درمان درد ساق پا – متخصص درمان کمر درد و دیسک کمر و گردن

داروهای ضددرد را میتوان برای درد متوسط استفاده کرد تا زمانی که به پزشک خود مراجعه کنید. البته بسیاری دیگر از انواع پا درد فقط نشانه استفاده بیش از حد از پا و پاسخ ضد التهابی بدن به داروهای مسکن است. بسیاری از افراد خیلی خوب شدت آن درد و اینکه رفع آن چقدر سخت بود، بخاطر میآورند. بسیاری از عارضههای ستون فقرات باعث پا درد، درد ساق پا و درد لگن تا زانو و دیگر علائم پایینتنه مانند خواب رفتن، گزگز، بی حسی و ضعف رفتن ساق پا میشود. کشیدگی های مداوم در یک قسمت پا باعث شکستگی ،تاندونیست ،درد در کف پا و آرتروزهای مزمن میشود .شکستگی های ناشی ازفشارمعمولا درقسمت کف پا رخ میدهد . بعضی شرایط پزشکی مانند آرتریت روماتوئید (رماتیسم مفصلی)، بورسیت، شکستگی و آسیب اندامهای زیرین میتوانند درد متوسط تا شدیدی را ایجاد کنند.

آسیب مانند رگ به رگ شدن لیگامنت ، کشیدگی ماهیچه ها ، کبودی و شکستگی که معمولا تصادفی اتفاق می افتد. پا درد بسته به علت آن نشان دهنده این است که نیازمند استراحت هستید یا یک مشکل خطرناک دارید. درمان درد پا بستگی به علت ریشهای این مشکل دارد و اغلب میتواند در خانه درمان شود. تیر کشیدن پشت پا ممکن است به علت فشار روی عصب سیاتیک باشد که از پایین کمر از طریق باسن و پشت پا احساس میود. گذاشتن کیف پول در جیب عقب شلوار میتواند باعث درد سیاتیک شود. فشار روی عصب را (با سبک کردن کیف پول) کاهش دهید و درد در اغلب اوقات تسکین مییابد. دوش آب گرم بگیرید و سپس به آرامی عضلات خود را بکشید. پس شما را به خواندن این بخش دعوت می نمایم تا عوامل موثر در بروز این نوع درد ها بیشتر آشنا شوید. جیب خود را خالی کنید.

از پزشک خود بخواهید سطح ویتامین D را با آزمایش خون مشخص کند و در صورت وجود کمبود ویتامین D در مورد چگونگی افزایش آن و استفاده از مکملها گفتگو کنید. فرد مبتلا به استئوآرتریت ممکن است درد پای خود را به عنوان سفتی مفصل و درد حاد توضیح دهد که در صبح بدتر از طول روز احساس میشود. پزشک شرایطی را که باعث آن شده است درمان میکند و در صورت نیاز به بیمار داروی مسکن میدهد. اما تا سه روز بعد از آسیبدیدگی پا را گرم نکنید، چون این کار، ورم آن را بیشتر میکند. اغلب اوقات میشنوید مردم اطراف شما میگویند من شروع به پیاده روی کردم و حدود سه مایل در روز را شروع کردم. نشاط و شادابیای که روز بعد از ماساژ احساس میکنید برایتان در مقایسه با سفتی و گرفتگی عضلات خسته، حیرتانگیز خواهد بود.

آیا پا درد بعد از عمل دیسک، طبیعی است؟ اگر درد در جلوی ساق یا زانو باشد اغلب اوقات نشانه درد ساق پا و تقریبا همیشه به علت استفاده بیش از حد آن است. دکتر جان پل رو متخصص جراحی ارتوپدی ورزشی گفت: اسپاسم یا گرفتگی در عضلات ساق پا که در عرض چند ثانیه آرام نشود ممکن است به خاطر استفاده بیش از حد یا کم آبی بدن باشد. در مواردی که درد ساق پا با استراحت کردن و درمانهای مراقبتی و یا مسکن التیام نیابد تشخیص علت درد ساق پا باید توسط پزشک متخصص ارتوپد انجام میشود. در این حالت جریان خون طبیعی به عضلات پا متوقف میشود و منجر به لنگیدن میگردد. حمام گرم: یکی از بهترین روشها است و میتوان با اضافهکردن نمک به آب و قراردادن پا در آن عضلات را تسکین داد.

0 دیدگاه دربارهٔ «درمان درد ساق پا – متخصص درمان کمر درد و دیسک کمر و گردن;

دیدگاهتان را بنویسید