درمان درد ساق پا – متخصص درمان کمر درد و دیسک کمر و گردن

فتق دیسک در قسمت تحتانی کمر نیز میتواند باعث ایجاد درد شدید در تمام عضلات باسن، رانها و ساق پا شود. دردی که از قسمت تحتانی کمر شروع و با آسیب واقعی یا احتمالی بافت تا مچ پا ادامه می یابد ، به عنوان پا درد تعریف می شود. گاهی درد پا از عصب تحت فشار در ستون فقرات ناشی میشود و با یک گرفتگی دردناک تا درد سوزناک و شدید همراه است، به طوری که ایستادن یا حتی نشستن را دشوار میکند. نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بفهمید پا درد شما نشانه چیست. قبل از پاسخ دادن به این سؤال که چه عواملی باعث پا درد می شود ، باید درک کنید که پا درد چیست. عواملی مانند فشار خون ، کلسترول ، دیابت ، سیگار کشیدن و پیشرفت سن منجر به انسداد عروق می شوند. از علل ایجاد درد در قسمتهای مختلف بدن و از جمله یک علت پا درد شدید است که به دلیل آسیبی که دیابت به عصب وارد می کند بوجود می آید.

این وضعیت باید فوراً درمان شود و میتواند درد شدید و حتی فلج را ایجاد کند. قبل از اینکه به علت درد شدید پا و درمان آن بپردازیم، لازم است به این نکته اشاره کنیم که در بیان عامیانه به کل اندامهای ران، زانو، ساق پا و بخش مچ به پایین، پا گفته می شود. درد اسکلتی عضلانی: به عنوان مثال می توان به کرپیتوس اشاره کرد که با صدای ترکیدن یا ترک خوردن در زانو تشخیص داده می شود، یا آرتریت، یک بیماری خود ایمنی که مفاصل لگن، زانو یا مچ پا را تحت تاثیر قرار می دهد. از دادن آسپرین به کودک به عنوان روشی برای درمان پا درد اجتناب کنید زیرا باعث بروز یک عارضه جدی به نام سندروم ری میشود. همانطور که پا درد می تواند ناشی از سیستم عضله و استخوان باشد همچنین می تواند ناشی از بیماری های عروقی و عصبی باشد.

سفتی عروق سبب پا درد و همچنین تورم پا ، احساس سرما ، کبودی و ایجاد زخم باز می شود. این درد معمولاً در قسمت بالای زانو اتفاق می افتد ، همچنین فشردگی اعصاب به دلیل فشار بیش از حد به اعصاب پا می تواند باعث پا درد شود. در این حالت درد شما معمولاً به عضله قدامی تیبیالیس در قسمت جلوی ساق پا محدود میشود. درمان درد ساق پا در طب سنتی شامل روشهایی است که فرد بدون نیاز به مصرف دارو با تغییر سبک زندگی و تغذیهای میتواند درد را تسکین دهد. در این حالت درد شما با استراحت با درمانهای خانگی مانند کمپرس یخ از بین میرود. داروهای ضد درد: مسکن های سبک مانند استامینوفن می توانند برای تسکین موقت درد پا در کودکان مصرف شوند. معاینه جسمانی کودک برای تشخیص پا درد: پزشک به ارزیابی علائم و نشانههای بیماری میپردازد. در صورتی که قصد دارید به کودک خود دارو بدهید، بهتر است قبل از دادن ایبوپروفن یا استامینوفن با پزشک مشورت کنید.

پزشک تفاوت در حواس را بین پای آسیب یده و پای دیگر شما بررسی می کند. سپس به بررسی درد مفاصل، التهاب، حساسیت، کبودی، و محل درد میپردازد. درد جلوی ساق پا : این عارضه باعث ایجاد درد در قسمتهای داخلی استخوان ساخته میشود و زمانی رخ می دهد که عضلات اطراف استخوان دچار پارگی شوند. گرفتگی عضلات دلایل عمده پا درد است. آیا میتوان برای تسکین درد پای کودک به او آسپرین داد؟ برای جلوگیری از عفونت قارچی و کاهش گردش خون، پا را گرم و خشک نگه دارید. قسمت طنز ماجرا این است که برای جلوگیری از مشکلات بیشتر باید به ورزش خود ادامه دهید.