درمان سریع و خانگی پا درد با نسخه های طب سنتی و ورزش

از کفش های پاشنه نامناسب از جمله، پاشنه تخت و پاشنه های خیلی بلند استفاده نکنید. در طول روز از مایعات به مقدار زیاد استفاده کرده و بمنظور رفع یبوست از نرم کننده مدفوع مثل انجیر یا برگه خیس خورده، گلابی، سبزی و میوه های تازه و یا پودر پسیلیوم( قابل تهیه از داروخانه) استفاده کنید. در حالت خوابیده روی تخت عضلات کپلها را منقبض کرده و سعی کنید آنها را به هم چسبانیده و ده ثانیه در این حالت بمانید. در یکماه اول از رکوع و سجده معمولی پرهیز کنید و برای رکوع مختصری سر را خم کرده و برای سجده مهر را بالا بیاورید. اگر غذاهای ناسالم و فست فود را از رژیم غذایی خود حذف کنید و همچنین بستنی و شکلات تلخ کمتری میل کنید، دوران نقاهت پس از جراحی ستون فقرات را سریعتر پشت سر خواهید گذاشت.

برای دیدن پشت سر باید تنه را کامل چرخاند و برای غلطیدن حین خواب باید شانه ها و لگن را با هم چرخاند. شانه ها و لگن را با هم بچرخانید. وقتی روی تخت خوابیده اید با منقبض کردن عضله چهارسر پا(جلوی ران)، پشت زانوها را به تخت فشار دهید و ده ثانیه در این حالت بمانید. تورم، رطوبت، از دست دادن عملکرد و تغییر رنگ در اطراف آسیب می تواند علائم و نشانه های فشار باشد. ورزشهای زیر را یکی دو روز پس از جراحی و با فشار آوردن مختصر که بتدریج افزایش می یابد شروع کنید. در صورت مشاهده درد یا تورم و قرمزی در ساق پا که پوست و عضلات این منطقه سفت می شود و با بالا نگه داشتن چند ساعته بهبود نیابد، لازم است سریعاً بیمار به بیمارستان منتقل شود.

تناوب بین حمام سرد و داغ، مایعات ساکن خارج از منطقه را پمپ می کند و ورم را کاهش می دهد.برای شروع, یک صندلی در لبه وان خود بگذارید و به اجازه دهید تا آب گرم حدود 10 دقیقه روی پاهای شما حرکت کند. زمانی که شخص پاشنه پای خود را از روی زمین بلند می کند تا وزن از عقب پا به پنجه ها منتقل شود این فاشیا کشیده و سفت شده و با کشیدگی آن استخوان های پا به بالا منتقل می شود و در پی آن قوس ها طبیعی کف پا نیز عمیق تر می شوند. در تمام طول تمرینها سعی کنید عضلات شکم را منقبض نگه دارید و نفس های عمیق بکشید. بیش از نیم ساعت ننشینید و بین آن راه رفته یا دراز بکشید. دکتر وریانی برای تشخیص علت اصلی ضعف رفتن و بیحسی یا گزگز شدن پای شما، بهطور کامل وضعیت بدن شما و از جمله وضعیت پاها، مچ پا، پا و رانها را معاینه و ارزیابی میکند و پس از تشخیص علت بروز این علائم، بهترین راه حل و درمان را به شما پیشنهاد میدهد.

بهترین راه حل پیشگیری و درمانی شروع هر چه زودتر ورزش است. غذاهای سرشار از فیبر و نوشیدن آب فراوان در حل این مشکل مهم است. در صورتیکه بدلیل مشکل عصبی حرکت با اختیار پاها محدود شده است لازم است همراه بیمار در هر ساعت چند نوبت ساق پاها را ماساژ دهد و یک بالش حدود بیست سانتی زیر ساق و زانوها باشد. با حمایت و کفی خوب می توانید پاهایتان را از خستگی رها کنید. پاها را صاف نگه دارید سپس انگشتان پا و زانو را چند بار خم و راست کنید. در این حال انگشت پا به سمت دیگر انگشتان متمایل می شود. روغن میخک میتواند مسکن مفید و سریعی برای پا درد باشد. اگر درد با داروهای مسکن معمولی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن تسکین نمییابد. دانه خردل مملو از مواد مغذی حیاتی است که ماهیت آن را ضد التهاب میکند از این رو استفاده از آن در قسمت آسیب دیده برای تسکین درد بسیار موثر است.