد از این اندام و یا آسیب های کوچک ایجاد می شوند. اگر برای تشخیص علت پادرد خود یا درمان آن به دنبال بهترین دکتر ارتوپد هستید، میتوانید از طریق سایت دکترتو اقدام کنید.

اما در مورد دلایل دیگر، ممکن است لازم باشد برای درمان دردهای مفصلی خود از یک فرد متخصص به عنوان مثال پزشک یا فیزیوتراپیست کمک بگیرید. ممکن است فقط یک مفصل دچار درد شود یا مفاصل مختلفی دردناک باشند. نوروپاتی ممکن است در هر جایی از پا اتفاق بیفتد. کبود شدگی سنگی پا از دیگر مواردی می باشد که ممکن است با آن مواجه شوید. درد پا در بارداری ممکن است نتیجه فشار حاصل از این وضعیت باشد که بهتر است به منظور جلوگیری از ادامه یافتن درد بعد از زایمان، در زمان بروز درد پا به پزشک مراجعه کنید. به صورت طبیعی شکل و ساختار استخوان بندی پا فرم خاصی دارد که از یک قوس با انحنای مناسب در کف پا و بلندی متناسب انگشتان پا نسبت به یکدیگر و نسبت به طول استخوان کف پا؛ تشکیل شده است.