درمان پا درد شدید – مرکز جامع توانبخشی امید

امید است که تزریقات باعث تشکیل بافت جدید شده و به بهبود آسیب تاندون کمک کنند. این روش نسبتاً جدید است اما نتایج آن امیدوار کننده بوده است. متخصصین ما در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی دکتر پورقاسمیان پس از تشخیص علت پا درد و در نواحی مختلف پا و با بهرهگیری از روشهای موثر و جدید طب فیزیکی و توانبخشی از جمله لیزرتراپی، اوزوندرمانی، وزرش و کشش عضله و نیز برنامههای توانبخشی به بیماران در کاهش و رفع مشکل پا درد و علت آن کمک خواهند کرد. میتوان با چند بار قرار دادن کمپرس یخ در روز طی 48 تا 72 ساعت نخست پس از بروز درد، هر بار به مدت 20 دقیقه، درد و التهاب عضله را کاهش داد. پزشک ممکن است یک یا چند آزمایش تصویربرداری مانند تصویربرداری اشعه X، سونوگرافی یا MRI را پیشنهاد دهد.

وقتی آسیب این تاندون بیش از چند هفته ادامه پیدا کند، آن را تاندینوپاتی زانو مینامند. برای درد زانو ابتدا اقدامات خود مراقبتی مانند یخزدگی ناحیه و کم کردن یا پرهیز از فعالیتهایی که باعث ایجاد علائم میشوند را امتحان کنید. در حالت کشش باند، پا و مچ پای خود را به سمت سر خود (شکل 4) نگه دارید. انگشتان پنجه پایتان را با دست نگه دارید و آن را در حالیکه پایتان را صاف می کنید، به سمت بدن تان بکشید. این فشار ممکن است منجر به پارگی ریز تاندون شود که بدن سعی در ترمیم آن دارد. نیروهای وارد شده به یک تاندون ممکن است بیش از 5 برابر وزن بدن فرد باشد. در صورت تداوم، بدتر شدن و یا دشوار کردن زندگی، فرد باید به پزشک مراجعه کند. استفاده از لوسیون یا روغن میتواند به روان شدن پوست شما کمک کرده و ماساژ پا را آسانتر میکند.

این بیماری به دلیل عفونت قارچی پوست پا ایجاد میشود. افزایش ناگهانی میزان سختیِ یک فعالیت یا دفعات انجام آن باعث ایجاد تنش در تاندون میشود. چه زمانی در خصوص پا درد به پزشک مراجعه کنیم؟ در صورت ادامه درد یا بدتر شدن آن، ایجاد تداخل در انجام فعالیتهای روزمره و تورم یا قرمزی مفصل با پزشک خود تماس بگیرید. بیماری مزمن. برخی از بیماریها جریان خون در زانو را مختل میکنند که باعث ضعیف شدن تاندون میشود. هر نوع پارگی تاندون علائم و نشانههای خاص خود را دارد و با توجه به شدت پارگی روشهای دارویی و جراحی با توجه به تشخیص پزشک، برای آن در نظر گرفته میشود.

زمانی رخ می دهد که یکی از دیسک های لاستیک مانند بین مهره های کمر از جای خود خارج شود. پزشک از تصویربرداری اولتراسوند (سونوگرافی) برای هدایت یک سوزن کوچک نوسانی استفاده میکند که ناحیه آسیبدیده تاندون را با حفظ قسمتهای سالم از بین میبرد. پزشک بهترین منبع برای اطلاع از دوره بهبودی بیمار است. اگر درمانهای محافظتی کمکی نکرد، پزشک ممکن است روشهای درمانی دیگری را برای التهاب تاندون زانو پس از صحبت با بیمار در نظر بگیرد که در ادامه توضیح داده شدهاند. در طول معاینه، پزشک ممکن است به قسمتهایی از زانوی بیمار فشار وارد کند تا محل آسیب را تشخیص دهد. اگر درد ادامه داشت و به مواردی که در بالا اشاره شد، پاسخ نداد، ممکن است داروی ضد درد یا داروهای ضد التهابی توسط پزشک تجویز شود. وجود مشکلی در پا میتواند منجر به درد کف پا شود، دردهای کف پا بیماری دردناکی است که ناحیه زیر پا را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از علت های رایج، درد پاشنه پا می باشد.