درمان درد ساق پا – متخصص درمان کمر درد و دیسک کمر و گردن

بیماری ازگود شلاتر زمانی رخ می دهد که تاندونی که کاسه زانو را به استخوان ساق پا متصل می کند دچار کشیدگی شود. اگر تاندون آشیل پاره شود، ممکن است یک صدای شدید و به دنبال آن یک درد فوری در پشت مچ پا و پایین ساق پا ایجاد شود که بر توانایی راه رفتن صحیح تأثیر میگذارد. تاندون آشیل اگر بیش از حد کشیده شود، میتواند جزئی یا به طور کامل پاره شود. اگر آسیب به قسمت زیادی از آشیل وارد شود، ممکن است جراح بخشی یا تمام تاندون آشیل را با تاندونی که در جای دیگری از پا گرفته است جایگزین کند. اگر تب شدید یا درد زیادی در مچ یا ساق پا دارید که در حال بدتر شدن است سریعاً به پزشک خود اطلاع دهید. در صورتی که جراحی تاندون آشیل شدهاید پای خود را تا حد ممکن بلند نگه دارید، این میتواند به کاهش درد و تورم کمک کند.

کل این فرآیند را برای دو یا سه بار تکرار کنید و سپس پای خود را با آب سرد بشویید. پزشک چند ساعت پس از جراحی بیمار را تحت نظر خواهد داشت، هنگامی که بیمار بعد از بیهوشی ناشی از عمل از خواب بیدار میشود، احتمالاً مچ پای خود را قرار گرفته در یک آتل میبیند که برای جلوگیری از حرکت تاندون است. تاندون آشیل که بزرگترین تاندون بدن است، یک طناب فیبری قوی بوده که عضلات پشت ساق پا را به استخوان پاشنه متصل میکند. گردش خون مناسب برای حفظ سلامتی تمام اندام های بدن لازم است. چون گردش خون در این ناحیه ضعیف است احتمال پارگی در آن بالاست، همچنین بعد از پارگی روند بهبود کند خواهد بود. پارگی تاندون عضله دوسر بازویی در قسمت شانه را میتوان به روش مراقبتی با فیزیوتراپی و داروهای ضد التهابی درمان کرد و در صورتی جراحی در نظر گرفته میشود که درد بیمار بعد از اقدامات مراقبتی بهبود نیابد.

از علل شایع پادرد میتوان به آرتریت اشاره کرد. ورزش کف پا، پاها و انگشتان پا به نرمش، تقویت و آرام کردن آن ها کمک خواهد کرد. تاندون آشیل کمک میکند تا هنگام راه رفتن پای خود را به سمت پایین حرکت دهید، روی انگشتان پا بلند شده یا پای خود را فشار دهید. استفاده از عصا به این دلیل است که وزن خود را روی پای سالم قرار دهید تا به پای جراحی شده فشاری وارد نشود. همچنین ممکن است تشکیل زخم در سطح پا به دلیل آسیب عصبی رخ دهد. پارگی اغلب به دلیل افزایش ناگهانی فشار در تاندون آشیل ایجاد میشود که حالتهایی از آن در ادامه بیان شدهاند. اگرچه ممکن است هیچ علائمی برای پارگی تاندون آشیل در لحظه وجود نداشته باشد اما بسیاری از افراد دارای علائمی هستند که در ادامه بیان شدهاند. ورزشهای تفریحی: آسیبهای تاندون آشیل بیشتر در هنگام ورزشهایی که در آنها دویدن، پریدن و شروع و توقف ناگهانی وجود دارند (مانند فوتبال، بسکتبال و تنیس) رخ میدهد.

جنسیت: پارگی تاندون آشیل در مردان پنج برابر بیشتر از زنان است. اگر درد ادامه داشت و به مواردی که در بالا اشاره شد، پاسخ نداد، ممکن است داروی ضد درد یا داروهای ضد التهابی توسط پزشک تجویز شود. هر گونه آسیب وارده به پای کودک از قبیل رگ به رگ شدن، پیچ خوردن، ترک برداشتن استخوان پا یا آسیبهایی از این دست ممکن است سبب بروز درد پای کودک شوند. سپس این حوله را دور پای خود بپیچید. این درد می تواند به علت مشکلاتی در استخوان یا عضلات ران به علت اختلال در عملکرد عروق یا اعصاب ران بوجود بیاید. زمانیکه شدت و علت درد کف پا مشخص شد، یک دوره بهبود وپیشگیری شروع میشود. اگرچه درمانهای دیگر خطرات مرتبط با جراحی مانند عفونت را به همراه ندارند و مطالعات اخیر نتایج مطلوبی را در افرادی که بدون جراحی تحت درمان زودرس قرار میگیرند نشان میدهد اما یک روش غیر جراحی ممکن است شانس پارگی مجدد را افزایش دهد و همچنین مدت زمان بهبود طولانیتر شود.