درمان پادرد وابسته به علت است

زمانی که درد شدید باشد و یا درمان های انجام شده موثر نباشد، برای تشخیص علت درد کف پا، بیمار باید مجددا بررسی شود و در صورت لزوم جراحی شود تا درد کف پا به طور کامل درمان شود. تجزیه تدریجی بافت غالباً با فیزیوتراپی درمان میشود. علاوه بر معاینه فیزیکی ، MRI ، سونوگرافی و آزمایشات تصویربرداری رادیولوژی با اشعه X ، از EMG نیز می توان برای تشخیص استفاده کرد. در صورتی که 3 ماه پس از شروع درمان، درد کف پا رفع نشود، سونوگرافی و یا ام آر آی انجام خواهد شد. استفاده از کفی طبی می تواند در رفع درد کف پا موثر باشد.

در مرکز ارتوپدی فنی آرمان علاوه بر این ارزیابی بیومکانیک پای بیمار توسط اسکن سه بعدی اسکن شده و فایل سه بعدی کف پا در نرم افزار مخصوصی مور د طراحی قرار می گیرد و کفی طبی توسط دستگاه تراش کامپیوتری ساخته می شود. اسکن کف پا می تواند ضمن دادن اطلاعات بسیار مهم، در ساخت کفی طبی مناسب برای پا نیز موثر باشد. برای تشخیص علت درد کف پا، راه های مختلفی وجود دارد و با بررسی علت درد کف پا می توان از بروز صدمات بیشتر به پا جلوگیری کرد. شاخص فشار خون مچ پا و بازو – اندازهگیری فشار خون در بازو و مچ پا در زمان استراحت و پس از پیادهروی. اگر بیمار صبح ها پس از خواب هنگام راه رفتن درد شدیدی را حس کرد ولی تداوم نداشت احتمال رماتسیم وجود دارد ولی اگر این درد مداوم بود آن از بیماری فاشیای کف پا یا خار پاشنه است.

در کف پا، مفاصل مختلفی وجود دارد که بروز بیماری های مختلف، ممکن است علت درد کف پا و درد این مفاصل باشد. استفاده از کفی ها ممکن است به آن کمک کند. در صورتی که درد خفیف باشد، از روش هایی مانند کاهش وزن، ماساژ پا، گذاشتن یخ، استفاده از گرما، تمرینات کششی و یا مسکن استفاده می شود. به عنوان مثال بیماری پارکینسون، کنترل عضلات را سخت می کند و تاثیر بسیار زیادی بر کف پا دارد و می تواند علت درد کف پا محسوب شود. فشار خون: فشار خون از بیماری هایی است که می تواند علت درد کف پا باشد، چرا که در فشار خون بالا به دلیل تراکم بالای مایعات در بدن، پاها دچار تورم و درد می شوند. شما برای انجام تمرینات ورزشی مختلف به کفش های متفاوتی نیاز دارید و اگر همه ورزش ها را با یک نوع کفش انجام دهید ، دچار پا درد می شوید.

البته در بعضی موارد نیز علت درد کف پا در صبح می­تواند به دلیل انجام حرکات ناصحیح ورزشی و یا پیاده روی طولانی مدت باشد. برای بازگشت به فعالیتهای روزمره تان، آن ها را با شدت کمتری انجام دهید، تا انعطافپذیری، استحکام و مقاومتتان به طور تدریجی و بیخطر افزایش یابد. آلبالو خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد و نوشیدن آن درد ساق پا را تا حد زیادی کاهش میدهد. و در ناحیه پا می تواند از بیماری های رماتیسم و فاشیا منجر گردد. درد در نواحی پنجه پا، شست پا و پاشنه پا بیماری های متفاوتی دارد. بیماری ،ویروس ،قارچ وباکتری از دلائل دیگر درد پا میباشد. اگر درد کف پا نه چندان خفیف باشد و بیمار درد نسبتا متوسطی را تجربه نماید، می بایست، از فیزیوتراپی، تزریق داروهای بی حس کننده و ضد التهاب، آتل شبانه از جنس سخت و آتل غیر ثابت به هنگام راه رفتن استفاده شود.