درمان پا درد شدید – مرکز جامع توانبخشی امید

یافتههای حاصل از تحقیقات، رویکردهای درمان فیزیوتراپی مدرن را برای درمان درد ساق پا تغییر داده است. این دردها معمولاً در عضلات ساق یا ران رخ میدهد. درد پا ممکن است نشانهای مشکلی مبهم و یا نادر باشد که معمولاً بلافاصله آشکار نمیشود. استئومیلیت (عفونت استخوان) نیز یک بیماری نادر و جدیتری است که میتواند منشأ درد باشد. این وضعیت میتواند به دلیل تحریک مستقیم عصب یا وجود یک بیماری بالینی رخ دهد. در موارد بسیار نادر، تومورهای خوش خیم یا بدخیم استخوان و یا بافتهای نرم اطراف آن، میتوانند موجب درد پا شوند. برای درمان پا درد چه بخوریم؟ یک درمان دیگر این است که یک قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز را به نصف یک سطل آب داغ اضافه کنید و چند دقیقه پاهای خود را در آن بگذارید و خیس کنید. بگذارید برای پنج دقیقه بجوشد.

مخلوط را بجوشانید و سپس حرارت را کاهش دهید و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه بجوشد. برخی بر این باورند که “درد رشد” کودکان به علت آسیبهای ناشی از استفاده بیشازحد عضلات به وجود میآید. در برخی از موارد، ممکن است درد پای کودکان با علائم دیگری همراه باشد که نشاندهنده وجود یک بیماری جدی است. پا درد بسته به عارضه، اختلال یا بیماری اصلی و زیربنایی میتواند با علائم دیگری نیز همراه باشد. این کیسه ها به دلیل ضربه، فشار یا استفاده بیش از حد، ملتهب می شوند و مایع درون آن زیاد می شود که درد زیادی ایجاد می کنند. این کار به عنوان یک ادرار آور طبیعی عمل می کند و به تخلیه مایع اضافی از سیستم شما کمک می کند، در نتیجه التهاب را کاهش می دهد.

با این حال، اگر درد غیرقابل تحمل بود و بهبودی نداشتید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر درد پا مداوم باشد یا اینکه شدید باشد، حتما باید برای تشخیص علت آن و درمان به متخصص ارتوپد مراجعه کنید. اگر پای شما در اثر سرما درد می کند، کمی فلفل قرمز را در جوراب های خود بریزید. پای خود را برای حدود ۲۰ دقیقه در این آب قرار دهید. آنها معمولاً 10 تا 30 دقیقه طول میکشند. مقداری دانه خردل بردارید و آن ها را به نصف یک سطل آب ولرم اضافه کنید.پاهایتان را به مدت 10 تا 15 دقیقه در آبن بگذارید و سپس آنها را خشک کنید. چهار قطره روغن اکالیپتوس و روغن رزماری و دو قطره روغن نعناع را در آب گرم مخلوط کنید.پاهایتان را به مدت 10 دقیقه در آن بگذارید و خیس کنید.

DVT به لخته شدن خون در رگهای عمیق پا اشاره دارد. استفاده بیشازحد از عضلات (خستگی عضلات): درد ثابت پا اغلب ناشی از کار سخت یا ورزش میباشد. یک معاینه فیزیکی عمومی توسط یک پزشک به ارزیابی عملکرد قلب و عروق، احتمال بیماری یا هر گونه مشکلات عمومی پزشکی شما کمک می کند. رگ های واریسی به دلیل عملکرد نامناسب دریچه ها ، اغلب در پاها بزرگ می شوند و در صورت مشاهده ی آنها باید به متخصص ارتوپد خوب مراجعه نمایید. افسران پلیس، کارگران ساختمانی و سایر کسانی که کمربندهای سنگین میبندند اغلب از پادردی که از رانها ناشی میشود شاکی هستند. اغلب در اثر مصرف مایعات زیاد و نمک آرام میشوند. در واقع نمک اپسوم آنقدر موثر است که نه تنها در درمان درد پا بلکه در تسکین درد عضلانی، اسپاسم و سایر دردها نیز استفاده میشود. در بعضی موارد پزشک ممکن است در صورت لزوم برای درمان پا درد فرد را به یک مرکز فیزیوتراپی ارجاع دهد.