دکتر نادر افشاری متخصص قلب

زمانیکه استخوان های شما ازبین رفتند شما باید به پزشک مراجعه کنید .جراح ممکن است عمل جراحی پا ومچ پا را برای درمان درد پا به شما پیشنهاد کند. درصورتیکه شما با چنین شرایطی روبرو شدید، باید حتماً در اسرع وقت به یک مرکز ارتوپدی معتبر مانند مجموعه ما که هم از لحاظ تجهیزات پزشکی مجهز باشد و هم متخصصان ارتوپدی متبحری در آن فعالیت داشته باشند، مراجعه کنید؛ زیرا این درد میتواند نشانهای از یک بیماری و آسیب جدی باشد و سهلانگاری در پیگیری تشخیص و درمان آن میتواند وضعیت شما را بدتر کند. در این موارد، بیماران همان روز به منزل برمیگردند. در جراحی های پیچیده تر بیمار باید در بیمارستان بستری شده و یکی از اعضا ی خانواده یا یک دوست او را با ماشین به منزل برده و حداقل 24ساعت بعد از جراحی در کنار او بماند . خبر خوب این که درد در هنگام صبح تسکین مییابد اما اگر این مشکل ادامه پیدا کند تأثیر منفی بر کیفیت زندگی تان خواهد داشت و به همین دلیل با ید نسبت به درمان این بیماری اقدامات لازم را انجام دهید .

این محلول باعث میشود که رگ تخریب شود و جریان خون نتواند از آن عبور کند. ورید بسته شده و در آخر تخریب میشود و جریان برگشتی خون متوقف میشود. رگ بسته شده و تخریب میشود. یک دوربین یا اندوسکوپ ترانس ایلو میناتور از طریق برشی به زیر پوست هدایت میشود تا پزشک متخصص رگ هایی که از بین برود را ببیند. پزشک توصیه میکند پس از عمل سرپایی و بازگشت به منزل، بیمار ادامه روز که اثر داروی بی هوشی از بین می رود، را استراحت کند. اب گرم ورم و درد واریس را تشدید می کند. در واقع شستن پا با آب سرد برای رفع ورم و درد واریس بسیار مناسب است، اما مانع از پیشرفت واریس نخواهد شد.

اسکلروتراپی یک راه درمانی معمول برای درمان رگهای عنکبوتی و رگهای واریسی است، که در آن رگ مبتلا به کمک تزریق یک محلول به صورت دائمی مسدود میشود. اینکار هم برای کاهش درد و سنگینی پا ها بعد یک روز کاری کمک میکند هم اگر بیمار بخاطر واریس دچار گرفتگی عضله، در خواب است، میتواند با این راهکار مشکل را تسکین دهد. در دوران عادت ماهانه در بانوان، به علت تغییرات میزان هورمون های داخل بدن، آستانه ی تحمل درد کاهش می باید. بعد از چند هفته و با مصرف دارو های ضد التهاب این مشکل برطرف میشود که بروز این مورد نادر است و همچنین در برخی مواقع بعد از تزریق تیره رنگ شدن محل تزریق ایجاد میشود و بعد از مدتی محو میشود و به علت التهاب جدار عروق به وجود می آید و به ندرت بیش از چند ماه باقی میماند. اگر دارو به مقدار زیاد و با غلظت بالاتر از حد در بافت تزریق شود و درعروق تزریق نشود باعث ایجاد التهاب و زخم های سطحی در محل میشود که خود به خود بهبود مییابد.

درصورت انجام اسکلروتراپی بعد از تزریق لازم است برای یک هفته برای اثر بهتر و کمتر شدن کبودی و جلوگیری از پخش شدن و نشت دارو از جورابهای فشاری واریس استفاده شود. همچنین، احتمال دارد پس از عمل مقداری خون ریزی و کبودی نیز به وجود آید. پس از انجام این جراحی نیازی به بخیه نیست و مدت زمان بهبودی و نقاهت کوتاه است. اما اگر هر دو پا هم زمان جراحی شده باشند، این مدت افزایش خواهد یافت. این عمل یک عمل سرپایی محسوب میشود و زمان نقاهت و بهبودی آن کوتاه است. در این عمل ورید صافن بزرگ که بزرگترین ورید در قسمت میانی ران است برداشته میشود.