درمان پادرد وابسته به علت است

ورزش بسیار شدید، کشیدگی یا خستگی عضلانی یا نگه داشتن عضله در موقعیتی خاص نیز گرفتگی عضلانی را به وجود می آورد. متخصصان روش های درست راه رفتن و نشستن، بلند کردن اجسام را آموزش می دهند و همچنین تمرین های مخصوصی برای تقویت و کشش عضله های پا، شکم و کمر به فرد آموزش می دهند. برای مثال، در افراد مبتلا به سندرم تونل تارسال به کمک جراحی می توان عصب درگیر را آزاد کرد. در صورتی که درد عصبی عاملی غیر از سیاتیک داشته باشد، گزینه جراحی باز هم می تواند برای افراد مفید به شمار آید. احتمال تشکیل این لختهها زمانی بیشتر میشود که شما برای مدت طولانی فعالیت نداشته باشید. فیزیوتراپی علاوه بر این که به بیمار کمک میکند تا در سریعترین زمان ممکن مانند گذشته فعالیت کند، از آسیب دیدگی مجدد نیز جلوگیری میکند. اگر نمی توانید راه بروید و در حال استراحت و مراقبت از آسیبی هستید که راه رفتن تان را دردناک می کند، حتما پاهایتان ضعیف و سست می شوند.

ماساژ درمانی، اولتراسوند، تحریک الکتریکی اعصاب از راه پوست (TENS)، گرما و ترکشن نیز ممکن است برای بازه های زمانی کوتاهی توصیه شوند. کفیهای ضخیم، پاشنه پا را در هنگام راه رفتن روی سطوح سخت، محافظت میکنند. برخی افراد در می یابند که پوشیدن کفش های پاشنه کوتاه، بند دار، پهن و دارای کف نرم به کاهش فشار بر روی پا ها و اعصاب کمک می کند. با این حال، این افراد دریافته اند که برخی بیماری ها می توانند احتمال ابتلا به نوروپاتی محیطی را افزایش دهند. علاوه بر این ممکن است اعصاب در طول مسیر پا دچار آسیبدیدگی و در نهایت منجر به نوروپاتی محیطی و پا درد شود.

محققان تا به امروز از علت دقیق ابتلای افراد به نوروپاتی محیطی آگاهی ندارند. نوروپاتی دیابتی بیش از 90 درصد افراد مبتلا به دیابت را تحت تاثیر قرار می دهد. تمامی این موارد احتمالی ممکن است در همه افراد ایجاد نشود. در این حالت گرفتگی، باعث ایجاد دردی میشود که موضعی نیست و این نوع پا درد احتمالاً در ناحیه ران یا باسن احساس میشود. داشتن درد در ناحیه کف پا و انگشتان و همچنین تجربه درد در زانو و ساق ها مهمترین نشانه در این زمینه به حساب می آید. قسمت کمانی کف پا فشار های بدن را زمانیکه روی پاهایمان ایستاده ایم جذب میکند وبه بیرون برمیگرداند .آسیب به ناحیه کف پا یکی ازعلت های رایج درد کف پا میباشد.

گاهی پا دردها ناشی از گرفتگی های عضلانی است که در زنان حامله بیشتر اتفاق می افتد. گاهی شل کننده های عضلانی نیز تجویر می شوند. فتق دیسک در قسمت تحتانی کمر نیز میتواند باعث ایجاد درد شدید در تمام عضلات باسن، رانها و ساق پا شود. با این حال مشکلات مرتبط با ستون فقرات نظیر تنگی نخاع کمری یا اسپوندیلولیستزیس ممکن است در هر دو پا علائم خود را بروز دهند. تقریبا هر فردی تاکنون درد عصبی در ناحیه پا را در زندگی خود تجربه کرده است؛ این درد ممکن است در اثر پوشیدن کفش های نامناسب و یا نوراما ( وجود تومور یا بافت سرطانی در انگشتان پا) باشد. انسداد رگهای پا میتواند منجر به کاهش خونرسانی و در نتیجه درد و بی حسی شود.