درمان پا درد شدید – مرکز جامع توانبخشی امید

در حالی که اگر زانوها به طور مزمن دچار درد و تورم باشند و نتوان زانوها را در زاویه 90 درجه خم کرد، احتمالا آسیب ساختاری دیده اند. اگر هیچ بیماری زمینه ای مربوط به پا ندارید، پا برهنه راه رفتن در خانه برای شما مشکل خاصی ایجاد نمی کند؛ اما اگر از قبل آسیب دیده گی دارید، حتما از صندل های طبی استفاده کنید. دانه خردل مملو از مواد مغذی حیاتی است که ماهیت آن را ضد التهاب میکند از این رو استفاده از آن در قسمت آسیب دیده برای تسکین درد بسیار موثر است. برخی از علل شایعتر درد ساق پا، عارضههای جزئی یا موقتی هستند که پزشک به طور موثر میتواند آن ها را درمان کند.برای آشنایی بیشتر با علل شایع درد پا و درمان های خانگی آن در ادامه این مطلب با ما همراه باشید… فرو رفتن ناخن در گوشت (معمولا بر روی انگشت شست) در اثر ناهنجاریهای ارثی، کوتاه کردن نادرست ناخنها، آسیب به انگشتان پا، عفونت، یا اصطکاک ناشی از کفشهای نامناسب ایجاد میشود.

پینه و میخچه هر دو معمولاً به دلیل استفاده از کفش های نامناسب ایجاد می شوند. در مواقع دیگر استفاده از کفی مناسب در کفش ها می تواند به کنترل این وضعیت کمک کند. این مشکل نیز می تواند ناشی از کف پای صاف باشد چرا که هنگامی که پای شما، به دلیل نبود انحنای مناسب، به یک سمت فشرده می شود، مفاصل سمت دیگر پا را نیز درگیر خواهد کرد. فاشیای کف پا یک رباط ضخیم است که از پاشنه پا تا جلوی انگشتان در پایین پا کشیده می شود. استراحت کنید ، روی ساق پا یخ بگذارید، آن را با باند کسشان ببندید و زیر ساق بالش بگزارید تا درد ساق آتسکین یابد. در حین روز مغز مشغول انجام کارهای مختلف است و تمرکزی روی پاها ندارد. پاها را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آن قرار دهید و بعد از آن خشک کنید. صبح ها به خرید کفش نروید زیرا پاها در طول روز تغییر اندازه می دهند و صبح ها کوچکتر و در پایان روز، پاها بیشتر باد و ورم می کنند پس بعد از ظهرها زمان مناسبی برای خریدن کفش است.

به علاوه بیماران مبتلا به آسم، فشار خون بالا، ازکارافتادگی کلیه و ناراحتی قلبی باید پیش از مصرف مسکنهای ضدالتهاب حتماً با پزشک مشورت کنند. اما اگر با وجود رعایت کردن، درد پاشنه بهبود نیافت و داروهای مسکن بدون نسخه و کمپرس یخ نیز کمکی نکردند، پس حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. همچنین داشتن دیابت به همراه پا درد دلیلی است که در سریعترین زمان خود را به پزشک برسانید تا روشهای درمانی مناسب را تجویز کند. در بیشتر موارد درد ران پا توسط پزشک عمومی یا ارتوپد به طور دقیق تشخیص داده میشود اما تشخیص برخی از دردها در ران پا که ناشی از فشردگی عصب یا مشکلات عصبی است به متخصص مغز و اعصاب نیاز دارد تا برنامه تشخیص و درمان دقیق انجام شود. درد پا یا دردهای رشدی در کودکان شایع است و اغلب به مرحله رشد آنها مربوط می شود.

این شرایط خیلی شایع نیست اما در اثر پوشیدن کفش پاشنه بلند، بوجود می آید. پوشیدن کفش پاشنه دار ممنوعیتی ندارد؛ اما استفاده از آن برای مدت طولانی می تواند سلامت پاهای شما را به خطر بیندازد. همچنین طبق اعلام انجمن بارداری آمریکا ، ممکن است فشاری که جنین در حال رشد به عروق و اعصاب در پاهای مادر وارد میکند، باعث گرفتگی و درد بدن شود. درد و قرمزی در لبه ناخن انگشت معمولا ناشی از یک انگشت در حال رشد است. ناخنهای با ضخامت غیر عادی، ترک خورده و زرد رنگ ممکن است به علت عفونتهای قارچی، اصطکاک ناشی از کفش، صدمات و یا بیماریهایی مانند دیابت یا پسوریازیس باشند. تغییر درالگوی راه رفتن به عنوان راهی برای تسکین درد فاسییت کف پا ممکن است منجر به مشکلات پا ، زانو ، مفصل ران یا کمر شود. کف پای برخی افراد به طور طبیعی صاف تر است، اما گاهی اوقات، صافی بیش از حد، باعث آسیب به تاندونی می شود که عضله ساق پا را به کف پا متصل می کند.