درمان پادرد وابسته به علت است

با این که ممکن است سر منشا درد پای شما مشکلی در ستون فقرات و مهره های آن باشد، اما مهم است بدانیم که در خود پا رشته های عصبی وجود دارند که احتمال آسیب دیدگی و یا پیچ خوردگی آن ها نیز وجود دارد. با این حال، این افراد دریافته اند که برخی بیماری ها می توانند احتمال ابتلا به نوروپاتی محیطی را افزایش دهند. در صورتی که هر دو پای فرد تحت تاثیر قرار گرفته باشند، احتمال وجود مشکل سیاتیک کم است. در برخی افراد مبتلا به درد عصبی، امکان دارد پوشیدن کفش های دارای کف سفت بهتر از پوشیدن انواع دارای کف نرم باشد. برخی افراد در می یابند که پوشیدن کفش های پاشنه کوتاه، بند دار، پهن و دارای کف نرم به کاهش فشار بر روی پا ها و اعصاب کمک می کند.

معمولا بدخیمی ها را با معاینات مخصوص و تشخیص های رادیولوژیکی و سونوگرافی و سایر مدالیتی های تشخیصی می توان تشخیص داد. با توجه به این که درد عصبی در انگشتان و کف پا می تواند علل مختلفی داشته باشد، چگونه می توان فهمید که این درد به مشکلات ستون فقرات برمی گردد یا خیر؟ در عین حال، ممکن است عصبها آنقدر ملتهب شوند که بیمار دچار درد شدیدی شود. معمولاً این بیماران در هنگام شب دچار تشدید درد شده و هنگام بیدار شدن از خواب دچار خشکی صبحگاهی مفاصل می باشد . درد که معمولا در هنگام شب تشدید و سبب بروز برخی اختلالات خواب می شود.

برخی بیماری های ژنتیکی همچون بیماری توت ماری شارکوت که سبب از دست رفتن بافت عضلانی می شود. درد و بی حسی پا ممکن است با حالت یا فعالیتهای خاصی مانند ایستادن طی طولانی مدت، راه رفتن، بالا رفتن از پلهها یا در حالت ایستادن افزایش پیدا کند. افراد همچنین ممکن است از یوگا، روش های درمانی کایروپراکتیک و درمان های دستی و همچنین طب سوزنی استفاده کنند. همچنین درمان مربوط به علل متعدد بروز درد در پا یکسان نیست و تفاوت زیادی بین روش های درمانی مختلف وجود دارد. علاوه بر این یکی از موارد رایج دیگر در مورد درد پای مرتبط با ستون فقرات کمری این است که درد مربوطه تنها در یک سمت از بدن ظاهر می شود.

برخی فرضیه ها بیان دارند که تغییرات در عروق خونی، سوخت و ساز، سیستم ایمنی یا کانال های کلسیمی و سدیمی بدن سبب بروز این درد ها می شوند. انواع 1 و 2 دیابت می توانند سبب بروز درد عصبی در پا و انگشتان آن شوند. وجود توده در قسمت تحتانی کمر، لگن یا ساق پا ممکن است عروق خونی یا اعصاب را فشرده کند و منجر به درد یا بی حسی در پا شود. از آنجا که بیماری عروق محیطی معمولاً رگهای خونی بسیاری را درگیر میکند، عموماً هر دو پا درگیر میشوند. انسداد رگهای پا میتواند منجر به کاهش خونرسانی و در نتیجه درد و بی حسی شود.